DOLENIO

KATEGORIA:
LEKI PRZECIWBÓLOWE
LEKI STOSOWANE W LECZENIU CHORÓB UKŁADU KOSTNEGO

SUBSTANCJA CZYNNA:

DOLENIO - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku DOLENIO. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku DOLENIO w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA DOLENIO? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Dolenio należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych.

Glukozamina jest substancją występującą naturalnie w ustroju i jest niezbędna dla płynu stawowego i chrząstki.

Lek Dolenio dostępny w postaci tabletek jest stosowany w celu zmniejszenia objawów łagodnej do umiarkowanej choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych u osób dorosłych.

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest rodzajem zmian zwyrodnieniowych stawu, którego objawami są: sztywność (po nocnym śnie lub długim odpoczynku), ból podczas poruszania się (na przykład podczas wchodzenia na schody lub chodzeniu po nierównej powierzchni), które przemijają po odpoczynku.

SKŁAD DOLENIO, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Jedna tabletka powlekana zawiera 1884,60 mg glukozaminy siarczanu z sodu chlorkiem, co odpowiada 1500 mg siarczanu glukozaminy lub 1178 mg glukozaminy.

Pozostałe składniki leku to:
Rdzeń tabletki
Powidon K30
Makrogol 4000
Magnezu stearynian
Otoczka
Hypromeloza
Tytanu dwutlenek (E 171)
Talk
Glikol propylenowy
Polisorbat 80

JAKIE JEST DAWKOWANIE DOLENIO? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dorośli
Zalecana dawka wynosi 1 tabletka (1178 mg glukozaminy) na dobę dla dorosłych.

Osoby w podeszłym wieku
Nie jest konieczne dostosowanie dawki.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby
Nie można podać zaleceń dotyczących dawkowania, ponieważ nie przeprowadzono badań
Lek należy zażywać doustnie. Tabletki należy połykać popijając je niewielką ilością wody lub innego płynu i można je zażywać z posiłkiem lub niezależnie od posiłku

Objawy mogą nie ustąpić (zwłaszcza ból) przez kilkanaście tygodni leczenia, a w niektórych przypadkach, nawet dłużej. Jeśli po 2-3 miesiącach objawy nie ustąpią, należy powiedzieć o tym lekarzowi, ponieważ wymagana jest ponowna ocena dalszego leczenia.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI DOLENIO, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent zażył zbyt dużo tabletek leku Dolenio, należy przestać stosować glukozaminę i skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala

Objawy przedmiotowe i podmiotowe przedawkowania glukozaminy mogą obejmować ból głowy, zawroty głowy, dezorientację, ból stawów, nudności, wymioty, biegunkę i zaparcie.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek można zażywać z posiłkiem lub niezależnie od posiłku.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ DOLENIO W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ciąża
Nie należy stosować leku Dolenio podczas ciąży.

Karmienie piersią
Nie zaleca się stosowania leku podczas karmienia piersią.

ULOTKA LEKU DOLENIO – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – DOLENIO CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - DOLENIO CENA, REFUNDACJA

DOLENIO OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here