TRIPTAGRAM

CO TO JEST I JAK DZIAŁA TRIPTAGRAM? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Triptagram należy do grupy leków zwanych selektywnymi agonistami receptora serotoninowego.

Uważa się, że migrenowy ból głowy jest spowodowany rozszerzeniem naczyń krwionośnych. Sumatryptan zwęża rozszerzone naczynia krwionośne, tym samym łagodzi migrenowy ból głowy.

Lek Triptagram jest stosowany w leczeniu napadów migrenowych z aurą lub bez aury (objawy przepowiadające, które zwykle obejmują zniekształcenia widzenia, takie jak błyski świetlne, zygzaki, gwiazdy lub fale).

SKŁAD TRIPTAGRAM, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną jest sumatryptan.
Jedna tabletka drażowana zawiera 50 mg lub 100 mg sumatryptanu (w postaci sumatryptanu bursztynianu).

Pozostałe składniki leku to: laktoza jednowodna, laktoza bezwodna, kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, otoczka: laktoza jednowodna, mannitol, triacetyna, talk, tytanu dwutlenek (E 171).

JAKIE JEST DAWKOWANIE TRIPTAGRAM? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

− Tabletki drażowane należy połykać w całości, popijając połową szklanki wody. Tabletki drażowane 50 mg, mogą być podzielone na dwie równe dawki. Tabletki drażowane można rozkruszyć i wymieszać z wodą.
− Lek Triptagram należy przyjąć po wystąpieniu pierwszych oznak napadu migreny, ale lek może być przyjęty także w trakcie napadu.
− Leku Triptagram nie należy przyjmować zapobiegawczo (profilaktycznie).

Dawkowanie:
Zalecana dawka dla pacjentów dorosłych w napadzie migreny to jedna tabletka drażowana 50 mg. Niektórzy pacjenci mogą potrzebować dawki 100 mg. Maksymalna dawka dobowa wynosi 300 mg.

Jeśli objawy migreny początkowo ustąpią po przyjęciu dawki leku, ale następnie powrócą, można przyjąć powtórnie jedną dawkę leku, a w rzadko występujących przypadkach maksymalnie dwie dawki leku w ciągu 24 godzin, biorąc pod uwagę fakt, że minimalna przerwa pomiędzy dawkami to 2 godziny. Nie wolno przyjmować dawki większej niż maksymalna dawka dobowa 300 mg.

Jeśli objawy migreny NIE ustąpią po przyjęciu pierwszej dawki leku, a lek nie wykazuje działania, nie należy przyjmować kolejnych dawek w czasie tego samego napadu migreny. Przy kolejnym napadzie migreny można powtórnie przyjąć lek Triptagram.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI TRIPTAGRAM, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Objawy przedawkowania są takie same jak te wymienione w punkcie 4 „Możliwe działania niepożądane” załączonej poniżej ulotki. W przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku, zawsze należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak odrębnych zaleceń.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ TRIPTAGRAM W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Doświadczenie w stosowaniu sumatryptanu w czasie ciąży jest ograniczone.

Sumatryptan przenika do mleka ludzkiego, dlatego należy unikać karmienia piersią w ciągu 12 godzin po przyjęciu sumatryptanu. Nie należy karmić dziecka mlekiem odciągniętym w tym czasie.

ULOTKA LEKU TRIPTAGRAM – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – TRIPTAGRAM CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - TRIPTAGRAM CENA, REFUNDACJA

TRIPTAGRAM OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here