Biofibrat

Biofibrat

Lek Biofibrat należy do grupy leków ogólnie znanych jako fibraty. Leki te stosowane są w celu obniżenia stężenia tłuszczów (lipidów) we krwi. Przykładem takich tłuszczów mogą być trójglicerydy.

Lek Biofibrat jest stosowany łącznie z dietą niskotłuszczową oraz innymi niemedycznymi sposobami leczenia, takimi jak ćwiczenia fizyczne oraz utrata masy ciała, które mają na celu obniżenie stężenia tłuszczów we krwi.

Lek Biofibrat w niektórych przypadkach może być stosowany wraz z innymi lekami (statynami, takimi jak: symwastatyna, atorwastatyna, prawastatyna, rozuwastatyna lub fluwastatyna), jeżeli stężenia tłuszczów we krwi nie da się kontrolować przy użyciu samych statyn.

POLECAMY:
BL Zakupy - oferta suplementów diety

Zapoznaj się z ofertą i dokonaj zakupu za naszym pośrednictwem.
Sprawdź BL Zakupy i kup suplement diety z wybranej kategorii:

 • Odchudzanie
 • Na potencję
 • Trądzik
 • Na kości i stawy
 • Na bezsenność i uspokojenie
 • Jaki jest skład Biofibrat, jakie substancje zawiera?

  Substancją czynną leku jest fenofibrat. Jedna kapsułka zawiera 200 mg fenofibratu mikronizowanego.

  Pozostałe składniki to:
  wypełnienie kapsułki: laktoza jednowodna, skrobia żelowana, sodu laurylosiarczan, krospowidon, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna;
  skład otoczki kapsułki: żelatyna, tlenek żelaza czarny (E 172), tytanu dwutlenek (E 171), erytrozyna (E 127), indygotyna (E 132).

  Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

  Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

  Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

  Dawkowanie preparatu Biofibrat – jak stosować ten lek?

  Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  Przyjmowanie leku
  • Połknąć kapsułkę w całości i popić szklanką wody.
  • Nie otwierać i nie rozgryzać kapsułki.
  • Kapsułkę przyjmować podczas posiłku – wchłanianie leku na czczo jest gorsze.

  Ile leku przyjąć
  Zalecana dawka dobowa to 1 kapsułka 200 mg raz na dobę.

  Pacjenci z niewydolnością nerek
  Nie należy stosować leku Biofibrat u pacjentów z niewydolnością nerek. W razie takich zaburzeń należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

  Stosowanie u dzieci i młodzieży
  Nie zaleca się stosowania leku Biofibrat u osób poniżej 18 lat.

  Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

  W razie zażycia większej dawki niż zalecana lub przypadkowego zażycia leku przez inną osobę należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub oddziałem ratunkowym najbliższego szpitala.

  Co mogę jeść i pić podczas stosowania Biofibrat – czy mogę spożywać alkohol?

  Należy połknąć kapsułkę, popijając szklanką wody.
  Ważne jest, żeby lek Biofibrat przyjmować w trakcie posiłku, ponieważ będzie działał słabiej, gdy zostanie przyjęty na czczo.

  Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

  Czy można stosować Biofibrat w okresie ciąży i karmienia piersią?

  Nie należy przyjmować leku Biofibrat i należy poinformować lekarza o ciąży, podejrzeniu lub planowanej ciąży.

  Nie należy przyjmować leku Biofibrat podczas karmienia piersią lub planując karmienie piersią.

  Cena i dostępność w najbliższej aptece

  Dowiedz się ile kosztuje Biofibrat i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

  Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

  Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

  Ulotka Biofibrat – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

  Do pobrania pełna ulotka Biofibrat. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

  BIOFIBRAT, 200 mg, kapsułki twarde (Fenofibratum)
  BIOFIBRAT, 267 mg, kapsułki twarde (Fenofibratum)

  Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

  Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Biofibrat m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

  BIOFIBRAT, 200 mg, kapsułki twarde (Fenofibratum)
  BIOFIBRAT, 267 mg, kapsułki twarde (Fenofibratum)

  Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

  Stosujesz Biofibrat? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

  Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

  Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


  Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

  Aktualna ocena pacjentów:

  12345678910
  (2 ocen, średnia: 7,50 na 10)

  Proszę wpisz swoją opinię!
  Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.