INDYWIDUALNY ZESTAW AUTOSTRZYKAWEK PRZECIWKO BOJOWYM ŚRODKOM TRUJĄCYM IZAS-05

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:
, ,

INDYWIDUALNY ZESTAW AUTOSTRZYKAWEK PRZECIWKO BOJOWYM ŚRODKOM TRUJĄCYM IZAS-05 - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku INDYWIDUALNY ZESTAW AUTOSTRZYKAWEK PRZECIWKO BOJOWYM ŚRODKOM TRUJĄCYM IZAS-05. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku INDYWIDUALNY ZESTAW AUTOSTRZYKAWEK PRZECIWKO BOJOWYM ŚRODKOM TRUJĄCYM IZAS-05 w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA INDYWIDUALNY ZESTAW AUTOSTRZYKAWEK PRZECIWKO BOJOWYM ŚRODKOM TRUJĄCYM IZAS-05? – OPIS I WSKAZANIA

IZAS-05 jest zestawem trzech autostrzykawek (Autostrzykawka Atropina. Autostrzykawka Pralidoksym + Atropina. Autostrzykawka Diazepam,). przeznaczonych do stosowania w przypadku zatrucia Bojowymi Środkami Trującymi z grupy środków paralityczno-drgawkowych, w celu łagodzenia objawów i przeciwdziałania skutkom zatrucia.

SKŁAD INDYWIDUALNY ZESTAW AUTOSTRZYKAWEK PRZECIWKO BOJOWYM ŚRODKOM TRUJĄCYM IZAS-05, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Autostrzykawka Atropina
2 ml roztworu do wstrzykiwać zawierają 2 mg siarczanu atropiny. Substancje pomocnicze: kwas solny rozcieńczony (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwać.

Autostrzykawka Pralidoksym + Atropina
Komora pierwsza: 2 ml roztworu do wstrzykiwać zawierają 2 mg siarczanu atropiny. Substancje pomocnicze: kwas solny rozcieńczony (do ustalenia pi l), woda do wstrzykiwać.

Komora druga: 2 ml roztworu do wstrzykiwać zawierają
600 mg pralidoksymu chlorku. Substancje pomocnicze: alkohol benzylowy, glicyna, woda do wstrzykiwać.

Autostrzykawka Diazepam
2 ml roztworu do wstrzykiwać zawierają 10 mg diazepamu. Substancje pomocnicze: Alkohol benzylowy, etanol 96%, glikol propylenowy, sodu benzoesan , kwas octowy lodowaty, kwas octowy 10%, woda do wstrzykiwać.

JAKIE JEST DAWKOWANIE INDYWIDUALNY ZESTAW AUTOSTRZYKAWEK PRZECIWKO BOJOWYM ŚRODKOM TRUJĄCYM IZAS-05? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Autostrzykawka Atropina: należy wyjąć z opakowania zewnętrznego, przycisnąć żółty koniec do miejsca wstrzyknięcia, poderwać czerwony bezpiecznik i przytrzymać bez ruchu przez 10 sekund (samopomoc).

Autostrzykawka Pralidoksym + Atropina, należy wyjąć z opakowania zewnętrznego, przycisnąć żółty koniec do miejsca wstrzyknięcia, poderwać czerwony bezpiecznik i przytrzymać bez ruchu przez 10 sekund (samopomoc).

Autostrzykawka Diazepam: należy wyjąć z opakowania zewnętrznego, przycisnąć szary koniec do miejsca wstrzyknięcia, poderwać czerwony bezpiecznik i przytrzymać bez ruchu przez 10 sekund (pomoc wzajemna).

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI INDYWIDUALNY ZESTAW AUTOSTRZYKAWEK PRZECIWKO BOJOWYM ŚRODKOM TRUJĄCYM IZAS-05, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Lek podawany przez wykwalifikowany personel medyczny.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Zaleca się przyjmowanie leku Indix Combi przed posiłkiem.Stosowanie leku w połączeniu z alkoholem może nasilać działanie uspokajające. Nie zaleca się jednoczesnego przyjmowania diazepamu i alkoholu.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ INDYWIDUALNY ZESTAW AUTOSTRZYKAWEK PRZECIWKO BOJOWYM ŚRODKOM TRUJĄCYM IZAS-05 W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Autostrzykawka Atropiny siarczan
Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Autostrzykawka Diazepam
Nie należy stosować leku Relanium u kobiet w ciąży, szczególnie podczas pierwszego i trzeciego trymestru oraz w okresie karmienia piersią, chyba że lekarz stwierdzi, że zastosowanie leku jest konieczne.

Autostrzykawka Pralidoksymu chlorek
Pralidoksym chlorek należy podawać kobietom w ciąży’ w przypadku zdecydowanej konieczności, kiedy potencjalne ryzyko jest akceptowalne ze względu na rozważane kliniczne korzyści.

ULOTKA LEKU INDYWIDUALNY ZESTAW AUTOSTRZYKAWEK PRZECIWKO BOJOWYM ŚRODKOM TRUJĄCYM IZAS-05 – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – INDYWIDUALNY ZESTAW AUTOSTRZYKAWEK PRZECIWKO BOJOWYM ŚRODKOM TRUJĄCYM IZAS-05 CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - INDYWIDUALNY ZESTAW AUTOSTRZYKAWEK PRZECIWKO BOJOWYM ŚRODKOM TRUJĄCYM IZAS-05 CENA, REFUNDACJA

INDYWIDUALNY ZESTAW AUTOSTRZYKAWEK PRZECIWKO BOJOWYM ŚRODKOM TRUJĄCYM IZAS-05 OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here