MILOCARDIN

KATEGORIA:
LEKI NEUROLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:
,

MILOCARDIN - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku MILOCARDIN. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku MILOCARDIN w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA MILOCARDIN? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Milocardin zawiera połączenie estru etylowego kwasu -bromoizowalerianowego oraz fenobarbitalu sodowego. Lek wykazuje działanie uspokajające i rozkurczowe.

Ester etylowy kwasu -bromoizowalerianowego wywiera słabe działanie sedatywne (uspokajające) na ośrodkowy układ nerwowy, wpływa regulująco na czynność układu krążenia i przewodu pokarmowego.

Rozpuszczalna sól sodowa fenobarbitalu w małych dawkach ma działanie sedatywne i nasila działanie estru etylowego kwasu -bromoizowalerianowego.

Wskazania do stosowania
– Nadmierna pobudliwość nerwowa, czynnościowe zaburzenia układu krążenia (przyspieszenie bicia serca), wzmożona perystaltyka jelita grubego.
– Nerwica wegetatywna (zaburzenia czynności narządów i układów na tle nerwowym) – łagodne postacie.

SKŁAD MILOCARDIN, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancjami czynnymi leku są: ester etylowy kwasu -bromoizowalerianowego oraz fenobarbital sodowy. 15 g roztworu zawiera 300 mg estru etylowego kwasu -bromoizowalerianowego i 300 mg fenobarbitalu sodowego.

– Pozostałe składniki to: olejek miętowy, olejek chmielowy, etanol 96%, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

JAKIE JEST DAWKOWANIE MILOCARDIN? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się doustnie.

Stosowanie u dzieci
Stosowanie leku Milocardin u dzieci jest przeciwwskazane.

Stosowanie u dorosłych
Zalecana dawka:
Początkowo 5-10 kropli 2-3 razy na dobę. W razie potrzeby dawkę można zwiększyć do 20-25 kropli 3 razy na dobę.
W napadzie tachykardii (przyspieszenie bicia serca) emocjonalnej 30-40 kropli jednorazowo.
Lek przyjmuje się z niewielką ilością wody lub na cukrze.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI MILOCARDIN, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W razie wystąpienia objawów przedawkowania, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Objawami przedawkowania w ostrym zatruciu dużą dawką leku są:
 drgawki,
 ataksja (zaburzenia koordynacji ruchowej),
 osłupienie,
 śpiączka,
 porażenie oddechu.

Objawami przedawkowania w zatruciu małymi dawkami leku są:
 nudności, wymioty,
 bóle głowy,
 odczyny alergiczne spowodowane bromkami.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek można przyjmować niezależnie od posiłku, z niewielką ilością wody lub na cukrze.
Podczas stosowania leku nie należy pić alkoholu

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ MILOCARDIN W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Leku nie należy stosować u kobiet w ciąży. W skład leku wchodzi fenobarbital, który może być przyczyną wad wrodzonych u dziecka.

Karmienie piersią
Leku nie należy stosować u kobiet karmiących piersią.

ULOTKA LEKU MILOCARDIN – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – MILOCARDIN CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - MILOCARDIN CENA, REFUNDACJA

MILOCARDIN OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
(46 ocen, średnia: 5,72 na 10)
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here