Buprenorphine Actavis

Buprenorphine Actavis to lek opioidowy zawierający buprenorfinę jako substancję czynną. Lek jest stosowany w leczeniu uzależnienia od narkotyków opioidowych, takich jak heroina lub morfina 2. Lek jest dostępny na receptę i jest stosowany w postaci tabletek podjęzykowych.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Buprenorphine Actavis jest stosowany w uzależnieniu od opioidów (narkotyków). Lek Buprenorphine Actavis jest częścią programu leczenia farmakologicznego, społecznego i psychologicznego dla pacjentów uzależnionych od leków (narkotyków) opioidowych. Tabletkę podjęzykową umieszcza się pod językiem i pozostawia do rozpuszczenia. Leczenie jest przepisywane i monitorowane przez lekarza specjalistę w leczeniu uzależnienia. Leczenie z zastosowaniem leku Buprenorphine Actavis zaleca się u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest buprenorfina (w postaci buprenorfiny chlorowodorku). Każda tabletka podjęzykowa zawiera 2 mg lub 8 mg buprenorfiny. Ponadto lek zawiera: magnezu stearynian, sodu cytrynian, krospowidon (typ A), powidon (K 29/32), kwas cytrynowy bezwodny, skrobia żelowana, kukurydziana, laktoza jednowodna, mannitol i żółcień pomarańczowa (E 110).

Dawkowanie

Lek Buprenorphine Actavis należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Tabletki są podawane podjęzykowo. To oznacza, że tabletka musi być umieszczona pod językiem i należy ją trzymać aż do jej rozpuszczenia. Tylko ta droga podania tabletek powinna być stosowana. Tabletek nie należy żuć ani połykać w całości, ponieważ nie będą one prawidłowo działać i pacjent może odczuwać objawy odstawienia.
Lek należy przyjmować raz na dobę, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Lekarz określi najlepszą dawkę dla pacjenta. Podczas leczenia, lekarz może dostosować dawkę w zależności od odpowiedzi pacjenta na leczenie. W celu uzyskania najlepszych wyników ze stosowania leku Buprenorphine Actavis, pacjent musi poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach a także o spożywaniu alkoholu, przyjmowaniu leków zawierających alkohol, narkotykach i wszystkich lekach wydawanych na receptę, które pacjent przyjmuje, a które nie zostały mu przepisane przez lekarza.
Po przyjęciu pierwszej dawki leku Buprenorphine Actavis, możliwe jest wystąpienie niektórych objawów odstawienia związanych z opiatami.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby:
W przypadku problemów z nerkami lub wątrobą może być wymagane zmniejszenie dawki. Należy porozmawiać z lekarzem. W przypadku niewydolności wątroby nie wolno stosować leku Buprenorphine Actavis.

Przedawkowanie

W przypadku przedawkowania buprenorfiny, pacjent powinien natychmiast udać się lub zostać zawieziony do ośrodka doraźnej pomocy lub do szpitala, w celu leczenia. Niezwłocznie należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Objawy przedawkowania to: trudności w oddychaniu, spowolnienie oddechu lub zaburzenia dotyczące serca. Po niewłaściwym użyciu (przedawkowaniu lub złej drodze podania) można obserwować toksyczne zatrucie i w najgorszym razie zatrzymanie oddechu, niewydolność serca i (lub) uszkodzenie wątroby.

Jedzenie i picie (alkohol)

Nie należy spożywać alkoholu podczas leczenia lekiem Buprenorphine Actavis. Alkohol może potencjalnie nasilić senność, wywoływaną przez buprenorfinę, co może spowodować, że prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn będzie niebezpieczna.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem leku Buprenorphine Actavis należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka jest w ciąży lub próbuje zajść w ciążę. Jeśli pacjentka zaszła w ciążę podczas leczenia lekiem Buprenorphine Actavis, powinna niezwłocznie poinformować lekarza.
Lek Buprenorphine Actavis powinien być stosowany podczas ciąży tylko, jeśli korzyści przewyższają potencjalne ryzyko.
W wyniku leczenia matek w ostatnich miesiącach ciąży obserwowano u noworodków objawy odstawienia z depresją oddechową. Lekarz zadecyduje, czy pacjentka powinna być leczona lekiem Buprenorphine Actavis.

Ulotka Buprenorphine Actavis

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie o Buprenorphine Actavis (forum)

Stosujesz Buprenorphine Actavis? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Buprenorphine Actavis. Podziel się doświadczeniami na forum.