Substancja: Buprenorfina
(opis substancji oraz lista leków)Buprenorfina – lek o silnym i długotrwałym działaniu przeciwbólowym należący do grupy opioidów. Buprenorfinę cechuje złożony mechanizmem działania co przekłada się na jej skuteczność. Wskazaniem do stosowania buprenorfiny jest ból towarzyszący chorobom nowotworowym (ból przewlekły) oraz ból w przebiegu innych chorób, który nie ustępuje po podaniu nieopioidowych leków przeciwbólowych. Lek stosuje się w bólu o średnim i dużym nasileniu. Wykazuje działanie silniejsze od morfiny oraz niski stopień uzależnienia.

Buprenorfina dostępna jest w postaci tabletek podjęzykowych, roztworu do wstrzykiwań oraz systemu transdermalnego. Dawkowanie dobiera się indywidualnie w zależności od nasilenia bólu. Zaleca się stosowanie najmniejszej możliwej dawki, która zapewni działanie przeciwbólowe przez możliwie jak najkrótszy czas.

Możliwe działania niepożądane: zawroty głowy, ból głowy, duszność, nudności, wymioty, zaparcia, rumień, świąd skóry, wysypka, obfite pocenie się, obrzęk, zmęczenie, suchość w ustach, zaburzenia krążenia, uspokojenie polekowe, senność, stan splątania.

Zapisz się do newslettera,
aby być na bieżąco z nowymi lekami

Zachęcamy także do zakupów na BL Market

Zapisz się do newslettera,
aby pobrać plik

Zachęcamy także do zakupów na BL Market