Luxfen

Luxfen jest lekiem redukującym ciśnienie wewnątrzgałkowe (ciśnienie w gałce ocznej) u chorych z jaskrą z otwartym kątem przesączania lub nadciśnieniem wewnątrzgałkowym (wysokie ciśnienie płynu w oku).

Lek Luxfen jest stosowany sam lub w połączeniu z innymi lekami w celu redukcji ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Jaki jest skład Luxfen, jakie substancje zawiera?

− Substancją czynną leku jest winian brymonidyny.
1 ml roztworu zawiera 2 mg winianu brymonidyny, co odpowiada 1,3 mg brymonidyny.

− Inne składniki leku to:
benzalkoniowy chlorek, alkohol poliwinylowy, sodu chlorek, sodu cytrynian, kwas cytrynowy jednowodny, woda oczyszczona, sodu wodorotlenek i kwas solny (w celu dostosowywania pH).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Luxfen – jak stosować ten lek?

Lek ten należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jest bardzo ważne, aby stosować lek Luxfen przez okres zalecony przez lekarza.
Jeżeli pacjent odnosi wrażenie, że efekt działania leku Luxfen jest zbyt mocny lub zbyt słaby, należy poinformować o tym lekarza.
O ile lekarz nie zaleci inaczej, zazwyczaj stosowana dawka leku to jedna kropla, dwa razy na dobę do oka (oczu) objętych procesem chorobowym, w odstępie około 12 godzin.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie opisywano przedawkowania u dorosłych brymonidyny, jest ono mało prawdopodobne przy stosowaniu leku w postaci kropli do oczu.
Opisano kilka przypadków przedawkowania leku u noworodków. Wystąpiły u nich takie objawy jak: senność, wiotkość, obniżenie temperatury ciała i zaburzenia oddychania. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów należy
natychmiast zgłosić się do lekarza.
U dorosłego, który przypadkowo przyjął około 10 kropel leku Luxfen drogą doustną obserwowano umiarkowany spadek ciśnienia tętniczego przez okres kilku godzin po zażyciu leku. Następnie, po upływie około 8 godzin po zażyciu
wystąpiło stopniowe podwyższenie ciśnienia krwi.
W przypadku podejrzenia przedawkowania należy skontaktować się z lekarzem lub lekarzem dyżurnym. Należy przynieść ze sobą opakowanie leku, tak aby lekarz był poinformowany o rodzaju przyjętej substancji czynnej.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Luxfen – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Luxfen z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Luxfen w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie przeprowadzono odpowiednich badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania brymonidyny w czasie ciąży. W trakcie ciąży lek Luxfen należy stosować z zachowaniem ostrożności, i jedynie w przypadku gdy spodziewana korzyść dla
matki przeważa nad możliwym zagrożeniem dla płodu.
Brak informacji dotyczących przenikania brymonidyny do mleka kobiecego. Leku Luxfen nie należy zatem stosować u kobiet karmiących.
W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy instnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty

Ulotka Luxfen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Luxfen, 2 mg/ml, krople do oczu, roztwór (Brimonidini tartras)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Luxfen m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Luxfen, 2 mg/ml, krople do oczu, roztwór (Brimonidini tartras)

Cena Luxfen i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Luxfen i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę Luxfen oraz dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Luxfen - forum pacjentów

Stosujesz Luxfen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz