Konsultacja merytoryczna:

Etopro

Etopro należy do grupy leków nazywanych lekami przeciwpadaczkowymi. Może być stosowany:
− jako jedyny lek w leczeniu napadów padaczkowych u osób dorosłych i u dzieci w wieku powyżej 6 lat;
− wraz z innymi lekami do leczenia napadów padaczkowych u osób dorosłych i u dzieci w wieku powyżej 2 lat;
− w zapobieganiu bólom migrenowym u osób dorosłych.

Jaki jest skład Etopro, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest topiramat:

Tabletki 25 mg:
Jedna tabletka zawiera 25 mg topiramatu.

Tabletki 50 mg:
Jedna tabletka zawiera 50 mg topiramatu.

Tabletki 100 mg:
Jedna tabletka zawiera100 mg topiramatu.

Tabletki 200 mg:
Jedna tabletka zawiera 200 mg topiramatu.

– Pozostałe składniki to:

Rdzeń tabletki:
Celuloza mikrokrystaliczna
Mannitol
Karboksymetyloskrobia sodowa (typ A)
Skrobia żelowana, kukurydziana
Krospowidon
Powidon
Magnezu stearynian
Wosk Carnauba

Otoczka, tabletka powlekana 25 mg:
Opadry II White OY-LS-28908
Hypromeloza 15 cP
Hypromeloza 3 cP
Hypromeloza 50 cP
Laktoza jednowodna
Tytanu dwutlenek (E 171)
Makrogol 4000

Otoczka, tabletka powlekana 50 mg:
Opadry II White OY-LS-28908
Hypromeloza 15 cP
Hypromeloza 3 cP
Hypromeloza 50 cP
Laktoza jednowodna
Tytanu dwutlenek (E 171)
Makrogol 400
Opadry Yellow 02H2229
Hypromeloza 5 cP
Tytanu dwutlenek (E 171)
Talk
Glikol propylenowy
Żółcień chinolinowa (E 104)

Otoczka, tabletka powlekana 100 mg:
Opadry Orange 02H23314:
Hypromeloza 5 cP
Tytanu dwutlenek (E 171)
Talk
Glikol propylenowy
Żółcień pomarańczowa, lak (E 110)

Otoczka, tabletka powlekana 200 mg:
Opadry II Pink 39F24041
Hypromeloza 15 cP
Hypromeloza 3 cP
Hypromeloza 50 cP
Laktoza jednowodna
Tytanu dwutlenek (E 171)
Makrogol 4000
Żelaza tlenek czerwony (E 172)
Żelaza tlenek żółty (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Etopro – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lekarz z reguły rozpoczyna leczenie od małej dawki leku Etopro i stopniowo ją zwiększa, aż do ustalenia optymalnej dawki dla danego pacjenta.

Tabletki leku Etopro należy połykać w całości. Nie zaleca się rozgryzania tabletek, gdyż mogą pozostawić gorzki posmak. Etopro można przyjmować przed, w trakcie lub po posiłku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Natychmiast skontaktować się z lekarzem. Należy wziąć ze sobą opakowanie leku.

W razie przedawkowania topiramatu, można odczuwać następujące objawy: senność lub uczucie zmęczenia, nieprawidłowe ruchy ciała, kłopoty ze staniem, chodzeniem, zawroty głowy z powodu niskiego ciśnienia tętniczego krwi oraz nieprawidłową akcję serca, czy drgawki.

Przedawkowanie może wystąpić również w przypadku stosowania innych leków z lekiem Etopro.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Etopro – czy mogę spożywać alkohol?

Można przyjmować lek Etopro z pokarmem lub bez. Należy pić dużo płynów w czasie dnia, aby zapobiec tworzeniu się kamieni nerkowych podczas stosowania leku Etopro. W trakcie stosowania leku Etopro należy unikać spożywania alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Etopro w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lekarz zadecyduje, czy w tym przypadku można zastosować lek Etopro. Jeśli Etopro jest stosowany w okresie ciąży, istnieje ryzyko, jak w przypadku stosowania innych leków przeciwpadaczkowych, uszkodzenia płodu. Należy upewnić się, co do posiadania odpowiedniej wiedzy na temat ryzyka i korzyści wynikających ze stosowania leku Etopro w leczeniu padaczki w czasie ciąży.

Nie należy stosować leku Etopro w zapobieganiu migrenom przez kobiety w ciąży oraz kobiety w okresie rozrodczym, które nie stosują skutecznej antykoncepcji.

Matki, które przyjmują lek Etopro w okresie laktacji, muszą niezwłocznie poinformować lekarza, gdy tylko zauważą jakąkolwiek zmianę w zachowaniu ich dzieci.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Etopro – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ETOPRO, 25 mg, 50 mg, 100 mg, 200 mg, tabletki powlekane (Topiramatum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 153.78 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Etopro m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ETOPRO, 25 mg, tabletki powlekane (Topiramatum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 273.71 KB


ETOPRO, 50 mg, tabletki powlekane (Topiramatum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 273.91 KB


ETOPRO, 100 mg, tabletki powlekane (Topiramatum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 272.73 KB


ETOPRO, 200 mg, tabletki powlekane (Topiramatum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 273.76 KB

Cena - ile kosztuje Etopro?

Cena Etopro i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Etopro.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Etopro? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Chlorchinaldin VP 2 mg tabletki do ssania (Opakowanie: 40 )Chlorchinaldin VP 2 mg tabletki do ssania (Opakowanie: 40 ) to lek w postaci tabletek do ssania, które są stosowane przy bólach gardła i jamy ustnej spowodowanych stanami zapalnymi, infekcjami bakteryjnymi czy zakażeniami grzybiczymi. Ma działanie miejscowe na zmienioną chorobowo powierzchnię.
Efekt działania Chlorchinaldin VP 2 mg tabletki do ssania (Opakowanie: 40 )Chlorchinaldin VP 2 mg tabletki do ssania (Opakowanie: 40 ) ma dział…

23.89 

Zastosowanie La Roche Posay Lipikar Xerand krem do rąk (Opakowanie: 50 ml)La Roche Posay Lipikar Xerand krem do rąk (Opakowanie: 50 ml) jest przeznaczony do pielęgnacji bardzo suchej, popękanej i zniszczonej skóry. Krem zapewnia nie tylko intensywne nawilżenie ale również ochrania przed szkodliwym wpływem czynników środowiskowych. Natychmiast się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy na skórze.Efekt działania…

26.99 

Zastosowanie Loma Vital żelazo+cynk płyn (Opakowanie: 1 )Loma Vital żelazo+cynk płyn (Opakowanie: 1 ) to supplement diety przeznaczony dla osób chcących uzupełnić dietę w takie składniki odżywcze jak witaminy z grupy B, kwas askorbinowy oraz cynk i żelazo. Forma płynu do spożycia ułatwia stosowanie również u dzieci. Żelazo pełni podstawową funkcję w tworzeniu czerwonych krwinek, a cynk jest niezbę…

44.43 

Vigalex D3 + K2 (Opakowanie: 60 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

36.85 

Zastosowanie Acertin proszek do sporządzania roztworu (Opakowanie: 60 )Acertin proszek do sporządzania roztworu (Opakowanie: 60 ) to suplement diety przeznaczony dla panów planujących powiększenie rodziny. Zawiera składniki odżywcze wpływające na płodność u mężczyzn oraz poprawiające kondycję fizyczną i psychiczną.

Efekt działania Acertin proszek do sporządzania roztworu (Opakowanie: 60 )Acertin proszek do sporządzania roztworu (Opakowanie: 60 ) zawiera selen, który ma…

102.98 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief