Buprenorphine Actavis

Lek Buprenorphine Actavis jest stosowany w uzależnieniu od opioidów (narkotyków). Lek Buprenorphine Actavis jest częścią programu leczenia farmakologicznego, społecznego i psychologicznego dla pacjentów uzależnionych od leków (narkotyków) opioidowych. Tabletkę podjęzykową umieszcza się pod językiem i pozostawia do rozpuszczenia. Leczenie jest przepisywane i monitorowane przez lekarza specjalistę w leczeniu uzależnienia. Leczenie z zastosowaniem leku Buprenorphine Actavis zaleca się u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat.

Jaki jest skład Buprenorphine Actavis, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest buprenorfina (w postaci buprenorfiny chlorowodorku). Każda tabletka podjęzykowa zawiera 2 mg lub 8 mg buprenorfiny. Ponadto lek zawiera: magnezu stearynian, sodu cytrynian, krospowidon (typ A), powidon (K 29/32), kwas cytrynowy bezwodny, skrobia żelowana, kukurydziana, laktoza jednowodna, mannitol i żółcień pomarańczowa (E 110).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Buprenorphine Actavis – jak stosować ten lek?

Lek Buprenorphine Actavis należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Tabletki są podawane podjęzykowo. To oznacza, że tabletka musi być umieszczona pod językiem i należy ją trzymać aż do jej rozpuszczenia. Tylko ta droga podania tabletek powinna być stosowana. Tabletek nie należy żuć ani połykać w całości, ponieważ nie będą one prawidłowo działać i pacjent może odczuwać objawy odstawienia.
Lek należy przyjmować raz na dobę, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Lekarz określi najlepszą dawkę dla pacjenta. Podczas leczenia, lekarz może dostosować dawkę w zależności od odpowiedzi pacjenta na leczenie. W celu uzyskania najlepszych wyników ze stosowania leku Buprenorphine Actavis, pacjent musi poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach a także o spożywaniu alkoholu, przyjmowaniu leków zawierających alkohol, narkotykach i wszystkich lekach wydawanych na receptę, które pacjent przyjmuje, a które nie zostały mu przepisane przez lekarza.
Po przyjęciu pierwszej dawki leku Buprenorphine Actavis, możliwe jest wystąpienie niektórych objawów odstawienia związanych z opiatami.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby:
W przypadku problemów z nerkami lub wątrobą może być wymagane zmniejszenie dawki. Należy porozmawiać z lekarzem. W przypadku niewydolności wątroby nie wolno stosować leku Buprenorphine Actavis.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przedawkowania buprenorfiny, pacjent powinien natychmiast udać się lub zostać zawieziony do ośrodka doraźnej pomocy lub do szpitala, w celu leczenia. Niezwłocznie należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Objawy przedawkowania to: trudności w oddychaniu, spowolnienie oddechu lub zaburzenia dotyczące serca. Po niewłaściwym użyciu (przedawkowaniu lub złej drodze podania) można obserwować toksyczne zatrucie i w najgorszym razie zatrzymanie oddechu, niewydolność serca i (lub) uszkodzenie wątroby.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Buprenorphine Actavis – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy spożywać alkoholu podczas leczenia lekiem Buprenorphine Actavis. Alkohol może potencjalnie nasilić senność, wywoływaną przez buprenorfinę, co może spowodować, że prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn będzie niebezpieczna.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Buprenorphine Actavis w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem leku Buprenorphine Actavis należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka jest w ciąży lub próbuje zajść w ciążę. Jeśli pacjentka zaszła w ciążę podczas leczenia lekiem Buprenorphine Actavis, powinna niezwłocznie poinformować lekarza.
Lek Buprenorphine Actavis powinien być stosowany podczas ciąży tylko, jeśli korzyści przewyższają potencjalne ryzyko.
W wyniku leczenia matek w ostatnich miesiącach ciąży obserwowano u noworodków objawy odstawienia z depresją oddechową. Lekarz zadecyduje, czy pacjentka powinna być leczona lekiem Buprenorphine Actavis.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Buprenorphine Actavis i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Buprenorphine Actavis – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Buprenorphine Actavis. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Buprenorphine Actavis m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Buprenorphine Actavis? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.