Konsultacja merytoryczna:

Methadone hydrochloride Delfarma

Methadone hydrochloride Delfarma - ulotka, opinie, cena, dawkowanie, zamienniki

Lek zawiera chlorowodorek metadonu, który należy do grupy leków zwanych narkotycznymi lekami przeciwbólowymi. Jest on stosowany w leczeniu uzależnienia od opioidów.

Wszyscy pacjenci przyjmujący lek Methadone hydrochloride Delfarma muszą być w trakcie leczenia rutynowo monitorowani pod kątem oznak niewłaściwego użycia, nadużycia i uzależnienia.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Methadone hydrochloride Delfarma:

Skład

– Substancją czynną jest chlorowodorek metadonu.
1 ml roztworu doustnego zawiera 1 mg metadonu chlorowodorku.

– Pozostałe składniki to: sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E420), glicerol (E422), sodu benzoesan (E211), kwas cytrynowy jednowodny (E330), barwnik błękit brylantowy FCF (E133), barwnik żółcień pomarańczowa (E110) oraz woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie / stosowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Methadone hydrochloride Delfarma można przyjmować wyłącznie doustnie. Pod żadnym pozorem nie wolno wstrzykiwać tego leku w zastrzyku, ponieważ może to spowodować ciężkie i trwałe uszkodzenie ciała z możliwością wystąpienia zgonu.
Lekarz poinformuje pacjenta, ile leku Methadone hydrochloride Delfarma należy przyjmować i z jaką częstością. Ważne jest, aby nie przyjmować więcej niż dawka uzgodniona z lekarzem.

Dorośli
Zazwyczaj stosowana dawka początkowa wynosi 10-30 mg na dobę. Dawka będzie powoli zwiększana, aż u pacjenta znikną objawy odstawienia lub intoksykacji. Zazwyczaj stosowana dawka to 60-120 mg na dobę. Lekarz zdecyduje, jaką dawkę należy zastosować i kiedy ją zmniejszyć.

Osoby w podeszłym wieku
Lekarz może zdecydować o zmniejszeniu dawki i dokładniejszym monitorowaniu stanu pacjenta.

Pacjenci z chorobą nerek lub wątroby
Lekarz może zdecydować o zmniejszeniu dawki i uważnym monitorowaniu stanu pacjenta. Osoby z poważnymi problemami wątroby nie powinny otrzymywać tego leku.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek Methadone hydrochloride Delfarma nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży.

Przedawkowanie

W przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki metadonu u pacjenta mogą wystąpić:
– trudności w oddychaniu, wolne lub płytkie oddychanie;
– skrajna senność, omdlenie lub śpiączka;
– szpilkowate (maksymalnie zwężone) źrenice;
– osłabienie mięśni,
– zimna i lepka skóra;
– wolne bicie serca, niskie ciśnienie krwi, zawał serca lub wstrząs;
– w ciężkich przypadkach może nastąpić zgon.
W przypadku przedawkowania należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze, ponieważ może występować u niego zatrucie metadonem.

Pokarm, napoje (alkohol)

Lek Methadone hydrochloride Delfarma można stosować podczas posiłków lub niezależnie od posiłków.

Nie wolno spożywać alkoholu podczas stosowania leku Methadone hydrochloride Delfarma. Wynika to z faktu, że metadon może powodować senność i picie alkoholu może nasilać senność.

Nie należy pić soku grejpfrutowego podczas stosowania leku Methadone hydrochloride Delfarma, ponieważ sok grejpfrutowy może zmieniać działanie metadonu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza.

Wykonując test ciążowy w moczu, pacjentka powinna wziąć pod uwagę, że lek Methadone hydrochloride Delfarma może zaburzać jego wyniki.

Nie należy stosować tego leku podczas porodu.

Methadone hydrochloride Delfarma ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Methadone hydrochloride Delfarma, 1 mg/ml, roztwór doustny (Methadoni hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 173.07 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Methadone hydrochloride Delfarma m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Methadone hydrochloride Delfarma, 1 mg/ml, roztwór doustny (Methadoni hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 291.65 KB

Methadone hydrochloride Delfarma cena

Cena Methadone hydrochloride Delfarma i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Methadone hydrochloride Delfarma.

Methadone hydrochloride Delfarma opinie - forum pacjentów

Stosujesz Methadone hydrochloride Delfarma? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz