REGIOCIT

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:
,

REGIOCIT - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku REGIOCIT. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku REGIOCIT w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA REGIOCIT? – OPIS I WSKAZANIA

Niniejszy lek jest roztworem do hemofiltracji, zapobiegającym krzepnięciu krwi w trakcie ciągłej terapii nerkozastępczej (ang. continuous renal replacement therapy, CRRT), będącej rodzajem zabiegu dializacyjnego. Lek stosuje się u pacjentów w stanie krytycznym, gdy niewłaściwe jest stosowanie leku zazwyczaj stosowanego do zapobiegania krzepnięciu krwi (heparyny). Jony cytrynianowe zapewniają efekt przeciwzakrzepowy, wiążąc wapń występujący we krwi.

SKŁAD REGIOCIT, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Skład:
Sodu chlorek 5,03 g/l
Sodu cytrynian 5,29 g/l

Substancjami czynnymi leku są:
Kationy sodowe, Na+ 140 mmol/l
Aniony chlorkowe, Cl- 86 mmol/l
Aniony cytrynianowe, C6H5O7
3- 18 mmol/l
Osmolarność teoretyczna: 244 mOsm/l
pH ≈ 7,4

Pozostałe składniki to:
Rozcieńczony kwas solny (do ustalenia pH) E 507
Woda do wstrzykiwań.

JAKIE JEST DAWKOWANIE REGIOCIT? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Do stosowania dożylnego. Niniejszy lek jest przeznaczony do stosowania w szpitalach oraz do podawania wyłącznie przez pracowników służby zdrowia. Stosowana objętość, a tym samym dawka leku, zależy od stanu pacjenta. Objętość dawki zostanie ustalona przez lekarza prowadzącego.

Zalecane szybkości przepływu leku u pacjentów dorosłych i młodzieży:
– w ciągłej hemofiltracji żylno-żylnej
o 1–2,5 l/h z szybkością przepływu krwi od 100 do 200 ml/min.
– w ciągłej hemodiafiltracji żylno-żylnej
o 1–2 l/h z szybkością przepływu krwi od 100 do 200 ml/min.

Stosowanie o osób starszych:
Zalecane szybkości przepływu są takie same, jak u pacjentów dorosłych i młodzieży.

Stosowanie u dzieci:
U noworodków i małych dzieci (w wieku od urodzenia do 23 miesięcy) docelowa dawka leku Regiocit powinna wynosić 3 mmol jonów cytrynianowych na litr krwi przepływającej w ciągłej hemofiltracji lub hemodiafiltracji żylno-żylnej. U dzieci (w wieku od 2 do 11 lat) dawka powinna być dostosowywana do masy ciała pacjenta oraz do szybkości przepływu krwi.

Niewydolność wątroby lub wstrząs:
W niewydolności wątroby lub w przypadku wstrząsu należy obniżyć dawkę początkową jonów cytrynianowych.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI REGIOCIT, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Nieodpowiednie podanie zbyt dużej objętości płynu substytucyjnego może prowadzić do przedawkowania, co z kolei może stanowić zagrożenie dla życia pacjenta. W wyniku przedawkowania może dojść do obrzęku płuc i zastoinowej niewydolności serca w związku z nadmiarem płynów w organizmie oraz do hipokalcemii i zasadowicy metabolicznej w związku z nadmiarem cytrynianu w stosunku do przepływu krwi. Zaburzenia te należy niezwłocznie wyrównać, przerywając podawanie płynu substytucyjnego lub zmniejszając jego objętość i podając wapń dożylnie.

U pacjentów, u których metabolizm cytrynianów jest osłabiony (niewydolność wątroby lub wstrząs), cytryniany mogą się gromadzić w organizmie.

Może dojść do rozwoju kwasicy metabolicznej i hipokalcemii z niedoborem wapnia zjonizowanego.

Należy przerwać podawanie produktu leczniczego Regiocit lub ograniczyć jego ilość.

Kwasicę metaboliczną należy wyrównać, uzupełniając wodorowęglany. Można kontynuować ciągłą terapię nerkozastępczą bez antykoagulacji lub rozważyć zastosowanie innych metod antykoagulacji.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak danych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ REGIOCIT W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Płodność:
Nie oczekuje się wpływu leku na płodność, ponieważ sód, chlorki i cytryniany występują naturalnie w organizmie.

Ciąża i karmienie piersią:
Brak jest udokumentowanych danych klinicznych dotyczących stosowania niniejszego leku podczas ciąży i karmienia piersią. Niniejszy lek powinien być podawany kobietom ciężarnym i karmiącym piersią jedynie w przypadku istnienia wyraźnej potrzeby.

ULOTKA LEKU REGIOCIT – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – REGIOCIT CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - REGIOCIT CENA, REFUNDACJA

REGIOCIT OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here