Biprolast

Biprolast to krople do oczy dostępne na receptę. Stosowane są w celu obniżenia ciśnienia wewnątrz oka.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Biprolast jest lekiem redukującym ciśnienie wewnątrzgałkowe (ciśnienie w gałce ocznej) u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem lub nadciśnieniem wewnątrzgałkowym (wysokie ciśnienie płynu w oku).

Lek Biprolast jest stosowany sam lub w połączeniu z innymi lekami w celu zmniejszenia ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Skład

Substancją czynną leku jest winian brymonidyny. 1 ml roztworu zawiera 2 mg winianu brymonidyny, co odpowiada 1,3 mg brymonidyny.
Ponadto lek zawiera benzalkoniowy chlorek, alkohol poliwinylowy, sodu chlorek, sodu cytrynian, kwas cytrynowy jednowodny, woda oczyszczona, sodu wodorotlenek 1M i kwas solny 1M (do ustalenia pH).

Dawkowanie

Lek Biprolast należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Jest bardzo ważne, aby stosować lek Biprolast przez okres zalecony przez lekarza.

Jeżeli pacjent odnosi wrażenie, że działanie leku Biprolast jest zbyt mocne lub za słabe, należy poinformować o tym lekarza.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, zazwyczaj stosowana dawka leku to jedna kropla, dwa razy na dobę do chorego oka (oczu), w odstępie około 12 godzin.

Przedawkowanie

Nie opisywano przedawkowania u dorosłych leku Biprolast, jest ono mało prawdopodobne przy stosowaniu leku w postaci kropli do oczu.

Opisano kilka przypadków przedawkowania leku u noworodków. Wystąpiły u nich takie objawy jak: senność, wiotkość, obniżenie temperatury ciała i zaburzenia oddychania. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów należy natychmiast zgłosić się do lekarza. U dorosłego, który przypadkowo przyjął około 10 kropel leku Biprolast drogą doustną obserwowano umiarkowany spadek ciśnienia tętniczego przez okres kilku godzin po zażyciu leku. Następnie, po upływie około 8 godzin po zażyciu, wystąpiło stopniowe podwyższenie ciśnienia krwi.

W przypadku podejrzenia przedawkowania należy skontaktować się z lekarzem. Należy przynieść ze sobą opakowanie leku, tak aby poinformować lekarza o rodzaju przyjętej substancji czynnej.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak informacji na temat związku stosowania leku Biprolast z jedzeniem i piciem.

Ciąża i karmienie piersią

Nie przeprowadzono odpowiednich badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku Biprolast w czasie ciąży. W trakcie ciąży lek Biprolast należy stosować z zachowaniem ostrożności i jedynie w przypadku gdy spodziewana korzyść dla matki przeważa nad możliwym zagrożeniem dla płodu.

Ulotka Biprolast

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Biprolast (forum)

Stosujesz Biprolast? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Biprolast. Podziel się doświadczeniami na forum.