Aleve

Lek ALEVE ma postać żelu. W jego skład wchodzi substancja czynna – naproksen – w ilości 100 mg/g, należąca do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Lek stosuje się miejscowo na skórę przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
W rezultacie następuje zmniejszenie bólu i obrzęku oraz powrót sprawności ruchowej.
Lek wywołuje na skórze przyjemne uczucie chłodu.

Wskazania do stosowania:
– bóle mięśniowo-stawowe,
choroba zwyrodnieniowa stawów,
– stany zapalne stawów,
– stany zapalne tkanek miękkich (zapalenie ścięgien i więzadeł stawowych).

Jaki jest skład Aleve, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest: naproksen.

Inne składniki leku to: chloralu wodzian, lewomentol, etanol 96%, etylu parahydroksybenzoesan, karbomer, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Aleve – jak stosować ten lek?

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, należy nałożyć lek na skórę dorosłych w ilości zależnej od rozmiarów bolącego miejsca (najczęściej pasek żelu o długości około 4 cm), rozprowadzić w miejscu bólu i delikatnie wmasować do całkowitego wchłonięcia. Lek należy stosować od 4 do 5 razy na dobę, w kilkugodzinnych odstępach. Maksymalna dawka dobowa 1000 mg.Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, chyba, że leczenie obejmuje także ten obszar ciała.

Nie należy stosować leku ALEVE dłużej niż kilka tygodni (najczęściej do 4 tygodni).Jeżeli ból i obrzęk nie ustąpią lub nasilą się po upływie około 1 tygodnia stosowania leku, należy zasięgnąć porady lekarza.

W razie wystąpienia zaczerwienienia i podrażnienia skóry należy przerwać stosowanie leku do ustąpienia objawów. Jeśli objawy nie ustąpią, należy zgłosić się do lekarza.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ze względu na niewielkie wchłanianie naproksenu przez skórę do krwioobiegu, nie istnieje ryzyko przedawkowania lub zatrucia lekiem przeznaczonym do stosowania miejscowego.Jednakże, wskutek nieprawidłowego stosowania lub przypadkowego spożycia, możliwe jest wystąpienie ogólnoustrojowych objawów niepożądanych. W takim wypadku lekarz zastosuje odpowiednie leczenie właściwe dla zatruć niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi.W razie przypadkowego spożycia leku należy skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aleve – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aleve w okresie ciąży i karmienia piersią?

Stosowanie leku w ostatnich trzech miesiącach ciąży jest przeciwwskazane.
Nie należy stosować leku podczas karmienia piersią.

Ulotka Aleve – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:


Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Aleve? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz