Bibrocathol POS

Bibrocathol POS to dezynfekująca, ściągająca i hamująca wydzielanie maść do oczu. Jest stosowany w przewlekłym (długotrwałym) zapaleniu brzegu powieki, które nie jest wywołane przez bakterie. Jeśli po upływie siedmiu dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. Lek jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Bibrocathol POS to dezynfekująca, ściągająca i hamująca wydzielanie maść do oczu.
Lek Bibrocathol POS stosuje się w przewlekłym (długotrwałym) zapaleniu brzegu powieki, które nie jest wywołane przez bakterie.
Jeśli po upływie siedmiu dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Skład

Substancją czynną jest bibrokatol 20 mg/g.

Pozostałe składniki to wazelina biała, parafina ciekła i lanolina.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Zalecana dawka dla dorosłych to 3 do 5 razy na dobę pasek około 0,5 cm maści nakładany do worka spojówkowego danego oka przez maksymalnie 14 dni.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Zalecana dawka u dzieci w wieku 6 lat i powyżej to 3 razy na dobę po około 0,5 cm maści nakładane do worka spojówkowego danego oka przez okres maksymalnie do 10 dni.

Instrukcja użycia:
• Umyć ręce
• Otworzyć tubę
• Nie dopuścić, aby końcówka tuby dotykała oka lub skóry.
• Zdjąć zakrętkę.
• Odchylić lekko głowę do tyłu, nieznacznie odchylić dolną powiekę oka i nałożyć delikatnie naciskając tubę mały pasek maści do oczu do worka spojówkowego.
• Powoli zamknąć oczy.
• Po użyciu ostrożnie zamknąć tubę.
Maść do oczu można łatwo nakładać delikatnie naciskając tubę, bez zgniatania lub zwijania tuby.
Stosować maść do oczu w regularnych odstępach w ciągu dnia.

Lek Bibrocathol POS można stosować do ustąpienia objawów.

W przypadku utrzymujących się dolegliwości lub braku poprawy w ciągu siedmiu dni, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

W przypadku przewlekłego podrażnienia oka należy zawsze skontaktować się z okulistą. Należy unikać przewlekłego stosowania bez kontroli.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Bibrocathol POS jest za mocne lub za słabe, należy skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie

Nie są wymagane żadne specjalne działania. Brak znanych działań niepożądanych związanych z krótkotrwałym przedawkowaniem.

Jedzenie i picie (alkohol)


Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.
Brak odpowiednich badań na zwierzętach dotyczących ciąży i karmienia piersią. Leku Bibrocathol POS, maść do oczu, nie należy stosować w okresie ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne.
Nie wiadomo również, czy bibrokatol przenika do mleka ludzkiego. Nie można wykluczyć zagrożenia dla dziecka karmionego piersią. Lekarz zdecyduje, czy należy przerwać karmienie piersią, czy zastosować lek Bibrocathol POS maść do oczu.

Ulotka Bibrocathol POS

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Bibrocathol POS (forum)

Stosujesz Bibrocathol POS? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Bibrocathol POS. Podziel się doświadczeniami na forum.