Konsultacja merytoryczna:

Dzuveo

Substancją czynną leku Dzuveo jest sufentanyl, który należy do grupy silnych leków przeciwbólowych, zwanych opioidami.

Dzuveo jest stosowany w leczeniu ostrego bólu o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego u dorosłych pacjentów w nadzorowanych jednostkach medycznych, na przykład w szpitalu.

Jaki jest skład Dzuveo, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest sufentanyl. Każda tabletka podjęzykowa zawiera 30 mikrogramów sufentanylu (w postaci cytrynianu).

Pozostałe składniki to mannitol (E421), fosforan dwuwapniowy, hypromeloza, kroskarmeloza sodowa, indygokarmin (E132), kwas stearynowy i stearynian magnezu.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Dzuveo – jak stosować ten lek?

Ten lek musi być podawany pacjentowi przez lekarza lub pielęgniarkę za pomocą jednodawkowego urządzenia do podawania. Pacjent nie będzie samodzielnie przyjmował tego leku.

Lek Dzuveo stosowany jest wyłącznie w nadzorowanych jednostkach medycznych, na przykład w szpitalu. Może go przepisywać tylko lekarz mający doświadczenie w stosowaniu silnych leków przeciwbólowych, takich jak sufentanyl, który wie, jaki wpływ może mieć ten lek na pacjenta, a zwłaszcza na oddychanie.

Zalecana dawka to maksymalnie jedna 30 mikrogramowa tabletka podjęzykowa na godzinę. Tabletka podjęzykowa będzie podawana przez przedstawiciela fachowego personelu medycznego za pomocą jednodawkowego aplikatora jednorazowego użytku. Aplikator ułatwi specjaliście medycznemu umieszczenie tabletki pod językiem pacjenta. Tabletka rozpuszcza się pod językiem i nie należy jej żuć ani połykać, ponieważ nie będzie łagodzić skutecznie bólu, jeśli nie rozpuści się pod językiem.

Przez 10 minut po przyjęciu każdej dawki pacjent nie powinien nic jeść ani pić i powinien jak najmniej mówić.

Po otrzymaniu dawki następna dawka nie zostanie podana pacjentowi co najmniej przez godzinę.

Maksymalna dawka dobowa wynosi 720 mikrogramów (24 tabletki na dobę).

Nie należy stosować produktu leczniczego Dzuveo dłużej niż przez 48 godzin.

Po podaniu leku personel medyczny usunie aplikator w odpowiedni sposób.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Do objawów przedawkowania należą poważne zaburzenia oddychania, takie jak spowolnienie i spłycenie oddechów, utrata przytomności, krańcowo niskie ciśnienie krwi, zapaść i sztywność mięśni.

Jeśli takie objawy zaczną się pojawiać, należy natychmiast powiadomić lekarza lub pielęgniarkę.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub pielęgniarki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dzuveo – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy pić alkoholu podczas stosowania leku Dzuveo. Może to zwiększyć ryzyko wystąpienia ciężkich zaburzeń oddychania.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dzuveo w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Lek Dzuveo nie powinien być stosowany w okresie ciąży ani u kobiet w wieku rozrodczym, które nie stosują skutecznej antykoncepcji.

Produkt Dzuveo przenika do mleka ludzkiego i może wywołać działania niepożądane u dziecka karmionego piersią. Nie zaleca się karmienia piersią podczas przyjmowania leku Dzuveo.

Ulotka Dzuveo – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

DZUVEO, 30 mikrogramów, tabletka podjęzykowa(sufentanyl)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 169.96 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dzuveo m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

DZUVEO, 30 mikrogramów, tabletka podjęzykowa(sufentanyl)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 243.50 KB

Cena - ile kosztuje Dzuveo?

Cena Dzuveo i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Dzuveo.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Dzuveo? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Bioxsine Dg Forte g.Haarausfall Spray (Opakowanie: 60 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie HexaClean chusteczki (Opakowanie: 20 )HexaClean chusteczki (Opakowanie: 20 ) to chusteczki do higieny i pielęgnacji powiek o działaniu łagodzącym podrażnienia i zaczerwienienia. Zmniejsza nieprzyjemne odczucia dyskomfortu wokół brzegów powiek. Zawierają prebiotyk wspierający prawidłową mikroflorę bakteryjną tego szczególnie wrażliwego obszaru.
Efekt działania HexaClean chusteczki (Opakowanie: 20 )HexaClean chusteczki (Opakowanie: 20 ) zawierają prebiotyk i substancję o działaniu odkażającym. Dzięki temu zmniejsza ryzyko…

Zastosowanie La Roche Posay fizjologiczny tonik kojący do demakijażu (Opakowanie: 200 ml)Skóra wrażliwa wymaga najdoskonalszej pielęgnacji. Do oczyszczania tego rodzaju cery trzeba stosować kosmetyki łagodne, niezatykające porów. Takie, które dobrze oczyszczają, ale jednocześnie nie podrażniają. Produktem, który zapewnia takie właśnie działanie jest La Roche Posay fizjologiczny tonik kojący do demakijażu (Opakowanie: 200 ml). Jest to…

Zastosowanie Anti Schnarch krople p/chrapaniu (Opakowanie: 30 ml)Chrapanie jest powszechnym problemem, który najczęściej przeszkadza nie osobie chrapiącej, ale jej otoczeniu. Niewiarygodne, że to jedno ze źródeł konfliktów małżeńskich. Szacuje się, że problem ten szacuje aż 60 % mężczyzn i 40 % kobiet. Zwalcz chrapanie i ciesz się zdrowym, spokojnym snem! Chrapanie bierze się z wiotkich mięśni w jamie gardłowej, poprzez które powietrze…

Zastosowanie EMOLIUM DERMOCARE Krem (Opakowanie: 75 ml)EMOLIUM DERMOCARE Krem (Opakowanie: 75 ml) to krem przeznaczony do skóry suchej i wrażliwej wykazujący działanie łagodzące podrażnienia i wzmacniające naturalną barierę lipidową skóry. Produkt może być stosowany u niemowląt i osób dorosłych.
Preparat zalecany jest w przypadku problemów z nawrotami podrażnień czy przesuszeń skórnych, szczególnie u osób…