Buprenorphine Actavis

Jak działa i kiedy stosujemy Buprenorphine Actavis?

Lek Buprenorphine Actavis jest stosowany w uzależnieniu od opioidów (narkotyków). Lek Buprenorphine Actavis jest częścią programu leczenia farmakologicznego, społecznego i psychologicznego dla pacjentów uzależnionych od leków (narkotyków) opioidowych. Tabletkę podjęzykową umieszcza się pod językiem i pozostawia do rozpuszczenia. Leczenie jest przepisywane i monitorowane przez lekarza specjalistę w leczeniu uzależnienia. Leczenie z zastosowaniem leku Buprenorphine Actavis zaleca się u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat.

REKLAMA

Jaki jest skład Buprenorphine Actavis, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest buprenorfina (w postaci buprenorfiny chlorowodorku). Każda tabletka podjęzykowa zawiera 2 mg lub 8 mg buprenorfiny. Ponadto lek zawiera: magnezu stearynian, sodu cytrynian, krospowidon (typ A), powidon (K 29/32), kwas cytrynowy bezwodny, skrobia żelowana, kukurydziana, laktoza jednowodna, mannitol i żółcień pomarańczowa (E 110).

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Buprenorphine Actavis – jak stosować ten lek?

Lek Buprenorphine Actavis należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Tabletki są podawane podjęzykowo. To oznacza, że tabletka musi być umieszczona pod językiem i należy ją trzymać aż do jej rozpuszczenia. Tylko ta droga podania tabletek powinna być stosowana. Tabletek nie należy żuć ani połykać w całości, ponieważ nie będą one prawidłowo działać i pacjent może odczuwać objawy odstawienia.
Lek należy przyjmować raz na dobę, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Lekarz określi najlepszą dawkę dla pacjenta. Podczas leczenia, lekarz może dostosować dawkę w zależności od odpowiedzi pacjenta na leczenie. W celu uzyskania najlepszych wyników ze stosowania leku Buprenorphine Actavis, pacjent musi poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach a także o spożywaniu alkoholu, przyjmowaniu leków zawierających alkohol, narkotykach i wszystkich lekach wydawanych na receptę, które pacjent przyjmuje, a które nie zostały mu przepisane przez lekarza.
Po przyjęciu pierwszej dawki leku Buprenorphine Actavis, możliwe jest wystąpienie niektórych objawów odstawienia związanych z opiatami.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby:
W przypadku problemów z nerkami lub wątrobą może być wymagane zmniejszenie dawki. Należy porozmawiać z lekarzem. W przypadku niewydolności wątroby nie wolno stosować leku Buprenorphine Actavis.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przedawkowania buprenorfiny, pacjent powinien natychmiast udać się lub zostać zawieziony do ośrodka doraźnej pomocy lub do szpitala, w celu leczenia. Niezwłocznie należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Objawy przedawkowania to: trudności w oddychaniu, spowolnienie oddechu lub zaburzenia dotyczące serca. Po niewłaściwym użyciu (przedawkowaniu lub złej drodze podania) można obserwować toksyczne zatrucie i w najgorszym razie zatrzymanie oddechu, niewydolność serca i (lub) uszkodzenie wątroby.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Buprenorphine Actavis – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy spożywać alkoholu podczas leczenia lekiem Buprenorphine Actavis. Alkohol może potencjalnie nasilić senność, wywoływaną przez buprenorfinę, co może spowodować, że prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn będzie niebezpieczna.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Buprenorphine Actavis w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem leku Buprenorphine Actavis należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka jest w ciąży lub próbuje zajść w ciążę. Jeśli pacjentka zaszła w ciążę podczas leczenia lekiem Buprenorphine Actavis, powinna niezwłocznie poinformować lekarza.
Lek Buprenorphine Actavis powinien być stosowany podczas ciąży tylko, jeśli korzyści przewyższają potencjalne ryzyko.
W wyniku leczenia matek w ostatnich miesiącach ciąży obserwowano u noworodków objawy odstawienia z depresją oddechową. Lekarz zadecyduje, czy pacjentka powinna być leczona lekiem Buprenorphine Actavis.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Buprenorphine Actavis i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Buprenorphine Actavis – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Pobierz ulotkę leku Buprenorphine Actavis. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Buprenorphine Actavis m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz lek Buprenorphine Actavis? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.