Substancja czynna: Chlorek sodu
lista leków

Chlorek sodu jest nieorganicznym związkiem chemicznym z grupy chlorków, sól kwasu solnego i sodu. Substancja ta stanowi podstawowy składnik soli kuchennej.

Substancja wykorzystywana jest w wielu gałęziach gospodarki: m. in. branży spożywczej, jako środek nadający jedzeniu słony smak, w przemyśle szklarskim i garbarstwie oraz do konserwacji żywności.

W farmacji wykorzystywany jest 0,9% roztwór wodny chlorku sodu, potocznie nazywany solą fizjologiczną. Takie stężenie chlorku sodu jest izoosmolarne z osoczem krwi. Pozwala to na wykorzystanie tego składnika przy wytwarzaniu płynów infuzyjnych.

Zapoznaj się z listą leków zawierających chlorek sodu

Na tej stronie znajduje się spis leków zawierających w swoim składzie chlorek sodu, podstawowy składnik. płynów infuzyjnych.  Znajdziesz tu ulotki leków, a także charakterystyki produktów leczniczych CHPL oraz opinie pacjentów o lekach zawierających chlorek sodu. Przygotowana lista pozwala w łatwy sposób wyszukać zamienniki.  Dowiesz się, jakie są wskazania do stosowania poszczególnych leków, jakie jest dawkowanie, działania niepożądane i uzyskasz wiele przydatnych informacji. Możesz również zorientować się, czy lek jest dostępny w aptece w Twojej okolicy.