Bisakodyl jest stosowany:
• w krótkotrwałym objawowym leczeniu zaparć, w tym zaparć nawykowych i przewlekłych u pacjentów obłożnie chorych oraz u osób w podeszłym wieku,
• w przygotowaniu do badań diagnostycznych, zabiegów chirurgicznych oraz położniczych i w okresie okołooperacyjnym.
Jaki jest skład Bisacodyl GSK, jakie substancje zawiera?
1 czopek zawiera 10 mg bisakodylu (Bisacodylum).
Substancje pomocnicze to:
Mikrowosk
Tłuszcz stały
Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających: Bisakodyl
Dawkowanie preparatu Bisacodyl GSK – jak stosować ten lek?
Dorośli: 1 czopek (10 mg) raz na dobę, najczęściej rano.
Stosować tylko u dorosłych.
Stosować nie dłużej niż siedem dni.
Przed zastosowaniem należy czopek wyjąć z blistra. Podawać doodbytniczo.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
Objawy:
Długotrwałe stosowanie leku może spowodować skurcze jelit oraz biegunkę połączoną z utratą wody i elektrolitów, zwłaszcza potasu.
Przewlekłe stosowanie leków przeczyszczających w nadmiernych dawkach może stać się przyczyną chronicznych biegunek, bólu w podbrzuszu, hipokaliemii, wtórnego hiperaldosteronizmu i kamieni nerkowych. Znane są również przypadki uszkodzenia kanalików nerkowych, zasadowicy metabolicznej i osłabienia siły mięśniowej w następstwie hipokaliemii.
Leczenie:
Postępowanie w przypadku przedawkowania bisakodylu polega na przeprowadzeniu wymiany płynów oraz wyrównaniu poziomu elektrolitów (głównie poziomu potasu). Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci i osób w wieku podeszłym. W niektórych przypadkach można podać leki przeciwskurczowe.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Bisacodyl GSK – czy mogę spożywać alkohol?
Brak informacji na temat związku stosowania leku BISACODYL GSK z jedzeniem i piciem.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Bisacodyl GSK w okresie ciąży i karmienia piersią?
Bisakodylu nie należy podawać kobietom w ciąży, szczególnie w pierwszym trymestrze, chyba że w opinii lekarza korzyść ze stosowania leku przewyższa potencjalne ryzyko dla płodu. Nie przeprowadzono odpowiednio kontrolowanych badań u kobiet w ciąży. Podczas wieloletniego stosowania bisakodylu nie wykazano niekorzystnego lub uszkadzającego działania na płód.
Ulotka Bisacodyl GSK – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:
Cena - ile kosztuje Bisacodyl GSK?
Cena Bisacodyl GSK i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Bisacodyl GSK.Opinie o Bisacodyl GSK - forum pacjentów
Stosujesz Bisacodyl GSK? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.
Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.