Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Brymonidyna

Alphagan

Alphagan to lek w postaci kropli do oczu, którego substancją czynną jest winian brymonidyny. Lek ten należy do grupy sympatykomimetyków i jest stosowany w celu obniżenia podwyższonego ciśnienia śródgałkowego. Może być stosowany w monoterapii u pacjentów, u których leczenie miejscowymi lekami blokującymi receptory β-adrenergiczne jest przeciwwskazane, lub jako leczenie wspomagające w połączeniu z innymi lekami obniżającymi ciśnienie śródgałkowe, kiedy ciśnienie śródgałkowe jest niewystarczająco zmniejszane przy zastosowaniu pojedynczego leku. Alphagan jest dostępny na receptę.

Biprolast

Biprolast

Biprolast to krople do oczy dostępne na receptę. Stosowane są w celu obniżenia ciśnienia wewnątrz oka.

Briglau

Briglau to lek z grupy sympatykomimetyków, który zawiera substancję czynną brymonidynę. Lek jest stosowany w celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego u chorych z jaskrą z otwartym kątem przesączania lub nadciśnieniem wewnątrzgałkowym (wysokie ciśnienie płynu w oku) .

Briglau Free

Briglau Free

Briglau Free to lek na receptę, który jest dostępny w postaci kropli do oczu. Zawiera substancję czynną brymonidynę, która jest wysoce wybiórczym α2-adrenomimetykiem. Lek ten jest stosowany do obniżania podwyższonego ciśnienia śródgałkowego u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem przesączania lub nadciśnieniem ocznym. Może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi lekami obniżającymi ciśnienie śródgałkowe.

Briglau PPH

Briglau PPH

Briglau PPH to lek z grupy sympatykomimetyków, który zawiera substancję czynną brymonidynę. Lek jest stosowany w celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego u chorych z jaskrą z otwartym kątem przesączania lub nadciśnieniem ocznym.

Brimodiol

Brimodiol to lek zmniejszający ciśnienie śródgałkowe u chorych z jaskrą z otwartym kątem przesączania lub nadciśnieniem śródgałkowym. Lek zawiera substancję czynną brymonidynę winian, która jest agonistą receptorów α2-adrenergicznych (sympatykomimetyk), wykazującym silne właściwości zwężające naczynia krwionośne, dzięki czemu zmniejsza się przekrwienie (zaczerwienienie) oka.

Brimogen

Brimogen to lek z grupy sympatykomimetyków, który zawiera substancję czynną brymonidynę. Lek jest stosowany w celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego u chorych z jaskrą z otwartym kątem przesączania lub nadciśnieniem śródgałkowym.

Brimoplus

Brimoplus to lek z grupy sympatykomimetyków, który zawiera dwie substancje czynne: brymonidynę winian i tymolol maleinian. Lek jest stosowany w leczeniu jaskry z otwartym kątem przesączania oraz nadciśnienia wewnątrzgałkowego.

Brimoteva

Brimoteva to lek z grupy sympatykomimetyków, który zawiera substancję czynną brymonidynę. Lek jest stosowany w leczeniu jaskry z otwartym kątem przesączania lub nadciśnienia wewnątrzgałkowego.

Britisan

Britisan to lek dostępny na receptę, który jest stosowany w leczeniu różnych schorzeń oczu. Składa się z dwóch składników aktywnych: brimonidyny i timololu. Brimonidyna zmniejsza ilość płynu w oku, co pomaga zmniejszyć ciśnienie wewnątrz oka. Timolol jest beta-blokerem, który również pomaga zmniejszyć ciśnienie wewnątrz oka. Lek jest stosowany do leczenia wysokiego ciśnienia w oku spowodowanego przez jaskrę.

Brymont

Brymont to lek na receptę, który jest dostępny w postaci kropli do oczu. Głównym składnikiem aktywnym jest bromonidyna. Lek ten jest bardzo silnie działający i jest stosowany w leczeniu różnych schorzeń oczu. Wskazania do stosowania tego leku powinny być zawsze określane przez lekarza.

Clarix

Clarix to lek w postaci kropli do oczu, który zmniejsza ciśnienie płynu w gałce ocznej. Zbyt wysokie ciśnienie wewnątrzgałkowe może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Lek jest dostępny na receptę. Stosowany jest głównie w leczeniu nadciśnienia wewnątrzgałkowego oraz jaskry.

Combigan

Lek Combigan to krople do oczu, które są przeznaczone do leczenia jaskry. Zawierają dwie substancje czynne: brymonidynę i tymolol, które obniżają zbyt wysokie ciśnienie w oku. Brymonidyna należy do grupy leków nazywanych agonistami receptorów alfa-2-adrenergicznych. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania jest jaskra przewlekła otwartego kąta lub nadciśnienie oczne.

Lumobry

Lumobry to lek w postaci kropli do oczu, którego substancją czynną jest brymonidyny winian. Jest to agonista receptorów α2-adrenergicznych (sympatykomimetyk), który wykazuje silne właściwości zwężające naczynia krwionośne, dzięki czemu zmniejsza się przekrwienie (zaczerwienienie) oka. Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych, w miejscowym, krótkotrwałym leczeniu izolowanego przekrwienia spojówek, spowodowanego nieznacznym podrażnieniem oka.

Luxfen

Luxfen to lek na receptę, który zawiera substancję czynną – winian brymonidyny. Jest to lek z grupy sympatykomimetyków stosowany miejscowo do oka (do worka spojówkowego) w celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Wskazaniem do stosowania tego produktu leczniczego jest leczenie pacjentów z jaskrą z otwartym kątem przesączania lub nadciśnieniem ocznym.

Mirvaso

Mirvaso to lek zawierający substancję czynną brymonidynę, należącą do leków zwanych receptorami alfa-adrenergicznego. Stosuje się go w miejscowym leczeniu zaczerwienienia skóry wywołane trądzikiem różowatym u dorosłych. Lek ten należy nakładać na skórę twarzy tylko raz na dobę. Jest wydawany na podstawie recepty.

Oculobrim

Oculobrim to lek w postaci kropli do oczu. Substancją czynną jest brymonidyna, która obniża ciśnienie śródgałkowe oka w przebiegu jaskry przez działanie na odpowiednie receptory. Lek jest stosowany w terapii jaskry z otwartym kątem przesączania lub w nadciśnieniu ocznym u osób dorosłych. Jest dostępny na receptę.

Simbrinza

Simbrinza to lek na receptę, który jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia w oczach, nazywanego również jaskrą lub nadciśnieniem ocznym. Jest przeznaczony dla pacjentów dorosłych (w wieku powyżej 18 lat), u których wysokie ciśnienie w oku nie jest skutecznie kontrolowane za pomocą pojedynczego leku. Lek zawiera dwie substancje czynne: brynzolamid i winian brymonidyny, które obniżają podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe poprzez zmniejszenie wydzielania cieczy wodnistej.