Konsultacja merytoryczna:

Bupretec

Lek Bupretec jest lekiem przeciwbólowym (łagodzącym ból) przeznaczonym do leczenia bólu o średnim i dużym nasileniu w przebiegu chorób nowotworowych oraz bólu o dużym nasileniu, który nie reaguje na inne typy leków przeciwbólowych. Lek Bupretec działa poprzez skórę. Buprenorfina jest opioidem (silny środek przeciwbólowy), który redukuje ból poprzez działanie na ośrodkowy układ nerwowy (wyspecjalizowane komórki nerwowe w rdzeniu kręgowym i mózgu). Działanie systemu transdermalnego utrzymuje się do 4 dób. Lek nie jest przeznaczony do leczenia ostrego bólu (krótkotrwałego).

Jaki jest skład Bupretec, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest buprenorfina

Bupretec, 35 mikrogramów/godzinę, system transdermalny, plaster
Każdy system transdermalny o powierzchni 25 cm2 zawiera 20 mg buprenorfiny i uwalnia 35 mikrogramów buprenorfiny na godzinę.

Bupretec, 52,5 mikrogramów/godzinę, system transdermalny, plaster
Każdy system transdermalny o powierzchni 37,5 cm2 zawiera 30 mg buprenorfiny i uwalnia 52,5 mikrogramów buprenorfiny na godzinę.

Bupretec, 70 mikrogramów/godzinę, system transdermalny, plaster
Każdy system transdermalny o powierzchni 50 cm2 zawiera 40 mg buprenorfiny i uwalnia 70 mikrogramów buprenorfiny na godzinę.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Bupretec – jak stosować ten lek?

Dorośli
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, należy przykleić jeden plaster leku Bupretec (jak opisano dokładnie w załączonej ulotce) i zmienić go najpóźniej po 4 dobach. W celu łatwiejszego zapamiętania, można zmieniać plastry dwa razy w tygodniu, w tych samych dniach, np. zawsze w poniedziałek rano i w czwartek wieczorem. W celu zapamiętania, kiedy należy zmienić plaster, należy zapisać datę na kalendarzu umieszczonym na zewnętrznym opakowaniu. Jeśli lekarz zaleci dodatkowo przyjmowanie innych leków przeciwbólowych, należy bardzo dokładnie stosować się do zaleceń lekarza. W innym przypadku nie uzyska się pełnych korzyści ze stosowania leku Bupretec.

Szczegółowe informacje na temat stosowania systemu transdermalnego znajdują się w załączonej ulotce.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku mogą wystąpić objawy przedawkowania buprenorfiny. Przedawkowanie może prowadzić do nasilenia działań niepożądanych buprenorfiny, takich jak senność, nudności i wymioty. Pacjent może mieć szpilkowate (silnie zwężone) źrenice, może wystąpić osłabienie lub spowolnienie czynności oddechowej. Może także wystąpić zapaść krążeniowa.

Jeśli pacjent zauważy, że zastosował więcej plastrów niż jest to konieczne, powinien jak najszybciej usunąć dodatkowy plaster i natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Bupretec – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Bupretec w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje zajść w ciążę, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku podczas ciąży, chyba że jest to całkowicie niezbędne. Nie wiadomo, czy produkt leczniczy Brineura przenika do mleka matki. Podczas leczenia lekiem Brineura należy przerwać karmienie piersią. Nie jest znany wpływ leku Brineura na płodność u ludzi.

Ulotka Bupretec – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Bupretec, 35, 52,5 lub 70 mikrogramów/godzinę, system transdermalny, plaster (Buprenorphinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Bupretec m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Bupretec, 35, 52,5 lub 70 mikrogramów/godzinę, system transdermalny, plaster (Buprenorphinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Bupretec?

Cena Bupretec i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Bupretec.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Bupretec? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Eubos płyn z dozownikiem bezzapachowy niebieski (Opakowanie: 400 ml)Eubos płyn z dozownikiem bezzapachowy niebieski (Opakowanie: 400 ml) jest delikatną emulsją myjącą do codziennego stosowania pod prysznic i do kąpieli. Poprzez kompozycję starannie wyselekcjonowanych składników myjących jest idealny do pielęgnacji skóry wrażliwej, normalnej i mieszanej. Eubos płyn z dozownikiem bezzapachowy niebieski (Opakowanie: 400 ml) nie zawiera mydła. Produkt nieperfumowany.
Dla…

42.99 

Zastosowanie Vitbaby C krople z witaminą C (Opakowanie: 30 ml)Vitbaby C krople z witaminą C (Opakowanie: 30 ml) to suplement diety, przeznaczony do postępowania dietetycznego w okresie zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C oraz obniżonej odporności.

Krople z witaminą C mogą być również stosowane w czasie zwiększonej zachorowalności na infekcje przeziębieniowe u dorosłych, dzieci oraz niemowląt od 1 miesiąca życia.Efekt dział…

6.99 

Kneipp Duftwelten Litsea Cubeba Limone (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

42.99 

Zastosowanie Vidisan Edo pipeta z dawką pojedynczą (Opakowanie: 10X0.6 ml)Vidisan Edo pipeta z dawką pojedynczą (Opakowanie: 10X0.6 ml) skutecznie redukują podrażnienia oczu, które mogą być spowodowane pyłkami, kurzem, światłem słonecznym czy niektórymi kosmetykami. Odpowiednio nawilża spojówkę kojąc podrażnione oczy oraz redukując zaczerwienienie. Efekt działania Vidisan Edo pipeta z dawką pojedynczą (Opakowanie: 10X0.6 ml)Vidisan Edo pipeta z…

37.99 

Bittersegen krople ziołowe (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

82.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief