Konsultacja merytoryczna:

Anapran Neo

Anapran Neo

Anapran neo zawiera naproksen sodowy. Naproksen, stanowiący substancję czynną leku, jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Działanie przeciwzapalne polega na zahamowaniu syntezy prostaglandyn; nie wyklucza się jednak istnienia innych mechanizmów.

Naproksen sodowy wchłania się prawie całkowicie z przewodu pokarmowego, osiągając stężenie
maksymalne we krwi już po około 1 godzinie. Działanie przeciwbólowe występuje już po
20 minutach. Pokarm nie wpływa znacząco na wchłanianie naproksenu.
Wskazania do stosowania:
• bóle słabe do umiarkowanych różnego pochodzenia, w tym w bóle mięśni, stawów, bóle głowy, bóle zębów,
• bolesne miesiączkowanie,
• gorączka różnego pochodzenia,
• łagodzenie objawów przeziębienia i grypy (ból, gorączka).

Jaki jest skład Anapran Neo, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest naproksen sodowy. Każda tabletka zawiera 220 mg naproksenu sodowego.

Ponadto lek zawiera: celulozę mikrokrystaliczną (101), powidon (30), talk, magnezu stearynian, hydroksypropylocelulozę (niskopodstawioną), laktozę jednowodną, kwas stearynowy, hypromelozę (E 5), makrogol (8000), Opaspray K-1R-4210A

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Anapran Neo – jak stosować ten lek?

Lek jest przeznaczony do stosowania doraźnego.
Należy podawać najmniejsze skuteczne dawki leku.

Dorośli i dzieci powyżej 16 lat: doustnie 220 mg (1 tabletka) co 8 do 12 godzin lub 440 mg (2 tabletki) jako pierwsza dawka, a następnie 220 mg (1 tabletka) po 12 godzinach i dalej co 12 godzin w razie potrzeby.

Pacjenci od 16 do 65 lat: nie należy stosować więcej niż 660 mg (3 tabletki) na dobę.
Pacjenci powyżej 65 lat: nie należy stosować więcej niż 440 mg (2 tabletki) na dobę.
Leku nie należy stosować dłużej niż 10 dni w leczeniu bólu i dłużej niż 3 dni w leczeniu gorączki, bez
konsultacji z lekarzem.

Stosowanie u dzieci
Nie zaleca się stosowania leku Anapran neo u dzieci poniżej 16 lat

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast zwrócić się do lekarza lub udać się do najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Anapran Neo – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy przyjmować w trakcie lub po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Anapran Neo w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przedawkowanie leku może objawiać się sennością, zgagą, niestrawnością, nudnościami lub wymiotami, zaburzeniami czynności nerek. Mogą też wystąpić drgawki. W razie przypadkowego lub celowego spożycia znacznych ilości naproksenu należy usunąć zażyty lek z żołądka i niezwłocznie wezwać lekarza. Z uwagi na znaczne wiązanie leku z białkami hemodializa jest nieskuteczna.

Ulotka Anapran Neo – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Anapran neo, 220 mg, tabletki powlekane (Naproxenum natricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 27 razy

Rozmiar plku 61.51 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Anapran Neo m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Anapran neo, 220 mg, tabletki powlekane (Naproxenum natricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 23 razy

Rozmiar plku 87.50 KB

Cena - ile kosztuje Anapran Neo?

Cena Anapran Neo i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Anapran Neo.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Anapran Neo? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Pure Encapsulations Zink kapsułki (Opakowanie: 60 szt.)Drugim najczęściej występującym w ludzkim organizmie pierwiastkiem jest cynk. Jego udział jest niezbędny w niezliczonej ilości reakcji biochemicznych w naszym organizmie. Co oznacza, że jego niedobór może negatywnie wpłynąć na ogólne funkcjonowanie zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej. Niedobór cynku często dotyka osoby, które nie spożywają mię…

104.99 

Prostavium One (Opakowanie: 30 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

12.99 

Zastosowanie Vichy Deo Roll on antyperspirant w kulce 48 h (Opakowanie: 2X50 ml)Vichy Deo Roll on antyperspirant w kulce 48 h (Opakowanie: 2X50 ml) to antyperspirant w kulce, który reguluje proces pocenia się nawet do 48 godzin. Przeznaczony jest do każdego rodzaju skóry – nawet tej wrażliwej.
Efekt działania Vichy Deo Roll on antyperspirant w kulce 48 h (Opakowanie: 2X50 ml)Vichy Deo Roll on antyperspirant w kulce 48 h (…

72.99 

Pedipur (Opakowanie: 60 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

13.72 

Zastosowanie La Roche Posay Effaclar żel oczyszczający w piance (Opakowanie: 400 ml)La Roche Posay Effaclar żel oczyszczający w piance (Opakowanie: 400 ml) to doskonały produkt oczyszczający bez mydła do pielęgnacji skóry tłustej i wrażliwej. Delikatnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia nie podrażniając skóry wrażliwej, dodatkowo redukując nieestetyczny problem błyszczenia się skóry twarzy.

Efekt działania La Roche…

80.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief