REMIFENTANYL KABI

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

REMIFENTANYL KABI - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku REMIFENTANYL KABI. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku REMIFENTANYL KABI w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA REMIFENTANYL KABI? – OPIS I WSKAZANIA

Remifentanyl Kabi należy do grupy opioidów. Różni się od pozostałych leków z tej grupy szybkim rozpoczęciem i bardzo krótkim czasem działania.
Remifentanyl Kabi może być stosowany do leczenia bólu przed lub podczas operacji.
Remifentanyl Kabi może być stosowany do leczenia bólu u pacjentów w wieku 18 lat i powyżej, mechanicznie wentylowanych, przebywających na oddziałach intensywnej terapii.

SKŁAD REMIFENTANYL KABI, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest remifentanyl.

Każda fiolka zawiera odpowiednio 1 mg, 2 mg lub 5 mg remifentanylu (w postaci chlorowodorku remifentanylu). Po odpowiednim rozpuszczeniu każdy ml zawiera 1 mg remifentanylu.

Ponadto lek zawiera glicynę i kwas solny.

JAKIE JEST DAWKOWANIE REMIFENTANYL KABI? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Remifentanyl Kabi może być podawany jedynie w ściśle kontrolowanych warunkach i na oddziałach wyposażonych w sprzęt umożliwiający monitorowanie i wspomaganie krążenia i oddychania pacjenta. Remifentanyl Kabi jest podawany przez lub pod nadzorem lekarza posiadającego doświadczenie w stosowaniu tego rodzaju leków.
Pacjent nigdy nie będzie stosował tego leku samodzielnie. Ten lek będzie zawsze podawany przez osobę wykwalifikowaną.

Remifentanyl Kabi może być podawany tylko przez wstrzyknięcie lub infuzję bezpośrednio do żyły. Nie należy podawać krócej niż 30 sekund. Leku Remifentanyl Kabi nie wolno wstrzykiwać do kanału kręgowego (zewnątrzoponowo lub podpajęczynówkowo).

Dawkowanie
Lekarz ustala dawkę i czas trwania infuzji uwzględniając masę ciała, wiek, sprawność fizyczną, stosowanie innych leków i rodzaj przeprowadzanej operacji.

Dawkowanie u dorosłych
Większość pacjentów reaguje na szybkość infuzji od 0,1 do 2 mikrogramów na kg masy ciała na minutę. Dawka może być zmniejszona lub zwiększona przez lekarza na podstawie stanu pacjenta i (lub) jego reakcji.

Dawkowanie u pacjentów w podeszłym wieku
Jeśli lek stosuje się do ogólnego znieczulenia, u pacjentów w podeszłym wieku, należy zmniejszyć dawkę początkową leku Remifentanyl Kabi.

Dawkowanie u dzieci (w wieku od 1 do 12 lat)
U większości dzieci, szybkość infuzji od 0,05 do 1,3 mikrograma na kg masy ciała na minutę jest wystarczająca do osiągnięcia znieczulenia ogólnego podczas operacji. Dawka może być zmieniona przez lekarza aż do 3 mikrogramów na kg masy ciała na minutę. Jest niewiele danych o stosowaniu leku Remifentanyl Kabi u dzieci przebywających na oddziałach intensywnej terapii.

Remifentanyl Kabi nie jest zalecany do stosowania u noworodków i niemowląt (u dzieci w wieku poniżej 1 roku).

Dawkowanie w specjalnych grupach pacjentów
U pacjentów z otyłością lub pacjentów w stanie krytycznym dawka początkowa będzie odpowiednio zmniejszona lub zwiększona, w zależności od reakcji pacjenta.
U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek oraz u pacjentów poddawanych operacjom neurochirurgicznym nie będzie konieczne zmniejszenie dawki.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI REMIFENTANYL KABI, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Ponieważ Remifentanyl Kabi jest podawany przez lekarza lub pielęgniarkę w ściśle kontrolowanych warunkach, jest mało prawdopodobne, aby pacjent otrzymał zbyt dużą dawkę lub dawka została pominięta.
Jeśli pacjent otrzymał za dużą dawkę leku Remifentanyl Kabi lub istnieje podejrzenie, że otrzymał zbyt dużą dawkę, zespół specjalistów podejmie odpowiednie czynności.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Po otrzymaniu leku Remifentanylu Kabi nie należy spożywać alkoholu do czasu pełnego wybudzenia.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ REMIFENTANYL KABI W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie należy podawać leku Remifentanyl Kabi kobietom w ciąży bez medycznego uzasadnienia.
Remifentanyl Kabi nie jest wskazany do stosowania podczas porodu lub cesarskiego cięcia.

Zalecane jest, aby przestać karmić piersią na 24 godziny po podaniu leku Remifentanyl Kabi.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Lekarz rozważy możliwe ryzyko i oczekiwane korzyści przyjmowania leku Remifentanyl Kabi u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

ULOTKA LEKU REMIFENTANYL KABI – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – REMIFENTANYL KABI CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNEREZERWACJA LEKU W APTECE - REMIFENTANYL KABI CENA, REFUNDACJA

REMIFENTANYL KABI OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here