Konsultacja merytoryczna:

Beatil

Lek Beatil jest przepisywany w celu leczenia wysokiego ciśnienia tętniczego krwi (nadciśnienia) oraz (lub) w leczeniu stabilnej choroby wieńcowej (stanu, w którym zaopatrzenie serca w krew jest zmniejszone lub zablokowane).
Pacjenci już przyjmujący peryndopryl i amlodypinę w oddzielnych tabletkach mogą zamiast tego zastosować jedną tabletkę leku Beatil, który zawiera oba te składniki.
Lek Beatil jest produktem złożonym zawierającym dwie substancje czynne: peryndopryl oraz amlodypinę.
Peryndopryl jest inhibitorem ACE (enzymu konwertującego angiotensynę). Amlodypina jest antagonistą kanału wapniowego (który należy do grupy leków nazywanych dihydropirydynami).
Razem leki te działają poprzez rozszerzanie i zmniejszenie napięcia naczyń krwionośnych, co ułatwia przepływ krwi oraz ułatwia utrzymanie prawidłowego przepływu krwi w sercu.

Jaki jest skład Beatil, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są peryndopryl z tert-butylaminą oraz amlodypina (w postaci amlodypiny bezylanu).

Beatil, 4 mg + 5 mg: każda tabletka zawiera 4 mg peryndoprylu z tert-butylaminą oraz 5 mg amlodypiny (w postaci amlodypiny bezylanu).

Beatil, 8 mg + 5 mg: każda tabletka zawiera 8 mg peryndoprylu z tert-butylaminą oraz 5 mg amlodypiny (w postaci amlodypiny bezylanu).

Beatil, 4 mg + 10 mg: każda tabletka zawiera 4 mg peryndoprylu z tert-butylaminą oraz 10 mg amlodypiny (w postaci amlodypiny bezylanu).

Beatil, 8 mg + 10 mg: każda tabletka zawiera 8 mg peryndoprylu z tert-butylaminą oraz 10 mg amlodypiny (w postaci amlodypiny bezylanu).

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, polakrylina potasowa, krzemionka koloidalna hydrofobowa, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Beatil – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletkę należy połknąć popijając szklanką wody, najlepiej codziennie o tej samej porze dnia, rano, przed posiłkiem. Lekarz zadecyduje o odpowiedniej dawce dla pacjenta. Zazwyczaj zalecana dawka, to jedna tabletka na dobę.

Lek Beatil jest zazwyczaj przepisywany pacjentom już stosującym peryndopryl i amlodypinę w oddzielnych tabletkach.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek Beatil nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży.

Stosowanie u pacjentów w podeszłym wieku
Produkt złożony należy stosować ostrożnie, zwłaszcza u pacjentów w podeszłym wieku. Pacjenci powinni unikać odwodnienia (utraty zbyt dużej ilości wody), a regularne badania kontrolne powinny obejmować częste monitorowanie czynności nerek (stężenie kreatyniny i potasu).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia zbyt wielu tabletek, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego. Najczęściej występującym objawem w sytuacji przedawkowania jest niskie ciśnienie krwi, które może powodować zawroty głowy lub omdlenia. W takiej sytuacji pomóc może położenie się z uniesionymi nogami.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Beatil – czy mogę spożywać alkohol?

Pacjenci, którzy stosują lek Beatil nie powinni pić soku grejpfrutowego i jeść grejpfrutów. Grejpfruty i sok grejpfrutowy mogą spowodować zwiększenie stężenia we krwi substancji czynnej amlodypiny, co może spowodować trudne do przewidzenia zwiększenie działania obniżającego ciśnienie krwi przez lek Beatil.
Picie alkoholu podczas stosowania leku Beatil może powodować zawroty głowy lub uczucie oszołomienia. W celu wyjaśnienia, czy spożywanie alkoholu jest możliwe, należy skontaktować się z lekarzem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Beatil w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy koniecznie powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka myśli, że jest (lub może być) w ciąży.
Zazwyczaj lekarz zaleci przerwanie przyjmowania leku Beatil przed zajściem w ciążę lub gdy tylko pacjentka dowie się, że jest w ciąży oraz zaleci przyjmowanie innego produktu zamiast leku Beatil.
Lek Beatil nie jest zalecany we wczesnym etapie ciąży. Nie należy przyjmować tego leku, jeśli pacjentka jest w ciąży dłużej niż 3 miesiące, ponieważ lek ten może powodować ciężkie wady u dziecka, jeżeli jest stosowany po trzecim miesiącu ciąży.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Beatil

Ulotka Beatil – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Beatil, 4 mg + 5 mg, 8 mg + 5 mg, 4 mg + 10 mg, 8 mg + 10 mg, tabletki (tert-Butylamini perindoprilum + Amlodipinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 22 razy

Rozmiar plku 134.90 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Beatil m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Beatil, 4 mg + 5 mg, 8 mg + 5 mg, 4 mg + 10 mg, 8 mg + 10 mg, tabletki (tert-Butylamini perindoprilum + Amlodipinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 24 razy

Rozmiar plku 270.59 KB

Cena - ile kosztuje Beatil?

Cena Beatil i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Beatil.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Beatil? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz