Luxfen

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Luxfen jest lekiem redukującym ciśnienie wewnątrzgałkowe (ciśnienie w gałce ocznej) u chorych z jaskrą z otwartym kątem przesączania lub nadciśnieniem wewnątrzgałkowym (wysokie ciśnienie płynu w oku).

Lek Luxfen jest stosowany sam lub w połączeniu z innymi lekami w celu redukcji ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Luxfen.

Skład

− Substancją czynną leku jest winian brymonidyny.
1 ml roztworu zawiera 2 mg winianu brymonidyny, co odpowiada 1,3 mg brymonidyny.

− Inne składniki leku to:
benzalkoniowy chlorek, alkohol poliwinylowy, sodu chlorek, sodu cytrynian, kwas cytrynowy jednowodny, woda oczyszczona, sodu wodorotlenek i kwas solny (w celu dostosowywania pH).

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Lek ten należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jest bardzo ważne, aby stosować lek Luxfen przez okres zalecony przez lekarza.
Jeżeli pacjent odnosi wrażenie, że efekt działania leku Luxfen jest zbyt mocny lub zbyt słaby, należy poinformować o tym lekarza.
O ile lekarz nie zaleci inaczej, zazwyczaj stosowana dawka leku to jedna kropla, dwa razy na dobę do oka (oczu) objętych procesem chorobowym, w odstępie około 12 godzin.

Przedawkowanie

Nie opisywano przedawkowania u dorosłych brymonidyny, jest ono mało prawdopodobne przy stosowaniu leku w postaci kropli do oczu.
Opisano kilka przypadków przedawkowania leku u noworodków. Wystąpiły u nich takie objawy jak: senność, wiotkość, obniżenie temperatury ciała i zaburzenia oddychania. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów należy
natychmiast zgłosić się do lekarza.
U dorosłego, który przypadkowo przyjął około 10 kropel leku Luxfen drogą doustną obserwowano umiarkowany spadek ciśnienia tętniczego przez okres kilku godzin po zażyciu leku. Następnie, po upływie około 8 godzin po zażyciu
wystąpiło stopniowe podwyższenie ciśnienia krwi.
W przypadku podejrzenia przedawkowania należy skontaktować się z lekarzem lub lekarzem dyżurnym. Należy przynieść ze sobą opakowanie leku, tak aby lekarz był poinformowany o rodzaju przyjętej substancji czynnej.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak informacji na temat związku stosowania leku Luxfen z jedzeniem i piciem.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Nie przeprowadzono odpowiednich badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania brymonidyny w czasie ciąży. W trakcie ciąży lek Luxfen należy stosować z zachowaniem ostrożności, i jedynie w przypadku gdy spodziewana korzyść dla
matki przeważa nad możliwym zagrożeniem dla płodu.
Brak informacji dotyczących przenikania brymonidyny do mleka kobiecego. Leku Luxfen nie należy zatem stosować u kobiet karmiących.
W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy instnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here