Konsultacja merytoryczna:

Bloctil

Bloctil jest lekiem stosowanym w leczeniu biegunki. Bloctil jest lekiem stosowanym u dorosłych w leczeniu objawów ostrej biegunki, jeśli biegunka nie może być leczona przyczynowo. Racekadotryl może być stosowany, jako leczenie wspomagające, gdy możliwe jest stosowanie leczenia przyczynowego.

Jaki jest skład Bloctil, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest racekadotryl. Jedna kapsułka zawiera 100 mg racekadotrylu.

Pozostałe składniki leku to: laktoza jednowodna, skrobia żelowana, kukurydziana, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.
Otoczka kapsułki zawiera żelatynę, żelaza tlenek żółty (E 172) i tytanu dwutlenek (E 171).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Bloctil – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka u dorosłych to jedna kapsułka trzy razy na dobę.
Bloctil należy przyjmować najlepiej przed głównymi posiłkami, ale rozpoczynając leczenie można przyjąć jedną kapsułkę o dowolnej porze dnia. Kapsułkę należy połknąć, popijając szklanką wody.

Nie ma konieczności dostosowywania dawki u pacjentów w podeszłym wieku.

Leczenie należy kontynuować do czasu oddania dwóch normalnych stolców.

Jeśli po upływie 2 dni stosowania leku Bloctil nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 7 dni. W celu uzupełnienia utraconych płynów z powodu biegunki lek ten powinien być stosowany równocześnie z odpowiednią ilością płynów i soli (elektrolitów). Najlepszym sposobem uzupełnienia płynów i elektrolitów jest picie tzw. doustnych płynów nawadniających (w przypadku wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty).

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Stosowanie leku Bloctil u dzieci i młodzieży nie jest właściwe. Dostępne są inne postaci racekadotrylu do stosowania u dzieci i młodzieży.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Bloctil – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Bloctil w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku Bloctil w czasie ciąży, przy podejrzeniu ciąży i w czasie karmienia piersią. Przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Bloctil – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Bloctil, 100 mg, kapsułki, twarde (Racecadotrilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 188.73 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Bloctil m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Bloctil, 100 mg, kapsułki, twarde (Racecadotrilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 226.60 KB

Cena - ile kosztuje Bloctil?

Cena Bloctil i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Bloctil.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Bloctil? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Vichy Capital Soleil mleczko samoopalające do twarzy i ciała (Opakowanie: 100 ml)Vichy Capital Soleil mleczko samoopalające do twarzy i ciała (Opakowanie: 100 ml) to produkt najwyższej jakości, który bez względu na porę roku pomoże Ci uzyskać naturalną opaleniznę zarówno na skórze ciała jak i twarzy. Wysoce tolerowana formuła już po godzinie od zastosowania daje widoczne rezultaty a…

83.99 

Melissed (Opakowanie: 125 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

9.62 

Zastosowanie Flegamina Junior o smaku truskawkowym (Opakowanie: 120 ml)Flegamina Junior o smaku truskawkowym (Opakowanie: 120 ml) działa wykrztuśnie i upłynnia wydzielinę z dróg oddechowych, co ułatwia oczyszczanie oskrzeli. Lek zawiera jako substancję czynną chlorowodorek bromoheksyny.
Efekt działania Flegamina Junior o smaku truskawkowym (Opakowanie: 120 ml)Flegamina Junior o smaku truskawkowym (Opakowanie: 120 ml) zawiera jako substancję czynną chlorowodorek bromoheksyny, który jest lekiem wykrztuśnym, upłynniają…

14.07 

Zastosowanie Miradent Xylitol cynamonowa guma do żucia (Opakowanie: 30 szt.)Miradent Xylitol cynamonowa guma do żucia (Opakowanie: 30 szt.) polecana jest po jedzeniu w celu zapobiegania próchnicy oraz redukcji istniejącej płytki nazębnej. Efekt działania Miradent Xylitol cynamonowa guma do żucia (Opakowanie: 30 szt.)Guma słodzona jest ksylitolem, który chroni szkliwo przed powstawaniem płytki nazębnej. Wykazuje działanie remineralizacyjne struktury zębów, dzięki…

13.19 

Ibupar Forte (Opakowanie: 10 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

7.49 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief