Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Betaksolol

Betaxolol Medreg

Betaxolol Medreg to lek zawierający substancję czynną betaksolol, który należy do grupy leków nazywanych beta-blokerami. Lek ten działa poprzez zmniejszenie częstotliwości rytmu serca i siły jego skurczu, a także obniżenie ciśnienia tętniczego. Betaxolol Medreg jest wskazany u dorosłych w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz w profilaktyce stabilnej, wysiłkowej dławicy piersiowej. Jest dostępny na receptę.

Betaxolol PMCS

Lek przeciwnadciśnieniowy w postaci tabletek z grupy beta-blokerów powodujący zmniejszenie częstotliwości rytmu serca i siły jego skurczu oraz obniżenie ciśnienia tętniczego. Zawiera substancję czynną betaksolol.

Betaxomyl

Lek Betaxomyl to beta-adrenolityk, który jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego u osób dorosłych o łagodnym do umiarkowanym nasileniu. Dzięki swoim właściwościom, lek zmniejsza ciśnienie tętnicze, zwalnia czynność serca oraz zmniejsza zużycie tlenu przez serce. Jest również stosowany w długotrwałym leczeniu, w celu zapobiegania występowaniu napadów stabilnej dławicy piersiowej. Lek Betaxomyl jest dostępny na receptę.

Betoptic 0.5%

Krople do oczu zawierające betaksololu chlorowodorek, są stosowane w leczeniu podwyższonego ciśnienia w gałce ocznej u pacjentów cierpiących na przewlekłą jaskrę z otwartym kątem przesączania lub nadciśnieniem ocznym.

Betoptic S

Betoptic S to lek na receptę, który jest stosowany w formie kropli do oczu. Zawiera substancję czynną betaksolol, która obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe poprzez zmniejszenie produkcji cieczy wodnistej w oku. Lek jest zwykle stosowany w leczeniu podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz jaskry z otwartym kątem przesączania.

Corsib

Corsib zawiera isoprolol, to lek z grupy beta-blokerów. Jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, dławicy piersiowej i przewlekłej niewydolności serca. Działa poprzez zmniejszenie częstotliwości rytmu serca i siły jego skurczu oraz obniżenie ciśnienia tętniczego. Lek jest dostępny na receptę.

Lokren 20

Lek Lokren 20 jest lekiem dostępnym na receptę, który występuje w postaci tabletek powlekanych. Zawiera substancję czynną betaksololu chlorowodorek, która blokuje receptory beta-adrenergiczne w sercu. Lek podawany raz na dobę zapewnia długotrwałe działanie przeciwnadciśnieniowe. Wskazania do stosowania to nadciśnienie tętnicze oraz choroba niedokrwienna serca.

Optibetol 0,5%

Optibetol 0,5%

Optibetol 0,5% to lek okulistyczny w postaci jałowych kropli do oczu. Zawiera substancję czynną betaksolol, która należy do grupy leków zwanych selektywnymi β-blokerami. Lek ten działa antagonistycznie wobec receptorów β1, obniżając ciśnienie wewnątrzgałkowe poprzez redukcję produkcji cieczy wodnistej. Wskazany jest do stosowania w celu obniżenia podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z nadciśnieniem wewnątrzgałkowym i przewlekłą jaskrą z otwartym kątem. Optibetol 0,5% jest lekiem na receptę.