Konsultacja merytoryczna:

Biphozyl

Lek Biphozyl jest roztworem do dializoterapii (hemofiltracji, hemodializy i hemodiafiltracji) stosowanym w celu usunięcia z krwi produktów przemiany materii w przypadku, gdy nerki nie działają prawidłowo. Lek stosowany jest w szpitalu w ramach intensywnej terapii metodą ciągłej terapii nerkozastępczej (ang. Continuous Renal Replacement Therapy, CRRT). W szczególności lek stosowany jest u pacjentów w stanie krytycznym z ostrym uszkodzeniem nerek, u których:
• stężenie potasu we krwi jest prawidłowe,
• wartość pH krwi jest prawidłowa,
• stężenie fosforu we krwi jest prawidłowe lub niskie (hipofosfatemia),
• stężenie wapnia we krwi jest wysokie (hiperkalcemia).

Jaki jest skład Biphozyl, jakie substancje zawiera?

Przed rekonstytucją
Mała komora A (250 ml):
Magnezu chlorek sześciowodny 3,05 g/l
Duża komora B (4750 ml):
Sodu chlorek 7,01 g/l
Sodu wodorowęglan 2,12 g/l
Potasu chlorek 0,314 g/l
Disodu fosforan dwuwodny 0,187 g/l

Po rekonstytucji
roztwór gotowy do podania, A+B:
Substancje czynne
Kationy sodowe, Na+ 140 mmol/l 140 mEq/l
Kationy potasowe, K+ 4 mmol/l 4 mEq/l
Kationy magnezowe, Mg2+ 0,75 mmol/l 1,5 mEq/l
Aniony chlorkowe, Cl- 122 mmol/l 122 mEq/l
Aniony wodorofosforanowe, HPO42- 1 mmol/l 2 mEq/l
Aniony wodorowęglanowe, HCO3- 22 mmol/l 22 mEq/l
Osmolarność teoretyczna: 290 mOsm/l

Master text Biphozyl package leaflet w pin 2014-10 pH = 7,0–8,0

Pozostałe składniki to:
Rozcieńczony kwas solny (do regulacji pH) E 507
Woda do wstrzykiwań
Dwutlenek węgla (do regulacji pH) E 290.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , , .

Dawkowanie preparatu Biphozyl – jak stosować ten lek?

Do stosowania dożylnego i w hemodializie. Niniejszy lek jest przeznaczony do stosowania w szpitalach oraz do podawania wyłącznie przez pracowników służby zdrowia. Stosowana objętość, a tym samym dawka leku, zależy od stanu pacjenta. Objętość dawki zostanie ustalona przez lekarza.

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Za określenie zgodności dodatkowych leków z tym lekiem poprzez sprawdzenie roztworu pod kątem możliwej zmiany zabarwienia i (lub) wytrącenia się osadów odpowiedzialny jest lekarz. Przed dodaniem innego leku należy sprawdzić jego rozpuszczalność i trwałość w tym leku.

Dawkowanie
Zakres szybkości przepływu w przypadku stosowania jako płyn substytucyjny w hemofiltracji i hemodiafiltracji:
Dorośli i młodzież: 500–3000 ml/h
Dzieci: 15–35 ml/kg/h
Zakres szybkości przepływu w przypadku stosowania jako płyn dializacyjny (dializat) w hemodializie ciągłej i hemodiafiltracji ciągłej:
Dorośli i młodzież: 500–2500 ml/h
Dzieci: 15–30 ml/kg/h

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku złego samopoczucia po przyjęciu leku w dawce większej niż zalecana w niniejszej ulotce dołączonej do opakowania lub przepisanej przez lekarza należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza lub pielęgniarki.

Objawy przedawkowania to zmęczenie, obrzęki lub duszność.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Biphozyl – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Biphozyl w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża i karmienie piersią:
Brak jest udokumentowanych danych klinicznych dotyczących stosowania tego leku w czasie ciąży i laktacji. Niniejszy lek powinien być podawany kobietom w okresie ciąży i laktacji jedynie w przypadku istnienia wyraźnej potrzeby.

Płodność:
Nie przewiduje się wpływu leku na płodność, ponieważ sód, potas, magnez, chlorki, wodorofosforany i wodorowęglany stanowią normalne składniki organizmu.

Ulotka Biphozyl – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

BIPHOZYL, roztwór do hemodializy/do hemofiltracji (Produkt złożony)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 188.81 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Biphozyl m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

BIPHOZYL, roztwór do hemodializy/do hemofiltracji (Produkt złożony)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 26 razy

Rozmiar plku 132.48 KB

Cena - ile kosztuje Biphozyl?

Cena Biphozyl i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Biphozyl.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Biphozyl? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Play Woman (Opakowanie: 60 )Play Woman (Opakowanie: 60 ) to suplement diety w wygodnej formie kapsułek, który może wpłynąć korzystnie na zwiększenie doznań seksualnych przez kobiety. Preparat może przyczynić się do ułatwienia osiągnięcia orgazmu dopochwowego.
Produkt przeznaczony jest dla kobiet pragnących wzmocnić doświadczenia seksualne, szczególnie w przypadku problemów z osiągnięciem stanu podniecenia czy orgazmu.
Preparat może…

46.99 

Zastosowanie Zatoxin duo (Opakowanie: 60 )Zatoxin duo (Opakowanie: 60 ) to suplement diety ze składnikami wspierającymi dobrą kondycję błon śluzowych nosa i zatok. Ich działanie pomaga zmniejszyć ryzyko nawracania infekcji dróg oddechowych oraz podnieść ogólną odporność organizmu.

Efekt działania Zatoxin duo (Opakowanie: 60 )Zatoxin duo (Opakowanie: 60 ) to suplement diety o podwójnej formule tabletek na dzień i na noc. Tabletki na dzień zawierają ekstrakty roślinne bogate…

32.87 

Przyl.CLASSIC 2,5cmx5m z nakładką tkani. (Opakowanie: 1 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

5.37 

Zastosowanie Eucerin Anti-pigment krem na noc (Opakowanie: 50 ml)Eucerin Anti-pigment krem na noc (Opakowanie: 50 ml) to krem zwalczający powstające na skórze przebarwienia. Nadaje cerze jednolity koloryt, a dodatkowo wspomaga regenerację komórek. Produkt przeznaczony jest do stosowania na noc. Efekt działania Eucerin Anti-pigment krem na noc (Opakowanie: 50 ml)Eucerin Anti-pigment krem na noc (Opakowanie: 50 ml) to kosmetyk o lekkiej konsystencji, który szybko się wchłania…

123.99 

Zastosowanie Super Orgasm Stop (Opakowanie: 60 )Super Orgasm Stop (Opakowanie: 60 ) jest suplementem diety w formie kapsułek przeznaczonym dla mężczyzn borykających się z problemem przedwczesnego wytrysku lub niezadowalającej długości stosunku.
Produkt przeznaczony jest przede wszystkim dla mężczyzn pragnących zwiększyć kontrolę nad długością stosunku i tym samym wpłynąć pozytywnie na zwiększenie odczuwania bodźców intymnych.
Suplement polecany jest takż…

46.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief