Betaxolol Medreg

Betaxolol Medreg to lek zawierający substancję czynną betaksolol, który należy do grupy leków nazywanych beta-blokerami. Lek ten działa poprzez zmniejszenie częstotliwości rytmu serca i siły jego skurczu, a także obniżenie ciśnienia tętniczego. Betaxolol Medreg jest wskazany u dorosłych w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz w profilaktyce stabilnej, wysiłkowej dławicy piersiowej. Jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Betaxolol Medreg zawiera substancję czynną betaksolol, który należy do grupy leków zwanych beta-adrenolitykami, które obniżają ciśnienie krwi, spowalniają czynność serca i zmniejszają zużycie tlenu przez serce.

Lek Betaxolol Medreg jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi (nadciśnienia tętniczego) o nasileniu łagodnym do umiarkowanego. W ciężkich postaciach nadciśnienia może być łączony z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi.

Lek Betaxolol Medreg jest również stosowany w długotrwałym leczeniu i zapobieganiu napadom stabilnej dławicy piersiowej wysiłkowej (ból w klatce piersiowej spowodowany niedostatecznym dopływem krwi do mięśnia sercowego na skutek wysiłku lub stresu).

Lek Betaxolol Medreg jest wskazany w leczeniu osób dorosłych.

Skład

– Substancją czynną leku jest betaksololu chlorowodorek. Każda tabletka leku Betaxolol Medreg zawiera 20 mg betaksololu chlorowodorku.

– Pozostałe składniki to celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna, bezwodna.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie należy ustalić indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od tolerancji i działania terapeutycznego.
Zalecana dzienna dawka w nadciśnieniu tętniczym (podwyższonym ciśnieniu krwi) to 1 tabletka (20 mg) raz na dobę.
Zalecana dawka dobowa w stabilnej dławicy piersiowej wysiłkowej to 1 tabletka (20 mg). Lekarz może dostosować dawkowanie w zależności od stanu klinicznego pacjenta od 10 do 40 mg (½ do 2 tabletek) na dobę. Tabletkę można podzielić na równe dawki.

Szczególne grupy pacjentów
Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
U pacjentów z łagodnymi zaburzeniami czynności nerek nie ma konieczności dostosowania dawkowania. U pacjentów z cięższymi zaburzeniami czynności nerek lub jeśli pacjent jest dializowany lekarz może zalecić zmniejszenie dawki.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby
U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby zazwyczaj nie ma konieczności dostosowania dawkowania, ale zaleca się uważną obserwację kliniczną na początku leczenia.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie zaleca się stosowania betaksololu u dzieci i młodzieży.

Osoby w podeszłym wieku
U osób w podeszłym wieku leczenie należy rozpoczynać od małych dawek.

Przedawkowanie

W przypadku przedawkowania lub przypadkowego połknięcia leku przez dziecko należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc lekarską.

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek Betaxolol Medreg przyjmuje się zwykle rano z posiłkiem lub bez posiłku.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku Betaxolol Medreg w czasie ciąży, chyba że potencjalne korzyści z leczenia przeważają nad ryzykiem.

Lek Betaxolol Medreg przenika do mleka matki, dlatego nie zaleca się jego stosowania podczas karmienia piersią.

Ulotka Betaxolol Medreg

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Betaxolol Medreg (forum)

Stosujesz Betaxolol Medreg? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Betaxolol Medreg. Podziel się doświadczeniami na forum.