BISACODYL GSK

CO TO JEST I JAK DZIAŁA BISACODYL GSK? – OPIS I WSKAZANIA

Bisakodyl jest stosowany:
• w krótkotrwałym objawowym leczeniu zaparć, w tym zaparć nawykowych i przewlekłych u pacjentów obłożnie chorych oraz u osób w podeszłym wieku,
• w przygotowaniu do badań diagnostycznych, zabiegów chirurgicznych oraz położniczych i w okresie okołooperacyjnym.

SKŁAD BISACODYL GSK, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

1 czopek zawiera 10 mg bisakodylu (Bisacodylum).
Substancje pomocnicze to:
Mikrowosk
Tłuszcz stały

JAKIE JEST DAWKOWANIE BISACODYL GSK? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dorośli: 1 czopek (10 mg) raz na dobę, najczęściej rano.
Stosować tylko u dorosłych.
Stosować nie dłużej niż siedem dni.
Przed zastosowaniem należy czopek wyjąć z blistra. Podawać doodbytniczo.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI BISACODYL GSK, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Objawy:
Długotrwałe stosowanie leku może spowodować skurcze jelit oraz biegunkę połączoną z utratą wody i elektrolitów, zwłaszcza potasu.
Przewlekłe stosowanie leków przeczyszczających w nadmiernych dawkach może stać się przyczyną chronicznych biegunek, bólu w podbrzuszu, hipokaliemii, wtórnego hiperaldosteronizmu i kamieni nerkowych. Znane są również przypadki uszkodzenia kanalików nerkowych, zasadowicy metabolicznej i osłabienia siły mięśniowej w następstwie hipokaliemii.

Leczenie:
Postępowanie w przypadku przedawkowania bisakodylu polega na przeprowadzeniu wymiany płynów oraz wyrównaniu poziomu elektrolitów (głównie poziomu potasu). Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci i osób w wieku podeszłym. W niektórych przypadkach można podać leki przeciwskurczowe.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak informacji na temat związku stosowania leku BISACODYL GSK z jedzeniem i piciem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ BISACODYL GSK W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Bisakodylu nie należy podawać kobietom w ciąży, szczególnie w pierwszym trymestrze, chyba że w opinii lekarza korzyść ze stosowania leku przewyższa potencjalne ryzyko dla płodu. Nie przeprowadzono odpowiednio kontrolowanych badań u kobiet w ciąży. Podczas wieloletniego stosowania bisakodylu nie wykazano niekorzystnego lub uszkadzającego działania na płód.

ULOTKA LEKU BISACODYL GSK – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – BISACODYL GSK CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - BISACODYL GSK CENA, REFUNDACJA

BISACODYL GSK OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here