Apap NBG

APAP NBG zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i kofeinę. Paracetamol ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Kofeina jest substancją, która działa umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy. Dodanie kofeiny do paracetamolu istotnie zwiększa jego skuteczność w leczeniu napięciowych bólów głowy. Kofeina przyspiesza również początek działania paracetamolu. Wskazaniem do stosowania leku jest ból głowy typu napięciowego o nasileniu lekkim lub umiarkowanym. Bóle głowy typu napięciowego są najczęstszym rodzajem bólów głowy. Napięciowe bóle … Czytaj dalej

Apap Noc

Apap Noc

APAP NOC to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który łączy działanie paracetamolu z uspokajającym i nasennym działaniem difenhydraminy. APAP NOC łagodzi ból, ułatwia zasypianie i zapobiega nocnym wybudzeniom spowodowanym odczuwaniem bólu. Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe leczenie bólu, w tym: bólu głowy, bólów kostno- stawowych, bólu mięśni, bólu zębów, bólów menstruacyjnych, nerwobóli, bólów związanych z przeziębieniem i grypą, powodujących trudności w zasypianiu. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami … Czytaj dalej

Apap Przeziębienie

Apap Przeziębienie

APAP przeziębienie, proszek do sporządzania roztworu doustnego, to lek wieloskładnikowy, zawierający paracetamol, kwas askorbowy oraz chlorowodorek fenylefryny. Wykazuje działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i udrożniające nos. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy. Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno- -stawowe oraz objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła … Czytaj dalej

Apap Przeziębienie CAPS

APAP Przeziębienie CAPS to lek złożony. Zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i fenylefrynę. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, a fenylefryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok. APAP Przeziębienie CAPS jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. APAP Przeziębienie CAPS jest lekiem przeznaczonym do stosowania doraźnego w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia takich jak nieżyt błony śluzowej nosa (katar), ból głowy … Czytaj dalej

APAP Przeziębienie FAST

Apap Przeziębienie Fast zawiera paracetamol i witaminę C. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Witamina C uzupełnia zwiększone zapotrzebowanie na kwas askorbowy, występujące w czasie przeziębienia lub grypy. Lek wskazany jest w krótkotrwałym leczeniu objawów występujących w przebiegu przeziębienia lub grypy, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i bóle kostno-stawowe. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? 1 tabletka musująca zawiera substancje czynne: paracetamol 500 mg kwas askorbowy … Czytaj dalej

Apenal

Czopki Apenal działają przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Lek stosuje się u niemowląt i dzieci w bólach i gorączce różnego pochodzenia, np. przy ząbkowaniu, po szczepieniach, a także w objawowym leczeniu stanów grypopodobnych i przeziębień. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest paracetamol. Substancja pomocnicza to tłuszcz stały (Witepsol S58). Dawkowanie preparatu – jak stosować ten lek? Leki Apenal w czopkach o mocach 50 mg i 80 mg jest przeznaczony … Czytaj dalej

Apo-Napro

Apo-Napro należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Apo-Napro stosuje się w leczeniu: • reumatoidalnego zapalenia stawów i innych chorób reumatycznych • problemów dotyczących mięśni i kości (ostrych zaburzeń mięśniowo-szkieletowych) • bolesnego miesiączkowania • ostrej dny moczanowej. Niekiedy lekarz może przepisać ten lek z innych powodów. Pacjent może poprosić lekarza o więcej informacji. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest naproksen. Ponadto lek zawiera: metylocelulozę, kroskarmelozę … Czytaj dalej

Apo-Napro Fast

Apo-Napro Fast zawiera naproksen, który jest lekiem przeciwzapalnym i łagodzącym ból. Należy on do grupy leków zwanych NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne). Apo-Napro Fast stosuje się u dorosłych i dzieci w wieku od 12 lat do krótkotrwałego leczenia bólu, takiego jak ból głowy, ból zęba, ból mięśni, ból pleców oraz bólu i gorączki związanych z grypą i przeziębieniem, bólu i gorączki po szczepieniu i bólu miesiączkowego. Jaki jest skład , jakie … Czytaj dalej

ApoMigra

Apomigra należy do grupy leków nazywanych tryptanami, które stosuje się w leczeniu migrenowego bólu głowy. Objawy migreny mogą być powodowane przez przemijające rozszerzenie się naczyń krwionośnych w obrębie głowy. Lek ten zmniejsza to rozszerzenie naczyń krwionośnych. To z kolei przyczynia się do ustąpienia bólu głowy i innych objawów napadu migrenowego, takich jak nudności (mdłości) lub wymioty, a także nadwrażliwość na światło i dźwięki. Lek ten działa dopiero po pojawieniu się … Czytaj dalej

ApoPatram

ApoPatram jest połączeniem dwóch leków przeciwbólowych: tramadolu i paracetamolu, które działają jednocześnie w celu zmniejszenia bólu. ApoPatram jest przeznaczony do leczenia umiarkowanego lub silnego bólu, gdy lekarz stwierdzi, że konieczne jest stosowanie leku złożonego, zawierającego: tramadol i paracetamol. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi są: tramadolu chlorowodorek i paracetamol. Każda tabletka powlekana zawiera 37,5 mg tramadolu chlorowodorku i 325 mg paracetamolu. Ponadto lek zawiera: powidon, skrobię żelowaną … Czytaj dalej

Apselan Plus

Apselan Plus

Apselan Plus to tabletki powlekane zawierające 200 mg ibuprofenu i 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny. Lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz ilość wydzieliny. Udrożnia nos i zatoki oboczne nosa. Wskazania do stosowania Lek przeznaczony jest do stosowania doraźnego w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy, bólów związanych z niedrożnością zatok oraz gorączką w przebiegu grypy lub … Czytaj dalej

Ascalcin

Ascalcin jest to lek o skojarzonym działaniu składników. Kwas acetylosalicylowy należy do grupy leków – niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Wykazuje działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, przeciwzapalne. Laktoglukonian wapnia zawarty w leku jest łatwo przyswajalnym związkiem dostarczającym jonów wapnia, które wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwwysiękowe i przeciwalergiczne. Odpowiedni dobór składników leku Ascalcin chroni błonę śluzową żołądka przed drażniącym działaniem kwasu acetylosalicylowego. Wskazania do stosowania: – gorączka i dolegliwości bólowe związane z przeziębieniem i grypą; … Czytaj dalej

Ascalcin Plus

Ascalcin Plus

Ascalcin Plus zawiera kwas acetylosalicylowy, kwas askorbowy (witamina C) i wapń. Lek występuje w kilku smakach (cytrynowym, grejpfrutowym, malinowym). Kwas acetylosalicylowy należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Kwas askorbowy (witamina C) i wapń wpływają na prawidłową czynność ścian naczyń krwionośnych. Zmniejszają ich przepuszczalność, działają przeciwwysiękowo i przeciwobrzękowo. Lek zawiera substancje, które umożliwiają szybkie i całkowite rozpuszczenie się składników w wodzie. Dzięki temu łatwo się … Czytaj dalej

Ascalcin Plus o smaku malinowym

Ascalcin Plus o smaku malinowym zawiera kwas acetylosalicylowy, kwas askorbowy (witamina C) i wapń. Kwas acetylosalicylowy należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Kwas askorbowy (witamina C) i wapń wpływają na prawidłową czynność ścian naczyń krwionośnych. Zmniejszają ich przepuszczalność, działają przeciwwysiękowo i przeciwobrzękowo. Lek Ascalcin Plus o smaku malinowym zawiera substancje, które umożliwiają szybkie i całkowite rozpuszczenie się składników w wodzie. Dzięki temu łatwo się … Czytaj dalej

Ascodan

Ascodan

Lek Ascodan zawiera kwas acetylosalicylowy i kodeinę. Kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Kodeina poza działaniem przeciwbólowym działa przeciwkaszlowo. Wskazania do stosowania: • Dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie z gorączką. • Dolegliwości bólowe różnego pochodzenia o lekkim i średnim nasileniu, w tym: bóle głowy, mięśni, stawów, ból neuropatyczny i inne. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są kwas acetylosalicylowy i kodeiny fosforan. 1 tabletka zawiera … Czytaj dalej

Aspicam

Aspicam

Aspicam zawiera substancję czynną meloksykam. Lek ten należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które wykazują działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Wskazania – Krótkotrwałe leczenie objawowe zaostrzeń choroby zwyrodnieniowej stawów. – Długotrwałe leczenie objawowe reumatoidalnego zapalenia stawów. – Długotrwałe leczenie objawowe zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest meloksykam. Jedna tabletka zawiera 15 mg meloksykamu. Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, powidon, krospowidon, magnezu … Czytaj dalej

Aspicam Bio

Aspicam Bio

Lek Aspicam Bio zawiera substancję meloksykam, która należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania przeciwzapalnego meloksykamu polega na preferencyjnym hamowaniu cyklooksygenazy COX-2 w stosunku do COX-1. Jako lek przeciwzapalny i przeciwbólowy stosowany w bólach kostno-stawowych i mięśniowych w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów. Stosowany w krótkotrwałym leczeniu zaostrzeń objawów chorób reumatoidalnych, takich jak: · reumatoidalne zapalenie stawów, · młodzieńcze reumatoidalne zapalenie … Czytaj dalej

Aspirin

Aspirin

Aspirin zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Wskazania do stosowania: – bóle o małym lub umiarkowanym nasileniu, – gorączka. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Tabletki: Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum). Pozostałe składniki leku to: celuloza, skrobia kukurydziana. Granulat: Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum). Ponadto lek zawiera: mannitol, sodu wodorowęglan, sodu diwodorocytrynian, kwas askorbowy, aromat Cola H& R 290053, aromat … Czytaj dalej

Aspirin C

Aspirin C

Aspirin C zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo oraz witaminę C, której dodatek jest korzystny w przebiegu chorób przeziębieniowych, podczas których występuje zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C. Wskazania do stosowania: Objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym i (lub) umiarkowanym nasileniu (np: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe). Objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi … Czytaj dalej

Aspirin C Forte

Aspirin C Forte

Aspirin C Forte zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo oraz witaminę C. Wskazania do stosowania: Objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym lub umiarkowanym nasileniu (np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe). Objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) i witamina C (Acidum ascorbicum). Jedna tabletka musująca zawiera 800 … Czytaj dalej

Aspirin Complex

Lek ASPIRIN COMPLEX ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i zmniejszające obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Granulki barwy białej do żółtawej zawierają dwie substancje czynne, którymi są: kwas acetylosalicylowy (aspiryna) i chlorowodorek pseudoefedryny. Lek ASPIRIN COMPLEX jest stosowany w leczeniu objawowym obrzęku błony śluzowej nosa oraz gorączki i bólu związanych z przeziębieniem. Jeśli u pacjenta występuje tylko jeden z wymienionych wyżej objawów, wówczas bardziej odpowiednie może być użycie leku zawierającego … Czytaj dalej

Aspirin Complex Hot

Aspirin Complex Hot

Lek Aspirin Complex Hot ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i zmniejszające przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. Lek Aspirin Complex Hot zawiera dwie substancje czynne: kwas acetylosalicylowy i chlorowodorek pseudoefedryny. Lek Aspirin Complex Hot jest stosowany w leczeniu objawowym przekrwienia i obrzęku błony śluzowej nosa oraz związanych z przeziębieniem dolegliwości bólowych i gorączki. W przypadku przeziębienia przebiegającego tylko z jednym z wyżej opisanych objawów, należy rozważyć przyjęcie leku, zawierającego jedną … Czytaj dalej

Aspirin Complex Zatoki

Aspirin Complex Zatoki

Lek ASPIRIN COMPLEX ZATOKI ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i zmniejszające obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Granulki barwy białej do żółtawej zawierają dwie substancje czynne, którymi są: kwas acetylosalicylowy (aspiryna) i chlorowodorek pseudoefedryny. Lek ASPIRIN COMPLEX ZATOKI jest stosowany w leczeniu objawowym obrzęku błony śluzowej nosa i (lub) zatok (zapalenie błony śluzowej nosa, zapalenie zatok) oraz bólu i gorączki związanych z przeziębieniem i (lub) objawami grypopodobnymi. Jeśli u pacjenta … Czytaj dalej

Aspirin Effect

Aspirin Effect

Aspirin Effect to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy w wygodnej postaci granulatu do stosowania bezpośrednio na język. Wskazania do stosowania: – dolegliwości bólowe np.: ból głowy, bóle zębów, bóle mięśni, stawów, pleców, – dolegliwości związane z przeziębieniem i grypą, – gorączka. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum). Pozostałe składniki leku to: mannitol, sodu wodorowęglan, sodu diwodorocytrynian, kwas askorbowy, aromat Cola H& … Czytaj dalej

Aspirin Extra

Aspirin Extra zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo oraz kofeinę, która poprzez bezpośrednie działanie na naczynia mózgowe wspomaga działanie kwasu acetylosalicylowego przy bólach głowy. Kofeina przyspiesza i nasila działanie przeciwbólowe kwasu acetylosalicylowego. Wskazania do stosowania: bóle o małym i umiarkowanym nasileniu, np. bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) i kofeina (Coffeinum). Pozostałe … Czytaj dalej

Aspirin musująca

Aspirin musująca

Aspirin musującazawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Wskazania do stosowania: – bóle o lekkim i średnim nasileniu: bóle głowy różnego pochodzenia (np. migrenowe), bóle zębów, bóle mięśni, – ból i gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum). Pozostałe składniki leku to: sodu cytrynian, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny. Dawkowanie preparatu … Czytaj dalej

Aspirin Pro

Aspirin Pro

Lek ASPIRIN PRO zawiera kwas acetylosalicylowy. Kwas acetylosalicylowy jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Lek ASPIRIN PRO stosuje się w objawowym leczeniu gorączki i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu, np. ból głowy, dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie, bóle zębów, bóle mięśni. Lek ASPIRIN PRO jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych i młodzieży – osób w wieku 12 lat i starszych (o masie ciała 40 kg lub więcej). Należy … Czytaj dalej

Aspirin Pro Forte

Aspirin Pro Forte to lek zawierający kwas acetylosalicylowy (czyli aspirynę), który łagodzi ból i obniża gorączkę. Lek ten szybko łagodzi ból dzięki szybkiemu uwalnianiu i wchłanianiu kwasu acetylosalicylowego. Lek Aspirin Pro Forte stosuje się w objawowym leczeniu gorączki i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu, np. ból głowy, dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie, bóle zębów, bóle mięśni. Lek Aspirin Pro Forte jest przeznaczony do stosowania u młodzieży i dorosłych … Czytaj dalej

Aspirin Ultra Fast

ASPIRIN ULTRA FAST zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Wskazania do stosowania: – bóle o lekkim i średnim nasileniu: bóle glowy różnego pochodzenia (np. migrenowe), bóle zębów, bóle mięśni – ból i gørączka W przebiegu przeziębienia i grypy Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum). Inne składniki leku to: sodu cytrynian, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny sodu węglan bezwodny. … Czytaj dalej

Asprocol

Asprocol jest lekiem łączącym w sobie działanie dwóch substancji – kwasu acetylosalicylowego, który działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie oraz glicyny, która chroni przewód pokarmowy przed drażniącym działaniem kwasu acetylosalicylowego. Asprocol jest wskazany: – w bólu o słabym lub średnim nasileniu, np. bólu mięśni, stawów, bólu głowy; – w gorączce spowodowanej przez przeziębienie lub inne zakażenie wirusowe albo bakteryjne. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są kwas … Czytaj dalej

Aulin

Aulin jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ) o właściwościach przeciwbólowych, stosowanym w leczeniu ostrego bólu oraz bolesnego miesiączkowania. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Tabletki Substancją czynną leku jest nimesulid. Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: sodu dokuzynian, hydroksypropyloceluloza, laktoza jednowodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), celuloza mikrokrystaliczna, olej roślinny uwodorniony, magnezu stearynian. Granulat Substancją czynną leku jest nimesulid. Pozostałe składniki to: sacharoza, skrobia kukurydziana, glukoza ciekła suszona rozpyłowo, cetomakrogol 1000, kwas … Czytaj dalej

Aulindol

Nazwa leku brzmi AulinDol. Lek AulinDol zawiera substancję czynną nimesulid, należącą do niesteroidowych leków o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym (NLPZ). AulinDol jest stosowany w celu łagodzenia bólu i obrzęków spowodowanych: • skręceniami, • urazami ścięgien zwanymi „ostrymi urazowymi zapaleniami ścięgien”. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest nimesulid. … Czytaj dalej

Autostrzykawka Morfina Przeciwko Bólowi

Autostrzykawka Morfina przeciwko bólowi jest autostrzykawką przeznaczoną do stosowania domięśniowo w przypadku wystąpienia silnego bólu spowodowanego rozległymi urazami ciała. Morfina oddziałując z pewnymi receptorami w ośrodkowym układzie nerwowym powoduje ustąpienie bólu. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest morfiny siarczan. 2 ml roztworu do wstrzykiwań zawierają 20 mg morfiny siarczanu. Pozostałe składniki to: sodu chlorek, sodu pirosiarczyn (E 223), disodu edetynian, woda do wstrzykiwań. Dawkowanie preparatu … Czytaj dalej

Auxilen

Auxilen jest lekiem przeciwbólowym należącym do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Auxilen stosowany jest w objawowym leczeniu umiarkowanego i ciężkiego ostrego bólu gdy doustne podawanie nie jest odpowiednie, np. bólu pooperacyjnego, bólu w przebiegu kolki nerkowej i bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest deksketoprofen 1 ml roztworu zawiera trometamol deksketoprofenu odpowiadający 25 mg deksketoprofenu. Jedna ampułka (2 ml) zawiera trometamol … Czytaj dalej

Axoprofen

Lek Axoprofen zawiera ibuprofen, który należy do grupy leków zwanej niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), które działają poprzez zmniejszanie bólu, stanu zapalnego i gorączki. Lek Axoprofen stosuje się w następujących przypadkach: • gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego) • bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak:  bóle głowy, gardła i mięśni np. w przebiegu zakażeń wirusowych  bóle mięśni, stawów i … Czytaj dalej

Axoprofen Forte

Lek Axoprofen Forte zawiera ibuprofen, który należy do grupy leków zwanej niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), które działają poprzez zmniejszanie bólu, stanu zapalnego i gorączki. Lek Axoprofen Forte stosuje się w następujących przypadkach: • gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego) • bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak: – bóle głowy, gardła i mięśni np. w przebiegu zakażeń wirusowych – bóle mięśni, … Czytaj dalej

Azemdol

Lek Azemdol jest lekiem przeciwbólowym stanowiącym połączenie dwóch substancji czynnych o działaniu przeciwbólowym: tramadolu i paracetamolu. Lek Azemdol jest przeznaczony do stosowania w leczeniu umiarkowanego lub silnego bólu, gdy lekarz uzna, że konieczne jest łączne stosowanie tramadolu i paracetamolu. Lek Azemdol powinien być stosowany wyłącznie u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są tramadolu chlorowodorek i paracetamol. … Czytaj dalej

Babyfen

Ten lek zawiera ibuprofen. Ibuprofen należy do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), które zmniejszają ból, obrzęk i obniżają temperaturę ciała podczas gorączki. Babyfen jest stosowany u dzieci w wieku od 3. miesiąca życia (o wadze ponad 5 kg) i starszych do krótkotrwałego leczenia objawowego: – łagodnego lub umiarkowanego bólu, jak ból głowy i zębów, – gorączki, – stanu podgorączkowego i objawów przeziębienia i grypy Jaki jest skład , … Czytaj dalej

Bals Sulphur Żel

Głównym składnikiem bals sulphur żel, jest solanka siarczkowa ze źródeł mineralnych uzdrowiska Busko Solec. Właściwości lecznicze solanki wiążą się z obecnością związków siarki(siarki dwuwartościowej, jonu wodorosiarczkowego, siarki koloidalnej), oraz licznych jonów Ca2+, Mg2+, Na+, K+, Fe3+, Cl-, CO2-. Żel którego głównym składnikiem jest solanka siarczkowa aplikowany miejscowo działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo zwiększając resorpcję ognisk zapalnych. Jony siarki zaabsorbowane ze skóry biorą udział w syntezie kwasu chondroitynosiarkowego głównego składnika budulcowego chrząstki … Czytaj dalej

Balsamum Mentholi Compositum

Balsamum Mentholi Compositum ma postać maści. Zawiera salicylan metylu, który działa przeciwzapalnie, natomiast mentol zawarty w maści powoduje jej miejscowe działanie przeciwbólowe oraz łagodzące świąd, zmniejsza wrażliwość receptorów bólowych. Maść po wtarciu w skórę wywołuje przekrwienie, powoduje uczucie rozgrzania, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Wskazania do stosowania Balsamum Mentholi Compositum jest wskazany do miejscowego stosowania na skórę w bólach mięśniowych i stawowych, nerwobólach, bólach reumatycznych, zapaleniu korzonków nerwowych, bólach pourazowych, po … Czytaj dalej

Begsan

Lek Begsan stosowany jest w celu miejscowego leczenia bólu w przypadku bolesności i zapalenia tkanek miękkich. Substancją czynną leku jest ketoprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) stosowanych miejscowo w bólach stawów i mięśni. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest ketoprofen. 1 g żelu zawiera 25 mg ketoprofenu. Ponadto lek zawiera: etanol 96%, karbomer, dietanoloamina, olejek lawendowy, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), olejek neroli … Czytaj dalej

Benevox Control smak cytrynowy

Benevox Control smak cytrynowy

Lek Benevox Control zawiera, jako substancję czynną benzydaminy chlorowodorek. Substancja czynna jest to składnik pastylek, który wywiera skutek leczniczy potrzebny pacjentowi. Lek wskazany jest w objawowym miejscowym leczeniu ostrego bólu gardła u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest benzydaminy … Czytaj dalej

Benevox Control smak pomarańczowo-miodowy

Benevox Control smak pomarańczowo miodowy

Lek Benevox Control zawiera, jako substancję czynną benzydaminy chlorowodorek. Substancja czynna jest to składnik pastylek, który wywiera efekt leczniczy potrzebny pacjentowi. Lek wskazany jest w objawowym miejscowym leczeniu ostrego bólu gardła u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest benzydaminy … Czytaj dalej

Bengay Maść Przeciwbólowa

Bendamustine Zentiva jest lekiem zawierającym substancję czynną – chlorowodorek bendamustyny (zwany dalej bendamustyną). Bendamustyna jest lekiem stosowanym do leczenia określonych chorób nowotworowych (lekiem cytostatycznym). Bendamustynę stosuje się jako jedyny lek (w monoterapii) lub w skojarzeniu z innymi lekami w leczeniu następujących chorób nowotworowych: – przewlekłej białaczki limfocytowej w sytuacji, gdy nie jest wskazane stosowanie schematu chemioterapii zawierającej fludarabinę, – chłoniaków nieziarniczych, które nie reagowały lub zbyt krótko reagowały na wcześniejsze … Czytaj dalej

Benzydamine Mylan

Benzydamine Mylan zawiera substancję czynną benzydaminy chlorowodorek należący do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, czyli NLPZ. Benzydaminy chlorowodorek działa przeciwbólowo i przeciwobrzękowo (w stanie zapalnym). Lek stosowany jest w leczeniu bolesnych zmian w jamie ustnej i gardle:• owrzodzenia jamy ustnej;• ząbkowanie;• ból gardła;• bolesność języka lub dziąseł;• dyskomfort związany z protezami dentystycznymi;• na zalecenie lekarza jest on także stosowany w celu złagodzenia uczucia dyskomfortu związanego z zabiegami dentystycznymi. Jaki jest skład … Czytaj dalej

Betaloc ZOK

Lek Betaloc ZOK 25, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 23,75 mg – białe, owalne, z nacięciem po jednej stronie, po drugiej oznakowane „A/β”. Lek Betaloc ZOK 50, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 47,5 mg – białe, okrągłe, z nacięciem po jednej stronie, po drugiej oznakowane „A/mO”. Lek Betaloc ZOK 100, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 95 mg – białe, okrągłe, z nacięciem po jednej stronie, po drugiej oznakowane „A/mS”. Metoprolol, substancja czynna leku … Czytaj dalej

Bi-Profenid

Lek Bi-Profenid tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu 150 mg zawiera substancję czynną ketoprofen. Ketoprofen jest lekiem o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym (należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych – NLPZ). Mechanizm działania ketoprofenu polega prawdopodobnie na hamowaniu syntezy prostaglandyn. Bi-Profenid jest lekiem o zmodyfikowanym uwalnianiu. Tabletki składają się z dwóch warstw: o szybkim uwalnianiu i o powolnym uwalnianiu substancji czynnej. Lek Bi-Profenid stosowany jest: w objawowym leczeniu: – chorób reumatycznych, w … Czytaj dalej

Biofenac

Lek Biofenac jest lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Lek Biofenac stosowany jest w leczeniu przewlekłych chorób stawów, związanych z przewlekłym bólem i występowaniem stanu zapalnego, takich jak: choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów i zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku Biofenac jest aceklofenak. Każda saszetka zawiera 100 mg aceklofenaku. Pozostałe składniki to: Sorbitol, Sacharyna sodowa, Aspartam (E 951) Krzemionka koloidalna bezwodna, Hypromeloza, Tytanu … Czytaj dalej

Bobodent

Bobodent

Bobodent zawiera lidokainę, która, działając miejscowo znieczulająco, łagodzi dolegliwości bólowe: – przy ząbkowaniu oraz wyrzynaniu się zębów mądrości, – w przebiegu stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i dziąseł. Początek działania obserwuje się po 1-5 minutach, a efekt znieczulający utrzymuje się 15-30 minut. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest lidokainy chlorowodorek. 100 gramów żelu zawiera 0,5 g lidokainy chlorowodorku. Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: wyciąg … Czytaj dalej

Boldaloin

Boldaloin

Lek Boldaloin stosuje się tradycyjnie jako środek pobudzający wydzielanie żółci i soku żołądkowego oraz regulujący częstość wypróżnień. Skuteczność leku w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Jeśli po upływie 7 do 10 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. Wskazania do stosowania Tradycyjnie w niestrawności z uczuciem pełności w jamie brzusznej, zaburzeniach wydzielania żółci i soku żołądkowego, w … Czytaj dalej

Powyżej znajduje się wykaz leków stosowanych w leczeniu wszelkiego rodzaju bólu. Znajdziesz tu ulotki leków oraz opinie pacjentów o lekach przeciwbólowych. Są to leki wydawane na receptę, jak i te dostępne bez recepty. Przygotowana przez nas lista leków zawiera nie tylko leki przeciwbólowe dla dorosłych, ale także dla kobiet w ciąży i dzieci, które mogą być bezpiecznie stosowane już od początkowego okresu życia. Spis uwzględnia ponadto suplementy oraz wyroby medyczne w postaci żelów i maści, które mogą być stosowane do łagodzenia bólów głowy, mięśni czy stawów.

leki na ból

Zobacz także:

Leki przeciwbólowe – ukojenie w cierpieniu

Preparaty zawierające różnego rodzaju substancje o działaniu przeciwbólowym pozwalają zapomnieć o bólu i wykonywać codzienne obowiązki. Przyjmowane z głową, nie wywołują skutków ubocznych, pozwalając cieszyć się życiem bez bólu. Przywracają sprawność i spokój. Sprawiają, że nie trzeba rezygnować z planów. Większość leków przeciwbólowych sprzedawanych na polskim rynku bez recepty ma działanie ogólne. Oznacza to, że te same środki mogą sprawdzić się w przypadku bólu głowy, jak też bólu zęba – poprzez wykrycie źródła bólu substancja aktywna dociera we właściwe miejsce i łagodzi nieprzyjemne objawy. Ponadto na rynku dostępne są leki przeciwbólowe na receptę, które są wydawane z polecenia lekarza i mogą być stosowane jedynie w ściśle określonych dawkach. Przykładowe substancje stosowane w leczeniu bólu różnego rodzaju, to: paracetamol, ibuprofen, naproksen, ketoprofen, tramadol.

Leki na ból głowy – ukojenie w chwilach stresu i napięcia nerwowego

Uporczywe powracające migreny czy bóle głowy mogą mieć różne przyczyny. Jednym z nich jest codzienny stres, napięcie, życie w pośpiechu, ale także zmiany ciśnienia. Niezależnie od źródeł bólu, nasilające się dolegliwości utrudniają wykonywanie prac zawodowych i domowych. Odbierają przyjemność z beztroskich wieczorów i chwil spędzonych w gronie znajomych. Utrudniają zasypianie i obniżają samopoczucie. W takich sytuacjach warto sięgnąć po tabletkę, która przywróci nas do funkcjonowania. Pamiętajmy też, że uporczywe i powracające bóle głowy warto skonsultować z lekarzem, aby wykluczyć ich poważniejsze źródło. Specjalista nie tylko postawi odpowiednią diagnozę, ale też dobierze odpowiedni lek przeciwbólowy.

Leki na ból zęba

Każdy, kogo kiedykolwiek dotknął ból zęba, wie, jak bardzo nieznośny jest to stan. Przenikliwy świdrujący ból nie pozwala skupić się na niczym innym. Zanim dotrzemy do stomatologa, który rozwiąże trwale nasz problem.

Leczenie paliatywne – w trosce o godną egzystencję osób nieuleczalnie chorych

Współczesne środki farmakologiczne pozwalają sprawnie i skutecznie zapobiegać przewlekłym stanom bólowym, które dotykają osoby nieuleczalnie chore. Leki podawane w formie tabletek czy kroplówki pozwalają godnie dożyć ostatnich dni i ograniczyć niedogodności związane z ciężką chorobą. Dzięki lekom przeciwbólowym osoby w stanie paliatywnym mogą pozostać przytomne, porozmawiać i wyjaśnić sprawy z najbliższymi oraz robić rozrachunek z życiem.

Lista przeciwbólowych substancji czynnych:

Ból gardła:

Opoidy – silny ból: