Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Atropina

Atropine Accord

Atropine Accord to lek, który zawiera atropinę. Atropina jest konkurencyjnym, wybiórczym antagonistą pozazwojowych receptorów cholinergicznych M1 i M2, przez co znosi działanie acetylocholiny. Jej działanie można częściowo odwrócić, podając inhibitor AChE. Stosowana jest w reanimacji oddechowo-krążeniowej (w asystolii, blokach serca), premedykacji przed znieczuleniem ogólnym, odwracaniu blokady nerwowo-mięśniowej, w leczeniu odruchowej bradykardii, nadmiernego wydzielania i skurczu oskrzeli, stanów spastycznych przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i moczowodów, w diagnostyce radiologicznej. Lek jest dostępny na receptę.

Atropinum Sulfuricum WZF

Atropinum Sulfuricum WZF to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną atropinę. Jest to alkaloid tropinowy, antagonista pozazwojowych receptorów cholinergicznych M1 i M2. Lek jest stosowany w różnych stanach, takich jak bradykardia zatokowa, zaburzenia rytmu serca, zatrucie związkami fosforoorganicznymi, lekami cholinomimetycznymi, grzybami zawierającymi muskarynę oraz w stanach spastycznych mięśni gładkich jamy brzusznej. Atropinum Sulfuricum WZF dostępne jest również w postaci kropli do oczu, które są stosowane w celu rozszerzenia źrenicy podczas badań diagnostycznych oka oraz w leczeniu zapalenia tęczówki i ciała rzęskowego.

Atropinum Sulfuricum WZF 1%

Atropinum Sulfuricum WZF

Atropinum Sulfuricum WZF 1% to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera atropinę. Stosowany jest miejscowo do oka w celu rozszerzenia źrenicy i porażenia akomodacji oka. Lek ten jest często wykorzystywany w diagnostyce okulistycznej, a także w leczeniu zapalenia tęczówki i ciała rzęskowego, aby zapobiec zrostom tęczówkowo-soczewkowym. Atropinum Sulfuricum WZF 1% jest dostępny na receptę.

Bellergot

Bellergot to lek dostępny na receptę, który zawiera trzy substancje czynne: fenobarbital, winian ergotaminy i alkaloidy tropanowe. Stosowany jest w leczeniu nadmiernej pobudliwości nerwowej towarzyszącej objawom menopauzy oraz w migrenowych bólach głowy. Lek ma działanie uspokajające, nasenne, przeciwmigrenowe i parasympatykolityczne.

Indywidualny zestaw autostrzykawek przeciwko bojowym środkom trującym IZAS-05

Indywidualny zestaw autostrzykawek przeciwko bojowym środkom trującym IZAS-05 to zestaw medyczny, który jest dostępny na receptę. Zestaw ten jest przeznaczony do zapewnienia natychmiastowej pomocy w przypadku ekspozycji na bojowe środki trujące. Składa się z trzech autostrzykawek z igłami, które są łatwe do użycia nawet w sytuacjach awaryjnych. Wskazania do stosowania tego zestawu obejmują sytuacje, w których istnieje ryzyko ekspozycji na bojowe środki trujące.

Reasec

Reasec to lek dostępny na receptę, który zawiera substancje czynne difenoksylat (w postaci chlorowodorku) i atropinę (w postaci siarczanu). Działanie leku ogranicza ruchliwość jelit i wykazuje silne działanie zapierające. Stosowany jest w objawowym leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki różnego pochodzenia oraz w celu zmniejszenia ilości płynu kałowego po ileostomii i kolostomii.