Konsultacja merytoryczna:

Apo-Napro Fast

Apo-Napro Fast zawiera naproksen, który jest lekiem przeciwzapalnym i łagodzącym ból. Należy on do grupy leków zwanych NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne).

Apo-Napro Fast stosuje się u dorosłych i dzieci w wieku od 12 lat do krótkotrwałego leczenia bólu, takiego jak ból głowy, ból zęba, ból mięśni, ból pleców oraz bólu i gorączki związanych z grypą i przeziębieniem, bólu i gorączki po szczepieniu i bólu miesiączkowego.

Jaki jest skład Apo-Napro Fast, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest naproksen sodowy. Jedna kapsułka zawiera 220 mg naproksenu sodowego.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: makrogol 600, kwas mlekowy, glikol propylenowy, powidon K-30, żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony, glicerol, woda oczyszczona, błękit patentowy V (E 131), triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, alkohol izopropylowy, lecytyna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Apo-Napro Fast – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka to:
Dorośli i dzieci w wieku od 12 lat:
Zalecana dawka to 1 kapsułka co 8 do 12 godzin. Jako dawkę początkową można też zastosować 2 kapsułki, a jeśli objawy utrzymują się, po 12 godzinach przyjąć następną kapsułkę. Nie należy stosować więcej niż 3 kapsułek w okresie jednej doby.

Pacjent powinien skontaktować się z lekarzem, jeśli nie czuje się lepiej lub czuje się gorzej po 3 dniach leczenia gorączki i po 5 dniach leczenia bólu.

Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku Apo-Napro Fast dłużej niż 10 dni

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Należy pokazać lekarzowi opakowanie lub ulotkę leku.

Objawy przedawkowania to: nudności, wymioty, ból żołądka, senność, zawroty głowy, dezorientacja, biegunka, krwawienie z przewodu pokarmowego, wysokie stężenie sodu we krwi (hipernatremia), drgawki (rzadko) i zakwaszenie krwi (kwasica metaboliczna).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Apo-Napro Fast – czy mogę spożywać alkohol?

Kapsułki należy przyjmować z dużą ilością wody lub mleka, najlepiej tuż po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Apo-Napro Fast w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Nie należy przyjmować leku Apo-Napro Fast w okresie pierwszych 6 miesięcy ciąży, o ile nie jest to bezwzględnie konieczne i nie wolno stosować Apo-Napro Fast podczas ostatnich 3 miesięcy ciąży lub w trakcie porodu. Przed rozpoczęciem przyjmowania tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Karmienie piersią
Naproksen, substancja czynna leku Apo-Napro Fast, przenika do mleka kobiet karmiących piersią. W związku z tym nie należy stosować leku Apo-Napro Fast w okresie karmienia piersią.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Jest mało prawdopodobne, aby lek Apo-Napro Fast stosowany w zalecanych dawkach wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Ulotka Apo-Napro Fast – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Apo-Napro Fast, 220 mg, kapsułki, miękkie (Naproxenum natricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 13 razy

Rozmiar plku 139.85 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Apo-Napro Fast m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Apo-Napro Fast, 220 mg, kapsułki, miękkie (Naproxenum natricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 150.47 KB

Cena - ile kosztuje Apo-Napro Fast?

Cena Apo-Napro Fast i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Apo-Napro Fast.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Apo-Napro Fast? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie La Roche Posay Hydraphase UV Intense krem o bogatej konsystencji (Opakowanie: 50 ml)La Roche Posay Hydraphase UV Intense krem o bogatej konsystencji (Opakowanie: 50 ml) został specjalnie opracowany dla skóry szczególnie suchej i odwodnionej w celu trwałego i intensywnego jej nawilżania. Dodatkowo skutecznie chroni ciało przed szkodliwymi skutkami promieniowania UVA.Efekt działania La Roche Posay Hydraphase UV Intense krem o bogatej konsystencji (Opakowanie: 50 ml)…

71.68 

Zastosowanie Vichy Normaderm Phytosolution intensives żel oczyszczający (Opakowanie: 400 ml)Nowy Vichy Normaderm Phytosolution intensives żel oczyszczający (Opakowanie: 400 ml) przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej. Wzbogacony w minerały i probiotyki dokładnie oczyszcza skórę twarzy już podczas pierwszego użycia. Regularnie stosowany Vichy Normaderm Phytosolution intensives żel oczyszczający (Opakowanie: 400 ml) możliwa regulację nadmiaru wydzielanego sebum, matowi skórę…

69.59 

Zastosowanie Dentosept A Mini spray (Opakowanie: 30 ml)Dentosept A Mini spray (Opakowanie: 30 ml) to wysokiej jakości spray do higieny jamy ustnej dla dzieci. Preparat przyczynia się do zniwelowania stanów zapalnych czy zmian chorobowych w jamie ustnej.

Produkt przeznaczony jest dla dzieci niezależnie od wieku, w przypadku występowania stanów zapalnych dziąseł czy jamy ustnej.

Preparat może być stosowany w przypadku problemów z utrzymaniem…

16.62 

Zastosowanie Blephasol płyn micelarny do pielęgnacji wrażliwych powiek (Opakowanie: 100 ml)Blephasol płyn micelarny do pielęgnacji wrażliwych powiek (Opakowanie: 100 ml) to delikatny, głęboko oczyszczający płyn micelarny do usuwania zabrudzeń i resztek makijażu z powiek. Przeznaczony jest dla osób szczególnie wrażliwych ze skłonnością do podrażnień oczu.
Efekt działania Blephasol płyn micelarny do pielęgnacji…

41.05 

Zastosowanie Oxalin Junior (Opakowanie: 10 g)Oxalin Junior (Opakowanie: 10 g) jest lekiem w postaci żelu do nosa przeznaczonym do stosowania u dzieci w wieku powyżej 6. lat i dorosłych, w przypadku ostrego, naczynioruchowego lub alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok przynosowych, zapalenia trąbki słuchowej oraz zapalenia ucha środkowego. Lek nawilża błonę śluzową nosa, a dodatkowo, dzięki żelowej postaci, nie spływa na dno…

17.33 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief