Actusept

12345678910
(1 ocen, średnia: 1,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Actusept zawiera benzydaminę, która należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Lek wykazuje miejscowe działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe oraz działa miejscowo znieczulająco na błonę śluzową jamy ustnej.

Actusept służy do miejscowego leczenia objawów zapalenia w obrębie jamy ustnej i gardła, związanych z odczuwaniem bólu (np. owrzodzenie jamy ustnej, ból gardła, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej i dziąseł). Z zalecenia lekarza stosuje się go także do łagodzenia bólu pourazowego po zabiegu w jamie ustnej lub gardle (np. po usunięciu migdałków lub po zabiegu dentystycznym), albo po zastosowaniu rurki nosowo-żołądkowej.

Należy porozumieć się z lekarzem, jeśli po 7 dniach objawy nie ustępują lub jeśli pacjent czuje się gorzej.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Actusept.

Skład

Substancją czynną leku jest benzydaminy chlorowodorek. Jeden mililitr leku Actusept do stosowania w jamie ustnej w aerozolu, roztwór zawiera 1,5 mg benzydaminy chlorowodorku.

Jedna dawka inhalacyjna (0,18 ml) aerozolu zawiera 270 mikrogramów benzydaminy chlorowodorku.

Substancjami pomocniczymi są: sodu wodorowęglan, polisorbat 20, etanol absolutny, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), sacharyna sodowa (E 954), glicerol, olejek miętowy, woda oczyszczona.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Zalecana dawka
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
4 do 8 dawek inhalacyjnych 2 do 6 razy na dobę; nie częściej niż co 1,5 – 3 godziny.

Dzieci od 6 do 12 lat
4 dawki inhalacyjne 2 do 6 razy na dobę; nie częściej niż co 1,5 – 3 godziny.

Dzieci poniżej 6 lat
1 dawka inhalacyjna na każde 4 kg masy ciała, maksymalnie do 4 dawek inhalacyjnych, 2 do 6 razy na dobę; nie częściej niż co 1,5 – 3 godziny.

Nie stosować u dzieci, które nie potrafią wstrzymać oddechu na czas rozpylania.

Osoby w podeszłym wieku
Dawkowanie jest takie samo jak u pozostałych dorosłych.

Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7 dniach lub jeśli wystąpi gorączka. Nie należy stosować leku Actusept dłużej niż 14 dni, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Jak używać aerozolu
1. Podczas użycia aerozolu należy trzymać butelkę pionowo.
2. Przed pierwszym użyciem aerozol należy przygotować. Rurkę natryskową odwrócić od twarzy.
Naciskać mocno biały tłok, aż pojawi się mgiełka z końca rurki natryskowej. Aerozol jest teraz gotowy do użycia.
3. Skierować rurkę natryskową na bolącą części jamy ustnej lub gardła i wcisnąć tłok ponownie. Jedno wciśnięcie tłoka uwalnia jedną dawkę inhalacyjną.
4. Po rozpyleniu wymaganej liczby dawek inhalacyjnych wytrzeć koniec rurki natryskowej chusteczką jednorazową. Ułatwia to utrzymanie drożności rurki.
5. Nie wolno niczym przepychać końcówki rurki natryskowej w przypadku zablokowania.
6. Podczas podania leku należy wstrzymać oddech.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Przedawkowanie

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego połknięcia dużej ilości leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Ten lek stosuje się zawsze przed jedzeniem i piciem.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Actusept można stosować w okresie ciąży tylko wtedy, gdy zostanie to zalecone przez lekarza. Actusept można stosować w okresie karmienia piersią tylko wtedy, gdy zostanie to zalecone przez lekarza, ponieważ nie można wykluczyć przenikania benzydaminy do mleka ludzkiego.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

2 OPINIE O LEKU

  1. Po aplikacji actusept dostalam strasznego kataru , I psikalam Niewiem czy to alergia na lek czy przeziebienie.Wczesniej bolalo mnie gardlo.

  2. W aptece podano mi actusept zamiast uniben . Tego drugiego nie mieli. Po zaaplikowaniu actuseptu do gardła od razu poczułam że zaczynam się dusić, nie mogłam złapać oddechu co przełożyło się na moje omdlenie. Zdecydowanie nie mogę używać tego leku. Nigdy nie byłam uczulona na jakiekolwiek lekarstwo czy inną rzecz ( np. pyłki, żywność i tym podobne). Dlatego tym bardziej jestem zdziwiona i trochę przestraszona reakcją na ten lek. Jednak w ulotce pisze że 1 na 10 000 osób może mieć trudności z oddychaniem lub połykaniem.

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here