Konsultacja merytoryczna:

Biofibrat

Biofibrat

Lek Biofibrat należy do grupy leków ogólnie znanych jako fibraty. Leki te stosowane są w celu obniżenia stężenia tłuszczów (lipidów) we krwi. Przykładem takich tłuszczów mogą być trójglicerydy.

Lek Biofibrat jest stosowany łącznie z dietą niskotłuszczową oraz innymi niemedycznymi sposobami leczenia, takimi jak ćwiczenia fizyczne oraz utrata masy ciała, które mają na celu obniżenie stężenia tłuszczów we krwi.

Lek Biofibrat w niektórych przypadkach może być stosowany wraz z innymi lekami (statynami, takimi jak: symwastatyna, atorwastatyna, prawastatyna, rozuwastatyna lub fluwastatyna), jeżeli stężenia tłuszczów we krwi nie da się kontrolować przy użyciu samych statyn.

Jaki jest skład Biofibrat, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest fenofibrat. Jedna kapsułka zawiera 200 mg fenofibratu mikronizowanego.

Pozostałe składniki to:
wypełnienie kapsułki: laktoza jednowodna, skrobia żelowana, sodu laurylosiarczan, krospowidon, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna;
skład otoczki kapsułki: żelatyna, tlenek żelaza czarny (E 172), tytanu dwutlenek (E 171), erytrozyna (E 127), indygotyna (E 132).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Biofibrat – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przyjmowanie leku
• Połknąć kapsułkę w całości i popić szklanką wody.
• Nie otwierać i nie rozgryzać kapsułki.
• Kapsułkę przyjmować podczas posiłku – wchłanianie leku na czczo jest gorsze.

Ile leku przyjąć
Zalecana dawka dobowa to 1 kapsułka 200 mg raz na dobę.

Pacjenci z niewydolnością nerek
Nie należy stosować leku Biofibrat u pacjentów z niewydolnością nerek. W razie takich zaburzeń należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie zaleca się stosowania leku Biofibrat u osób poniżej 18 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zażycia większej dawki niż zalecana lub przypadkowego zażycia leku przez inną osobę należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub oddziałem ratunkowym najbliższego szpitala.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Biofibrat – czy mogę spożywać alkohol?

Należy połknąć kapsułkę, popijając szklanką wody.
Ważne jest, żeby lek Biofibrat przyjmować w trakcie posiłku, ponieważ będzie działał słabiej, gdy zostanie przyjęty na czczo.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Biofibrat w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy przyjmować leku Biofibrat i należy poinformować lekarza o ciąży, podejrzeniu lub planowanej ciąży.

Nie należy przyjmować leku Biofibrat podczas karmienia piersią lub planując karmienie piersią.

Ulotka Biofibrat – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

BIOFIBRAT, 200 mg, kapsułki twarde (Fenofibratum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 15 razy

Rozmiar plku 110.76 KB


BIOFIBRAT, 267 mg, kapsułki twarde (Fenofibratum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 18 razy

Rozmiar plku 109.70 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Biofibrat m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

BIOFIBRAT, 200 mg, kapsułki twarde (Fenofibratum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 143.58 KB


BIOFIBRAT, 267 mg, kapsułki twarde (Fenofibratum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 23 razy

Rozmiar plku 143.34 KB

Cena - ile kosztuje Biofibrat?

Cena Biofibrat i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Biofibrat.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Biofibrat? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
84.99 

Zastosowanie Bepanthen żel na blizny z wałeczkiem do masażu (Opakowanie: 20 g)Bepanthen żel na blizny z wałeczkiem do masażu (Opakowanie: 20 g) jest preparatem silikonowym który można stosować zarówno na świeże blizny jak…

103.99 

Roche Posay Hyalu B5 Amp (Opakowanie: 7X1.8 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

35.88 

Zastosowanie Sinulan Forte (Opakowanie: 30 )Sinulan Forte (Opakowanie: 30 ) to roślinny suplement diety przeznaczony dla dorosłych i dzieci od 6. roku życia. Zawiera składniki wspierające funkcjonowanie układu oddechowego i odpornościowego. Mogą być stosowane pomocniczo przy nawracających…

23.64 

Zastosowanie Ibufen dla dzieci forte o smaku malinowym (Opakowanie: 100 ml)Ibufen dla dzieci forte o smaku malinowym (Opakowanie: 100 ml) jest zawiesiną o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Może być stosowany przy gorączce różnego pochodzenia -…

14.99 

Zastosowanie Vichy krem do rąk i paznokci (Opakowanie: 40 ml)Vichy krem do rąk i paznokci (Opakowanie: 40 ml) przeznaczony jest do codziennego nawilżania skóry dłoni oraz paznokci. Vichy krem do rąk i paznokci (Opakowanie: 40 ml)…

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief