Bicalex

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Bicalex jest jednym z leków należących do grupy niesteroidowych przeciwandrogenów. Substancja czynna bikalutamid hamuje niepożądany efekt działania męskich hormonów płciowych (androgenów) i tym samym wzrost komórek gruczołu krokowego.

Bicalex jest stosowany w leczeniu dorosłych mężczyzn z rakiem gruczołu krokowego bez przerzutów, jeśli występuje wysokie ryzyko postępu choroby. Może być stosowany zarówno jako pojedynczy lek lub jednocześnie z innymi metodami leczenia takimi jak chirurgiczne usunięcie jąder lub radioterapia.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Bicalex.

Skład

Substancją czynną leku jest megestrolu octan.
Ponadto lek zawiera makrogol 1500, polisorbat 80, gumę ksantanową, sacharozę, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, aromat pomarańczowy płynny, sodu
benzoesan, wodę oczyszczoną. Zawiera niewielkie ilości etanolu.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Lek Bicalex należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy ponownie skontaktować się lekarzem lub farmaceutą.

Zwykle stosuje się 1 tabletkę raz na dobę. Należy ją połknąć w całości popijając szklanką wody, niezależnie od posiłków. Należy starać się przyjmować lek w przybliżeniu o tej samej porze każdego dnia.

Dzieci i młodzież:
Nie należy stosować leku u pacjentów poniżej 18 lat.

Przedawkowanie

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy powiadomić lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitala tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Należy zabrać ze sobą pozostałe tabletki lub opakowanie w celu identyfikacji przez lekarza przyjętego leku. Lekarz może zadecydować o monitorowaniu czynności organizmu do czasu, gdy działanie bikalutamidu ustąpi.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Nie jest konieczne przyjmowanie tabletek z posiłkiem, natomiast należy połykać je w całości popijając szklanką wody.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Kobietom nie wolno przyjmować leku Bicalex.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here