Dynastat

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Dynastat zawiera substancję czynną parekoksyb.

Dynastat stosowany jest do krótkotrwałego leczenia bólu po zabiegach chirurgicznych u osób dorosłych. Dynastat należy do grupy leków zwanych inhibitorami COX-2 (skrót od inhibitory cyklooksygenazy – 2). W organizmie człowieka ból i obrzęk są czasami spowodowane przez substancje zwane prostaglandynami. Dynastat zmniejsza ilość prostaglandyn powodujących ból i obrzęk.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Dynastat.

Skład

Substancją czynną leku jest parekoksyb (w postaci soli sodowej parekoksybu). Każda fiolka zawiera 40 mg parekoksybu w postaci soli sodowej parekoksybu 42,36 mg. Po rozpuszczeniu w 2 ml rozpuszczalnika, roztwór zawiera 20 mg/ml parekoksybu. Po rozpuszczeniu w roztworze chlorku sodu 9 mg/ml (0,9%), lek Dynastat zawiera w przybliżeniu 0,44 mEq sodu na fiolkę.

Pozostałe składniki to:
Wodorofosforan disodu
Kwas fosforowy i (lub) sodu wodorotlenek (do uzyskania odpowiedniego pH)

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Lek Dynastat zostanie podany przez lekarza lub pielęgniarkę. Przed podaniem iniekcji proszek zostanie rozpuszczony, a następnie roztwór zostanie wstrzyknięty dożylnie lub domięśniowo. Wstrzyknięcie można wykonać szybko i bezpośrednio do żyły lub założonego dostępu żylnego (cienkiej rurki podłączonej do żyły), lub powoli i głęboko do mięśnia. Lek stosuje się tylko przez krótki okres i wyłącznie przeciwbólowo.

Zalecana dawka początkowa wynosi 40 mg.

Kolejną dawkę 20 mg lub 40 mg można podać po 6 lub 12 godzinach od pierwszej dawki.
Dawka dobowa nie powinna być większa niż 80 mg.

Niektórym pacjentom mogą zostać przepisane mniejsze dawki:
– Pacjenci z chorobami wątroby.
– Pacjenci z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek.
– Pacjenci po 65. roku życia ważący mniej niż 50 kg.
– Pacjenci przyjmujący flukonazol.

W przypadku stosowania leku razem z silnymi lekami przeciwbólowymi (zwanymi opioidowymi lekami przeciwbólowymi), takimi jak morfina, dawka leku powinna być dobrana zgodnie z zaleceniami podanymi powyżej.

Przedawkowanie

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku mogą wystąpić działania niepożądane, takie jak zgłaszano po zastosowaniu zalecanego dawkowania.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub pielęgniarki.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Nie dotyczy.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

– Należy koniecznie poinformować lekarza o ciąży lub gdy kobieta planuje ciążę. Stosowanie leku nie jest zalecane w pierwszych 6. miesiącach ciąży i nie wolno przyjmować leku jeśli pacjentka jest w 3 ostatnich miesiącach ciąży.
– Nie wolno przyjmować leku w okresie karmienia piersią, ponieważ niewielka ilość leku przenika do mleka matki.
– Niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym lek , mogą utrudnić zajście w ciążę. Należy powiedzieć lekarzowi, jeżeli pacjentka planuje zajście w ciążę lub ma trudności z zajściem w ciążę.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here