Konsultacja merytoryczna:

Belosalic

Belosalic zawiera substancje czynne: betametazon (w postaci betametazonu dipropionianu) oraz kwas salicylowy.

Betametazonu dipropionian to syntetyczny fluorowany kortykosteroid do stosowania miejscowego w dermatologii, który działa silnie przeciwzapalnie, przeciwświądowo i obkurczająco na naczynia krwionośne.
Kwas salicylowy w wyniku działania keratolitycznego działa złuszczająco i ułatwia przenikanie kortykosteroidu do skóry.

Wskazania
Belosalic jest wskazany w miejscowym leczeniu chorób skóry przebiegających z nadmiernym rogowaceniem, suchością i stanem zapalnym, reagujących na miejscowe leczenie kortykosteroidami.

Jaki jest skład Belosalic, jakie substancje zawiera?

Belosalic, maść
– Substancjami czynnymi leku są (w 1 g maści): 0,5 mg betametazonu (w postaci betametazonu dipropionianu) i 30 mg kwasu salicylowego.

– Pozostałe składniki to: parafina ciekła i wazelina biała.

Belosalic, płyn na skórę
– Substancjami czynnymi leku są (w 1 g płynu na skórę): 0,5 mg betametazonu (w postaci betametazonu dipropionianu) i 20 mg kwasu salicylowego.

– Pozostałe składniki to: disodu edetynian, hypromeloza 4000, sodu wodorotlenek, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Belosalic – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Belosalic jest przeznaczony tylko do stosowania na skórę.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat
Cienką warstwę leku należy lekko wcierać w chorobowo zmienione miejsca na skórze zwykle dwa razy na dobę. W lżejszych przypadkach wystarcza rzadsze stosowanie.
Nie stosować dłużej niż przez 14 dni.

Stosowanie u dzieci
Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Podczas stosowania leku przez dłuższy czas (powyżej 2 tygodni), stosowania na dużych powierzchniach skóry lub na uszkodzoną skórę, w razie stosowania okładów zamkniętych oraz w przypadku stosowania u dzieci, w wyniku nasilonego wchłaniania substancji czynnych do układu krążenia, może dojść do ich przedawkowania i wystąpienia ogólnych objawów niepożądanych kortykosteroidów i kwasu salicylowego.

Objawy przedawkowania charakterystyczne dla kortykosteroidów, to m.in. zahamowanie czynności osi podwzgórze–przysadka–nadnercza, zespół Cushinga, łagodne nadciśnienie wewnątrzczaszkowe, hamowanie wzrostu i rozwoju u dzieci, zwiększone stężenie cukru we krwi (hiperglikemia) i cukromocz.

Objawy przedawkowania kwasu salicylowego, to m.in. bladość, zmęczenie, senność, hiperwentylacja z przyspieszonym oddechem, mdłości, wymioty, zaburzenia słuchu, dezorientacja.

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza. Lekarz zdecyduje, czy należy zaprzestać stosowania leku.

Jeśli wystąpią objawy takie, jak: gorączka, bóle mięśniowe, bóle stawowe oraz ogólne osłabienie, lekarz rozważy zastosowanie kortykosteroidu w postaci o działaniu ogólnym.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Belosalic – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Belosalic w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Stosowanie leku Belosalic u ciężarnych kobiet dozwolone jest jedynie w przypadkach, gdy lekarz uzna, że korzyść dla ciężarnej kobiety wynikająca ze stosowania leku przewyższa ryzyko dla płodu. Powinno jednak być ono krótkotrwałe i ograniczać się do małej powierzchni ciała.

Brak danych lub istnieją tylko ograniczone dane dotyczące stosowania betametazonu dipropionianu i kwasu salicylowego u kobiet w okresie ciąży. Wiadomo jednak, że substancje te mogą się wchłaniać przez skórę.

Karmienie piersią
Lekarz rozważy czy przerwać karmienie piersią czy przerwać podawanie leku Belosalic biorąc pod uwagę korzyści z karmienia piersią dla dziecka i korzyści z leczenia dla matki.

Nie należy stosować leku na skórę piersi przed karmieniem piersią.

Nie wiadomo, czy miejscowo stosowane kortykosteroidy, w tym betametazonu dipropionian wchłaniają się przez skórę w takim stopniu, że mogą przenikać do mleka kobiet karmiących piersią. Kortykosteroidy o działaniu ogólnym przenikają do mleka.

Kwas salicylowy po zastosowaniu na skórę może wchłaniać się do organizmu.

Ulotka Belosalic – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

BELOSALIC, (0,5 mg + 30 mg)/g, maść (Betamethasonum + Acidum salicylicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 50 razy

Rozmiar plku 170.78 KB


BELOSALIC, (0,5 mg + 20 mg)/g, płyn na skórę (Betamethasonum + Acidum salicylicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 51 razy

Rozmiar plku 172.14 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Belosalic m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

BELOSALIC, (0,5 mg + 30 mg)/g, maść (Betamethasonum + Acidum salicylicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 45 razy

Rozmiar plku 194.90 KB


BELOSALIC, (0,5 mg + 20 mg)/g, płyn na skórę (Betamethasonum + Acidum salicylicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 50 razy

Rozmiar plku 194.68 KB

Cena - ile kosztuje Belosalic?

Cena Belosalic i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Belosalic.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Belosalic? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Canephron N płyn (Opakowanie: 1 )Canephron N płyn (Opakowanie: 1 ) jest lekiem roślinnym przeznaczonym dla osób uskarżających się na dolegliwości zapalne w dolnych drogach moczowych. Może być stosowany zapobiegawczo oraz wspomagająco w leczeniu. Nadaje się do leczenia kamicy nerkowej oraz wspomagania usuwania piasku nerkowego. Efekt działania
SkładWyciąg (1:56) z 1,8 g mieszaniny z Centaurium erythraea Rafn s.l., herba (ziele tysią…

38.70 

Zastosowanie Kinesio Sports Tex Tape 5cmx5m taśma niebieska (Opakowanie: 1 szt.)Kinesio Sports Tex Tape 5cmx5m taśma niebieska (Opakowanie: 1 szt.) przeznaczona jest do zastosowania zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów przy wysiłku fizycznym podczas imprez, zawodów sportowych czy też indywidualnej aktywności. Jest to forma szybkiej i efektywnej terapii dla odzyskania pełnej mobilności i właściwego poruszania się.Efekt…

45.99 

Zastosowanie Vichy krem do rąk i paznokci (Opakowanie: 40 ml)Vichy krem do rąk i paznokci (Opakowanie: 40 ml) przeznaczony jest do codziennego nawilżania skóry dłoni oraz paznokci. Vichy krem do rąk i paznokci (Opakowanie: 40 ml) chroni dłonie przed zagrożeniami takimi jak agresywne detergenty oraz przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, słońce czy mróz.
Vichy krem…

14.99 

Ranisilver spray Kadefarm (Opakowanie: 125 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

33.96 

Zastosowanie Lokomotiv drażetki (Opakowanie: 8 )Lokomotiv drażetki (Opakowanie: 8 ) to suplement diety dla dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia. Jest polecany w przypadku złego samopoczucia w trakcie poruszania się środkami lokomocji. Składniki preparatu mogą hamować uczucie dyskomfortu, nudności czy dezorientacji.
Efekt działania Lokomotiv drażetki (Opakowanie: 8 )Lokomotiv drażetki (Opakowanie: 8 ) zawiera wyciąg z kłącza imbiru. Roślina ta pozytywnie wpływa na…

13.23 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief