EPITOP

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

EPITOP - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku EPITOP. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku EPITOP w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA EPITOP? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Epitop należy do grupy leków nazywanych lekami przeciwpadaczkowymi. Jest on stosowany:
• jako pojedynczy lek w leczeniu napadów padaczkowych u osób dorosłych i u dzieci w wieku powyżej 6 lat,
• wraz z innymi lekami do leczenia napadów padaczkowych u osób dorosłych i u dzieci w wieku powyżej 2 lat,
• w zapobieganiu bólom migrenowym u osób dorosłych.

SKŁAD EPITOP, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest topiramat.
Każda tabletka powlekana leku Epitop zawiera 25 mg, 50 mg, 100 mg, 200 mg topiramatu.

Inne składniki leku to:
Rdzeń tabletki:
Celuloza mikrokrystaliczna
Mannitol
Karboksymetyloskrobia sodowa (typ A)
Skrobia żelowana, kukurydziana
Krospowidon
Powidon
Magnezu stearynian
Wosk Carnauba
Otoczka

Epitop, 25 mg, tabletki powlekane
Hypromeloza (E464)
Laktoza jednowodna
Makrogol 4000
Tytanu dwutlenek (E171)

Epitop, 50 mg, tabletki powlekane
Hypromeloza (E464)
Laktoza jednowodna
Makrogol 4000
Talk
Glikol propylenowy
Tytanu dwutlenek (E171)
Żółcień chinolinowa (E104)

Epitop, 100 mg, tabletki powlekane
Hypromeloza (E464)
Talk
Glikol propylenowy
Tytanu dwutlenek (E171)
Żółcień pomarańczowa, lak (E110)

Epitop, 200 mg, tabletki powlekane
Hypromeloza (E464)
Laktoza jednowodna
Makrogol 4000
Tytanu dwutlenek (E171)
Żelaza tlenek czerwony (E172)
Żelaza tlenek żółty (E172)

JAKIE JEST DAWKOWANIE EPITOP? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek Epitop należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości, należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

• Lek Epitop należy stosować zgodnie z zaleceniami. Lekarz z reguły rozpoczyna leczenie od małej dawki leku Epitop i stopniowo ją zwiększa, aż do ustalenia optymalnej dawki dla danego pacjenta.
• Tabletki leku Epitop należy połykać w całości. Nie zaleca się rozgryzania tabletek, gdyż mogą pozostawić gorzki posmak.
• Lek Epitop można przyjmować przed, w trakcie lub po posiłku. Podczas przyjmowania leku Epitop należy pić dużo płynów, aby uniknąć tworzenia kamieni nerkowych.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI EPITOP, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

• Natychmiast skontaktować się z lekarzem. Należy pokazać lekarzowi opakowanie leku.
• W razie przedawkowania topiramatu, można odczuwać następujące objawy: senność lub uczucie zmęczenia, nieprawidłowe ruchy ciała, kłopoty ze staniem, chodzeniem, zawroty głowy z powodu niskiego ciśnienia tętniczego krwi oraz nieprawidłową akcję serca, czy drgawki.

Przedawkowanie może wystąpić również w przypadku stosowania innych leków z lekiem Epitop.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Można przyjmować lek Epitop z pokarmem lub bez. Należy pić dużo płynów w czasie dnia, aby zapobiec tworzeniu się kamieni nerkowych podczas stosowania leku Epitop. W trakcie stosowania leku Epitop należy unikać spożywania alkoholu.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ EPITOP W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

W okresie ciąży, w przypadku starania się o dziecko lub w okresie karmienia piersią należy przed zastosowaniem leku porozmawiać z lekarzem. Lekarz zadecyduje, czy w tym przypadku można zastosować lek Epitop. Jeśli lek jest stosowany w okresie ciąży, istnieje ryzyko, jak w przypadku stosowania innych leków przeciwpadaczkowych, uszkodzenia płodu. Należy upewnić się, co do posiadania odpowiedniej wiedzy na temat ryzyka i korzyści wynikających ze stosowania leku w leczeniu padaczki w czasie ciąży.

Nie należy stosować leku Epitop w zapobieganiu migrenom przez kobiety w ciąży oraz kobiety w okresie rozrodczym, które nie stosują skutecznej antykoncepcji.

Matki, które przyjmują lek Epitop w okresie karmienia piersią muszą niezwłocznie poinformować lekarza, gdy tylko zauważą jakąkolwiek zmianę w zachowaniu ich dzieci.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

ULOTKA LEKU EPITOP – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – EPITOP CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

REZERWACJA LEKU W APTECE - EPITOP CENA, REFUNDACJA

EPITOP OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here