Konsultacja merytoryczna:

Bi-Profenid

Lek Bi-Profenid tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu 150 mg zawiera substancję czynną ketoprofen. Ketoprofen jest lekiem o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym (należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych – NLPZ).
Mechanizm działania ketoprofenu polega prawdopodobnie na hamowaniu syntezy prostaglandyn.
Bi-Profenid jest lekiem o zmodyfikowanym uwalnianiu. Tabletki składają się z dwóch warstw: o szybkim uwalnianiu i o powolnym uwalnianiu substancji czynnej.

Lek Bi-Profenid stosowany jest:
w objawowym leczeniu:
– chorób reumatycznych, w tym reumatoidalnego zapalenia stawów,
– zapalenia stawów innego pochodzenia,
– stanów zapalnych pozastawowych, jak zapalenie pochewek ścięgnistych lub zespół bolesnego barku,
– choroby zwyrodnieniowej stawów, przebiegającej z dużym nasileniem bólu i znacznie ograniczającej sprawność chorego.

Jaki jest skład Bi-Profenid, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest ketoprofen. Każda tabletka zawiera 150 mg ketoprofenu.
Pozostałe składniki to:
Skład otoczki białej: laktoza jednowodna, skrobia pszeniczna, krzemionka koloidalna uwodniona, żelatyna, magnezu stearynian.
Skład otoczki żółtej: hydroksyetyloceluloza, wapnia wodorofosforan dwuwodny, ryboflawiny sodu fosforan (E 106), magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Bi-Profenid – jak stosować ten lek?

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 15 lat:
W objawowym długotrwałym leczeniu: 150 mg na dobę, tj. 1 tabletka o zmodyfikowanym uwalnianiu jednorazowo lub dwa razy na dobę po 1/2 tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu.
W objawowym krótkotrwałym leczeniu ostrych stanów: 300 mg na dobę, tj. 2 tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu na dobę w dwóch dawkach podzielonych.

Tabletki należy przyjmować podczas posiłku, popijając szklanką wody. Tabletkę należy połknąć w całości, nie rozgryzać.

W przypadku łagodnych dolegliwości żołądkowych celowe może być stosowanie leków zobojętniających sok żołądkowy lub osłaniających błonę śluzową żołądka. Związki glinu o działaniu zobojętniającym nie zmniejszają wchłaniania ketoprofenu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Zaobserwowanymi objawami po zażyciu większej dawki ketoprofenu były: ból głowy, senność, nudności, wymioty, biegunka, ból brzucha. W przypadku przedawkowania dużymi dawkami ketoprofenu mogą wystąpić: niedociśnienie tętnicze, zatrzymanie oddechu, krwawienie z przewodu pokarmowego.
Brak specyficznej odtrutki.
W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Lekarz podejmie postępowanie objawowe i podtrzymujące czynności życiowe.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Bi-Profenid – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Bi-Profenid z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Bi-Profenid w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Ketoprofen może być stosowany w I i II trymestrze (do 6. miesiąca) ciąży tylko na wyraźne zalecenie lekarza, w przypadku zdecydowanej konieczności. W III trymestrze ciąży niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym i ketoprofen mogą powodować poważne zaburzenia u płodu (przedwczesne zamknięcie przewodu tętniczego Botalla, mogące być przyczyną nadciśnienia płucnego, uszkodzenia nerek oraz układu oddechowego). Niesteroidowe leki przeciwzapalne stosowane bezpośrednio przed porodem mogą być przyczyną krwawień zarówno u matki jak i płodu.

Stosowanie leku Bi-Profenid w III trymestrze (od 6. miesiąca) ciąży jest przeciwwskazane.

Ulotka Bi-Profenid – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Bi-Profenid, 100 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Ketoprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 66 razy

Rozmiar plku 127.58 KB


Bi-Profenid, 150 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Ketoprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 90 razy

Rozmiar plku 401.30 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Bi-Profenid m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Bi-Profenid, 100 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Ketoprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 54 razy

Rozmiar plku 330.91 KB


Bi-Profenid, 150 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Ketoprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 52 razy

Rozmiar plku 217.19 KB

Cena - ile kosztuje Bi-Profenid?

Cena Bi-Profenid i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Bi-Profenid.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Bi-Profenid? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Bi-Profenid”

  1. Lek zmniejszył dolegliwość w około 70% jestem po 3 zabiegach operacyjnych kręgosłupa bóle naprawdę silne po 3 daniach odczułem ulgę pozdrawiam i polecam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Kneipp krem błyskawiczny do rąk i paznokci (Opakowanie: 75 ml)Kneipp krem błyskawiczny do rąk i paznokci (Opakowanie: 75 ml) już po sekundzie przynosi ulgę wysuszonym dłoniom. Naturalne składniki działają kojąco i leczniczo, przywracając skórze delikatność i gładkość, a przy tym zapewniają jej barierę ochronną i zdrowy wygląd.Efekt działania Kneipp krem błyskawiczny do rąk i…

17.29 

Zastosowanie Rausch Huflattich szampon przeciw łupieżowi suchemu (Opakowanie: 200 ml)Łupież nie jest problemem związanym z włosami ale bezpośrednio ze skórą głowy. W większości przypadków jest on spowodowany grzybami, które są obecne we florze bakteryjnej skóry głowy, jednak może także pojawić się w wyniku zaburzeń metabolizmu, złej diety, stosowania nieodpowiednich produktów do pielęgnacji wł…

52.99 

Zastosowanie Ahc antyperspirant do skóry wrażliwej (Opakowanie: 50 ml)Borykasz się z problemem wyjątkowo intensywnego i nadmiernego pocienia się? Ahc antyperspirant do skóry wrażliwej (Opakowanie: 50 ml) to skuteczne rozwiązanie tego trybu dolegliwości, który skutecznie reguluje nadmierne wydzielanie potu.
Ahc antyperspirant do skóry wrażliwej (Opakowanie: 50 ml) może być stosowany na całej powierzchni ciała. Dodatkowe ekstrakty roślinne posiadają wł…

130.99 

Zastosowanie Lactacyd Pharma nawilżający płyn ginekologiczny (Opakowanie: 250 ml)Lactacyd Pharma nawilżający płyn ginekologiczny (Opakowanie: 250 ml) to specjalistyczny płyn ginekologiczny o działaniu nawilżającym, który może być stosowany przez kobiety doświadczające suchości, szczególnie po przebytych infekcjach okolic intymnych.

Lactacyd Pharma nawilżający przeznaczony jest dla kobiet codziennie dbających o właściwy stopień nawilż…

21.89 

Beurer Gl44/50 Kontrollloesung Level 3+4 (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

89.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief