BUPRENORPHINE ACTAVIS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

REKLAMA

BUPRENORPHINE ACTAVIS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Lek Buprenorphine Actavis jest stosowany w uzależnieniu od opioidów (narkotyków). Lek Buprenorphine Actavis jest częścią programu leczenia farmakologicznego, społecznego i psychologicznego dla pacjentów uzależnionych od leków (narkotyków) opioidowych. Tabletkę podjęzykową umieszcza się pod językiem i pozostawia do rozpuszczenia. Leczenie jest przepisywane i monitorowane przez lekarza specjalistę w leczeniu uzależnienia. Leczenie z zastosowaniem leku Buprenorphine Actavis zaleca się u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat.

BUPRENORPHINE ACTAVIS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) SKŁAD

Substancją czynną leku jest buprenorfina (w postaci buprenorfiny chlorowodorku). Każda tabletka podjęzykowa zawiera 2 mg lub 8 mg buprenorfiny. Ponadto lek zawiera: magnezu stearynian, sodu cytrynian, krospowidon (typ A), powidon (K 29/32), kwas cytrynowy bezwodny, skrobia żelowana, kukurydziana, laktoza jednowodna, mannitol i żółcień pomarańczowa (E 110).

REKLAMA

BUPRENORPHINE ACTAVIS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) DAWKOWANIE

Lek Buprenorphine Actavis należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Tabletki są podawane podjęzykowo. To oznacza, że tabletka musi być umieszczona pod językiem i należy ją trzymać aż do jej rozpuszczenia. Tylko ta droga podania tabletek powinna być stosowana. Tabletek nie należy żuć ani połykać w całości, ponieważ nie będą one prawidłowo działać i pacjent może odczuwać objawy odstawienia.
Lek należy przyjmować raz na dobę, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Lekarz określi najlepszą dawkę dla pacjenta. Podczas leczenia, lekarz może dostosować dawkę w zależności od odpowiedzi pacjenta na leczenie. W celu uzyskania najlepszych wyników ze stosowania leku Buprenorphine Actavis, pacjent musi poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach a także o spożywaniu alkoholu, przyjmowaniu leków zawierających alkohol, narkotykach i wszystkich lekach wydawanych na receptę, które pacjent przyjmuje, a które nie zostały mu przepisane przez lekarza.
Po przyjęciu pierwszej dawki leku Buprenorphine Actavis, możliwe jest wystąpienie niektórych objawów odstawienia związanych z opiatami.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby:
W przypadku problemów z nerkami lub wątrobą może być wymagane zmniejszenie dawki. Należy porozmawiać z lekarzem. W przypadku niewydolności wątroby nie wolno stosować leku Buprenorphine Actavis.

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przedawkowania buprenorfiny, pacjent powinien natychmiast udać się lub zostać zawieziony do ośrodka doraźnej pomocy lub do szpitala, w celu leczenia. Niezwłocznie należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Objawy przedawkowania to: trudności w oddychaniu, spowolnienie oddechu lub zaburzenia dotyczące serca. Po niewłaściwym użyciu (przedawkowaniu lub złej drodze podania) można obserwować toksyczne zatrucie i w najgorszym razie zatrzymanie oddechu, niewydolność serca i (lub) uszkodzenie wątroby.

REKLAMA

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Nie należy spożywać alkoholu podczas leczenia lekiem Buprenorphine Actavis. Alkohol może potencjalnie nasilić senność, wywoływaną przez buprenorfinę, co może spowodować, że prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn będzie niebezpieczna.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Przed zastosowaniem leku Buprenorphine Actavis należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka jest w ciąży lub próbuje zajść w ciążę. Jeśli pacjentka zaszła w ciążę podczas leczenia lekiem Buprenorphine Actavis, powinna niezwłocznie poinformować lekarza.
Lek Buprenorphine Actavis powinien być stosowany podczas ciąży tylko, jeśli korzyści przewyższają potencjalne ryzyko.
W wyniku leczenia matek w ostatnich miesiącach ciąży obserwowano u noworodków objawy odstawienia z depresją oddechową. Lekarz zadecyduje, czy pacjentka powinna być leczona lekiem Buprenorphine Actavis.

BUPRENORPHINE ACTAVIS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ULOTKA LEKU

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.

Brak ulotki w bazie.

REKLAMA

REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.

Brak charakterystyki w bazie.


CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

OPINIE O LEKU / FORUM - OCENA

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami. Możesz także dokonać oceny leku lub innego produktu przyznając gwiazdki w systemie od 1 do 10.

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here