LUMINALUM UNIA

KATEGORIA:
LEKI NEUROLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

LUMINALUM UNIA - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku LUMINALUM UNIA. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku LUMINALUM UNIA w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA LUMINALUM UNIA? – OPIS I WSKAZANIA

Luminalum UNIA zawiera substancję czynną fenobarbital, który wpływa hamująco na ośrodkowy układ nerwowy. W zależności od dawki lek ma działanie uspokajające, nasenne i przeciwpadaczkowe.

Wskazania do stosowania:
• padaczka – napady częściowe i uogólnione toniczno-kloniczne.

SKŁAD LUMINALUM UNIA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancją czynną leku jest fenobarbital. Każda tabletka zawiera 15 mg, lub 100 mg fenobarbitalu.

– Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, żelatyna, magnezu stearynian, talk, skrobia ziemniaczana, karboksymetyloskrobia sodowa.

JAKIE JEST DAWKOWANIE LUMINALUM UNIA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek ten należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Luminalum UNIA można przyjmować niezależnie od posiłków.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla każdego pacjenta (do uzyskania we krwi stężenia w zakresie od 15 do 40 mikrogramów na ml).

Dorośli
zazwyczaj stosuje się od 60 mg do 200 mg na dobę, w dawce pojedynczej. Lek należy przyjmować na noc.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Luminalum UNIA 100 mg
Nie stosować u dzieci i młodzieży.

Dzieci w wieku powyżej 2 lat
Luminalum UNIA 15 mg
jeśli potrafią połknąć tabletkę: 1 mg do 6 mg na kg mc. na dobę w dawce pojedynczej lub w dawkach podzielonych.

Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 2 lat
Luminalum UNIA 15 mg
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat ze względu na niebezpieczeństwo zadławienia.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI LUMINALUM UNIA, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Objawy ostrego przedawkowania:
– ciężkie splątanie,
– osłabienie lub brak odruchów,
– znaczna senność,
– gorączka, obniżenie temperatury ciała,
– zaburzenia oddychania,
– bradykardia (spowolnienie bicia serca),
– niewyraźna mowa,
– zataczanie się,
– nietypowe ruchy gałek ocznych,
– znaczne osłabienie.

Objawy ciężkiego przedawkowania:
– oddech Cheyne’a-Stokesa (nieregularny oddech – płytki, zwolniony, na przemian z bezdechem),
– brak odruchów,
– tachykardia (przyspieszone bicie serca),
– śpiączka,
– może wystąpić zespół wstrząsowy objawiający się bezdechem, zapaścią naczyniową, zatrzymaniem oddechu prowadzący do śmierci.

Objawy przewlekłego przedawkowania:
– ciężkie splątanie,
– ciągła drażliwość,
– zaburzona ocena sytuacji,
– zaburzenia snu.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Podczas stosowania tego leku nie należy pić żadnych napojów alkoholowych. Alkohol nasila działanie leku Luminalum UNIA.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ LUMINALUM UNIA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Leku Luminalum UNIA nie wolno stosować w okresie ciąży, ponieważ lek może powodować uszkodzenia płodu.

Fenobarbital stosowany w III trymestrze ciąży może wywołać u noworodka fizyczne uzależnienie, objawy odstawienne oraz krwawienia.

ULOTKA LEKU LUMINALUM UNIA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE


CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – LUMINALUM UNIA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE


REZERWACJA LEKU W APTECE - LUMINALUM UNIA CENA, REFUNDACJA

LUMINALUM UNIA OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here