Norfinox

Norfinox zawiera substancję czynną, buprenorfinę, która jest silnym lekiem przeciwbólowym z grupy tzw. opioidów. Działa na swoiste komórki nerwowe w rdzeniu kręgowym i w mózgu.

Norfinox stosuje się w leczeniu
-bólu nowotworowego o średnim i dużym nasileniu oraz silnego bólu, który nie ustępuje po podaniu innego rodzaju leków przeciwbólowych.

Norfinox nie jest odpowiedni do leczenia krótkotrwałego bólu.

Jaki jest skład Norfinox, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną jest buprenorfina.
Norfinox, 35 mikrogramów/godzinę
Każdy system transdermalny o powierzchni 25 cm2 zawiera 20 mg buprenorfiny i uwalnia 35 mikrogramów buprenorfiny na godzinę.

Norfinox, 52,5 mikrogramów/godzinę
Każdy system transdermalny o powierzchni 37.5 cm2 zawiera 30 mg buprenorfiny i uwalnia 52,5 mikrogramów buprenorfiny na godzinę.

Norfinox, 70 mikrogramów/godzinę
Każdy system transdermalny o powierzchni 50 cm2 zawiera 40 mg buprenorfiny i uwalnia 70 mikrogramów buprenorfiny na godzinę.

Pozostałe składniki to:
Warstwa zabezpieczająca: poli(tereftalan etylenu) silikonowany
Matryca adhezyjna (zawierająca buprenorfinę): kwas lewulinowy, oleilowyoleinian, powidon K90, kopolimer 2-etyloheksylu akrylanu, butylu akrylanu, kwasu akrylowego i winylu octanu (75:15:5:5), kopolimer 2-etylohesylanu akrylanu, butylu akrylanu, N-(tert-oktylu) akrylamidu i metylu metakrylanu (32:32:20:15)
Folia oddzielająca matryce adhezyjne: poli(tereftalan etylenu)
Matryca adhezyjna (bez buprenorfiny): klej akrylanowi
Zewnętrzna warstwa: poliuretan, tusz.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Norfinox – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lekarz decyduje, która moc leku Norfinox jest odpowiednia dla pacjenta i w razie konieczności o jakiejkolwiek zmianie dawki. Stosuje się najmniejszą możliwą dawkę zapewniającą odpowiednie złagodzenie bólu.

Zalecana dawka to:
-jeden system transdermalny, plaster, co 3 do 4 dni (maksymalnie 96 godzin)

Dla wygody stosowania plaster można zmieniać dwa razy w tygodniu, w te same dni, np. w poniedziałki rano i czwartki wieczorem. W celu zapamiętania, kiedy należy zmienić plaster, należy zapisać datę na opakowaniu zewnętrznym.

Jeśli lekarz zalecił dodatkowo przyjmowanie innego leku przeciwbólowego, należy bardzo dokładnie stosować się do jego zaleceń, w przeciwnym razie można nie uzyskać pełnych korzyści ze stosowania leku Norfinox.

Powyższa dawka dotyczy pacjentów dorosłych, niezależnie od wieku, w tym pacjentów z chorobami nerek.

Pacjenci z chorobą wątroby wymagają ścisłego kontrolowania przebiegu leczenia przez lekarza.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Norfinox jest za słabe lub zbyt mocne, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Sposób stosowania
Lek przeznaczony jest do podania przezskórnego.

Po naklejeniu systemu transdermalnego na skórę substancja czynna, buprenorfina, przenika przez skórę do krwi.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy jak najszybciej usunąć dodatkowy plaster (dodatkowe plastry) i natychmiast zwrócić się do lekarza.

Objawami przedawkowania są:
– senność
– nudności, wymioty
– znaczne zwężenie źrenic
– spowolnienie i osłabienie oddechu
– zapaść krążeniowa.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Norfinox – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas stosowania leku Norfinox nie należy pić alkoholu ani spożywać produktów zawierających grejpfrut, gdyż mogą one nasilać działanie buprenorfiny.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Norfinox w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża

Brak wystarczających doświadczeń dotyczących stosowania leku Norfinox u kobiet w ciąży. Dlatego leku nie należy powinny stosować kobiety w ciąży lub kobiety, które mogłyby zajść w ciążę w trakcie leczenia.

Karmienie piersią

Buprenorfina, substancja czynna zawarta w leku, hamuje wytwarzanie mleka i przenika do mleka kobiecego. Dlatego nie należy stosować leku Norfinox w okresie karmienia piersią.

Ulotka Norfinox – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

NORFINOX, 35 mikrogramów/godzinę; 52,5 mikrograma/godzinę; 70 mikrogramów/godzinę, system transdermalny, plaster (Buprenorphinum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Norfinox m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

NORFINOX, 35 mikrogramów/godzinę; 52,5 mikrograma/godzinę; 70 mikrogramów/godzinę, system transdermalny, plaster (Buprenorphinum)

Cena Norfinox i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Norfinox i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę Norfinox oraz dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Norfinox - forum pacjentów

Stosujesz Norfinox? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz