Bellergot

Bellergot to lek dostępny na receptę, który zawiera trzy substancje czynne: fenobarbital, winian ergotaminy i alkaloidy tropanowe. Stosowany jest w leczeniu nadmiernej pobudliwości nerwowej towarzyszącej objawom menopauzy oraz w migrenowych bólach głowy. Lek ma działanie uspokajające, nasenne, przeciwmigrenowe i parasympatykolityczne.

Preparat zawiera substancję: , , ,

Wskazania / działanie

Bellergot jest lekiem zawierającym trzy substancje czynne: fenobarbital, winian ergotaminy i atropinę w postaci alkaloidow tropanowych.

Fenobarbital wywiera działanie uspokajające, nasenne i przeciwdrgawkowe. Alkaloidy tropanowe działają rozkurczowo na mięśnie gładkie narządow wewnętrznych: oskrzeli, przewodu pokarmowego i drog moczowych, hamują też czynność wydzielniczą gruczołow skory i błon śluzowych: potowych, ślinowych, oskrzelowych, wykazują ponadto działanie przeciwwymiotne. Zawarty w preparacie winian ergotaminy, poprzez bezpośredni wpływ na ścianę naczyń krwionośnych, zwiększa ich napięcie, wykazując tym samym działanie przeciwmigrenowe.

Skojarzone działanie składnikow powoduje, że Bellergot działa uspokajająco, nasennie, przeciwmigrenowo i parasympatykolitycznie (tzn. zmniejsza napięcie wspołczulnego układu nerwowego).

Wskazania do stosowania
Bellergot stosowany jest w leczeniu wzmożonej pobudliwości nerwowej towarzyszącej objawom menopauzy oraz w migrenowych bolach głowy.

Skład

Substancjami czynnymi leku są:
Ergotamini tartras (ergotaminy winian) 0,3 mg,
Atropinum (atropina) w postaci zespołu alkaloidow tropanowych 0,1 mg
Phenobarbitalum (fenobarbital) 20,0 mg.

Substancje pomocnicze to: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, magnezu stearynian, żelatyna, talk, guma arabska, sacharoza, indygotyna (E 132).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Lek przeznaczony do stosowania doustnego u osób dorosłych.

W leczeniu wzmożonej pobudliwości nerwowej towarzyszącej objawom menopauzy stosuje się 1 lub 2 tabletki drażowane 2 lub 3 razy na dobę.

W leczeniu migreny zwykle stosuje się 3 tabletki drażowane jednorazowo; w razie konieczności dawkę można powtórzyć po upływie co najmniej 1 godziny.

W przypadku leczenia migreny nie należy przekraczać 12 tabletek drażowanych na dobę.
Lek należy przyjmować tylko w razie konieczności, doraźnie.

Lek nie jest przeznaczony do terapii długotrwałej.

Nie należy przekraczać dawki 32 tabletek drażowanych w ciągu tygodnia.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy zwrócić się do lekarza.

Jedzenie i picie (alkohol)

Nie należy popijać leku sokiem grejpfrutowym i jeść owoców i przetworów z grejpfruta w czasie kuracji.
W trakcie leczenia nie wolno pić alkoholu.

Ciąża i karmienie piersią

Leku nie należy stosować w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią. Wpływ na płodność nie jest znany.

Ulotka Bellergot

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Bellergot (forum)

Stosujesz Bellergot? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

3 komentarze do “Bellergot”

  1. Bellergot brałam dawno temu może 10 lat temu Teraz chcę wrócić do niego bo bardzo zaczęłam się pocić Bellergot Pomagał mi właśnie na silne poty i działał też na uspokojenie tyle co wiem to lek istnieje na rynku już od bardzo dawna

    Odpowiedz
    • Oczywiście nie można odstawić leku z dnia na dzień, odstawienie leku po długotrwałym stosowaniu powinno być rozciagniete w czasie i polegające na stopniowym zmniejszaniu stosowanej dawki.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Bellergot. Podziel się doświadczeniami na forum.