Konsultacja merytoryczna:

Natrium chloratum 0,9% Kabi

Natrium Chloratum 0,9% Kabi jest stosowany jako rozpuszczalnik leków podawanych dożylnie, domięśniowo lub podskórnie, służąc jako nośnik dodanych leków.

Jaki jest skład Natrium chloratum 0,9% Kabi, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest chlorek sodu. 100 ml roztworu zawiera 0,9 g chlorku sodu.

− Pozostałe składniki to: woda do wstrzykiwań, kwas solny 25% i sodu wodorotlenek.
100 ml zawiera:
Elektrolity mmol/l mEq/l
Sodu chlorek 0,9 g Na+ 154 154
Cl- 154 154
Woda do wstrzykiwań q.s. do 100 ml
Osmolarność roztworu wynosi 308 mOsmol/l.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Natrium chloratum 0,9% Kabi – jak stosować ten lek?

Natrium chloratum 0,9% Kabi należy podawać dożylnie, domięśniowo lub podskórnie.
Nie ma konieczności dezynfekowania ampułki przed jej otwarciem.
Nie ma konieczności używania żadnych przyrządów do otwarcia ampułki.
Po otwarciu ampułki, jej wylot dokładnie pasuje do końcówki strzykawki (końcówka Luera), dzięki czemu nie ma konieczności używania igły.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku Natrium chloratum 0,9% Kabi, należy natychmiast powiadomić o tym lekarza.
Ze względu na właściwości tego leku, jeżeli jest on stosowany zgodnie ze wskazaniem oraz podawany we właściwy i kontrolowany sposób, wówczas nie występuje ryzyko zatrucia.

Niemniej jednak, nadmiar chlorku sodu w najcięższym przypadku wywołuje odwodnienie narządów wewnętrznych, nudności, wymioty, biegunkę, skurcze w obrębie brzucha, pragnienie, zmniejszenie wydzielania śliny, moczu i potu, gorączkę, niedociśnienie, tachykardię, niewydolność nerek, obrzęk płuc, kwasicę, niewydolność oddechową, ból głowy, zawroty głowy, drażliwość, skurcze mięśni, sztywność, śpiączkę i śmierć.

W przypadku wystąpienia objawów zatrucia należy przerwać podawanie leku oraz rozpocząć leczenie objawowe.
U dzieci, śpiączka i drgawki mogą się utrzymywać z powodu odwodnienia komórek. Mogą również wystąpić zaburzenia oddychania z przyspieszonym oddychaniem i zaczerwienienie nosa.

W razie przedawkowania lub przypadkowego spożycia należy niezwłocznie udać się do zakładu opieki medycznej lub zadzwonić do ośrodka leczenia zatruć.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Natrium chloratum 0,9% Kabi – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Natrium chloratum 0,9% Kabi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Z uwagi na właściwości leku, nie należy spodziewać się jego wpływu na kobiety w okresie ciąży lub podczas karmienia piersią, jeśli sposób podawania jest poprawny i pod kontrolą.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Natrium chloratum 0,9% Kabi

Ulotka Natrium chloratum 0,9% Kabi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

NATRIUM CHLORATUM 0,9% KABI, 9 mg/ml, rozpuszczalnik do sporządzania leków parenteralnych (Natrii chloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 138.03 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Natrium chloratum 0,9% Kabi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

NATRIUM CHLORATUM 0,9% KABI, 9 mg/ml, rozpuszczalnik do sporządzania leków parenteralnych (Natrii chloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 221.81 KB

Cena - ile kosztuje Natrium chloratum 0,9% Kabi?

Cena Natrium chloratum 0,9% Kabi i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Natrium chloratum 0,9% Kabi.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Natrium chloratum 0,9% Kabi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz