Konsultacja merytoryczna:

Balsolan

Balsolan

BALSOLAN jest lekiem zawierającym jako substancję czynną balsam peruwiański który posiada właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne (przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze).

Jest to produkt leczniczy przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego stosowania skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Lek tradycyjnie stosowany w oparzeniach, odmrożeniach, odleżynach i owrzodzeniach powodowanych żylakami.

Jaki jest skład Balsolan, jakie substancje zawiera?

-Substancją czynną leku jest balsam peruwiański Balsamum peruvianum. 1 g leku zawiera 100 mg balsamu peruwiańskiego.

Pozostałe składniki to: etanol 96 %, parafina ciekła, wazelina biała, emulgator P 0090, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Balsolan – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dzieci od 6 roku życia, dorośli i młodzież: cienką warstwę maści nałożyć na chorobowo zmienione miejsca na skórze i rozsmarować.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, lek stosuje się od 2 do 3 razy na dobę.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie stwierdzono przypadków przedawkowania leku BALSOLAN.

Zgodnie z przyjętą praktyką, w razie przyjęcia większej dawki leku niż zalecana, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Balsolan – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Balsolan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Balsolan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

BALSOLAN, 100 mg/g, maść (Balsamum peruvianum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 42.02 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Balsolan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

BALSOLAN, 100 mg/g, maść (Balsamum peruvianum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 42.52 KB

Cena - ile kosztuje Balsolan?

Cena Balsolan i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Balsolan.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Balsolan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Elmex Junior płyn do płukania (Opakowanie: 400 ml)Elmex Junior płyn do płukania (Opakowanie: 400 ml) został specjalnie przeznaczony dla dzieci oraz młodzieży jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji jamy ustnej w celu zapobiegania próchnicy oraz powstawaniu ubytków - szczególnie polecana dla ochrony nowych zębów u dziecka.

Już w ciągu 30 sekund umożliwia łatwe i szybkie umycie zębó…

30.99 

Granodent Grandel pasta do zębów (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

17.19 

Zastosowanie Dicostop saszetki (Opakowanie: 10 )Dicostop saszetki (Opakowanie: 10 ) to wyrób medyczny w postaci proszku do sporządzania zawiesiny łagodzącej ostre i przewlekłe biegunki u dzieci od 2. roku życia. Zmniejsza ból brzucha i przyspiesza powrót do zdrowia poprzez wydalenie patogenów z przewodu pokarmowego.
Efekt działania Dicostop saszetki (Opakowanie: 10 )Dicostop saszetki (Opakowanie: 10 ) zawiera naturalny związek glinowo-krzemowy o dużej lepkości, który powleka bł…

15.69 

Zastosowanie Carbosal syrop o smaku coli (Opakowanie: 100 ml)Carbosal syrop o smaku coli (Opakowanie: 100 ml) to suplement diety - węgiel w syropie wspierający odporność i przyczyniający się do regulowania metabolizmu energetycznego.

Węgiel w syropie o smaku coli jest chętnie przyjmowany nawet wśród najmłodszych. Może być stosowany zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci już od 2. roku życia.
Efekt dział…

8.99 

Zastosowanie Baldivian Noc tabletki (Opakowanie: 30 )Baldivian Noc tabletki (Opakowanie: 30 ) to lek roślinny, zawierający w składzie naturalny wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego. Produkt może być stosowany w przypadku problemów z zasypianiem lub odpowiednim wysypianiem się.

Produkt może być przyjmowany przez osoby doświadczające problemów z bezsennością, również podczas okresów stresujących.
Efekt działania Baldivian Noc tabletki (Opakowanie: 30 )…

35.06 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief