Bicalex

Bicalex jest jednym z leków należących do grupy niesteroidowych przeciwandrogenów. Substancja czynna bikalutamid hamuje niepożądany efekt działania męskich hormonów płciowych (androgenów) i tym samym wzrost komórek gruczołu krokowego.

Bicalex jest stosowany w leczeniu dorosłych mężczyzn z rakiem gruczołu krokowego bez przerzutów, jeśli występuje wysokie ryzyko postępu choroby. Może być stosowany zarówno jako pojedynczy lek lub jednocześnie z innymi metodami leczenia takimi jak chirurgiczne usunięcie jąder lub radioterapia.

Jaki jest skład Bicalex, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest megestrolu octan.
Ponadto lek zawiera makrogol 1500, polisorbat 80, gumę ksantanową, sacharozę, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, aromat pomarańczowy płynny, sodu
benzoesan, wodę oczyszczoną. Zawiera niewielkie ilości etanolu.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Bicalex – jak stosować ten lek?

Lek Bicalex należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy ponownie skontaktować się lekarzem lub farmaceutą.

Zwykle stosuje się 1 tabletkę raz na dobę. Należy ją połknąć w całości popijając szklanką wody, niezależnie od posiłków. Należy starać się przyjmować lek w przybliżeniu o tej samej porze każdego dnia.

Dzieci i młodzież:
Nie należy stosować leku u pacjentów poniżej 18 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy powiadomić lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitala tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Należy zabrać ze sobą pozostałe tabletki lub opakowanie w celu identyfikacji przez lekarza przyjętego leku. Lekarz może zadecydować o monitorowaniu czynności organizmu do czasu, gdy działanie bikalutamidu ustąpi.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Bicalex – czy mogę spożywać alkohol?

Nie jest konieczne przyjmowanie tabletek z posiłkiem, natomiast należy połykać je w całości popijając szklanką wody.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Bicalex w okresie ciąży i karmienia piersią?

Kobietom nie wolno przyjmować leku Bicalex.

Ulotka Bicalex – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Bicalex, 50 mg, tabletki powlekane (Bicalutamidum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Bicalex m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Bicalex, 50 mg, tabletki powlekane (Bicalutamidum)

Opinie o Bicalex - forum pacjentów

Stosujesz Bicalex? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz