CHOLINEX INTENSE

CO TO JEST I JAK DZIAŁA CHOLINEX INTENSE? – OPIS I WSKAZANIA

Cholinex Intence to tabletki do ssania o smak miodowo-cytrynowym.
Wskazania do stosowania: Objawowo w bólu i zapaleniu gardła.

SKŁAD CHOLINEX INTENSE, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Jedna tabletka do ssania zawiera 2,5 mg heksylorezorcynolu (Hexyloresorcinolum) i 1,2 mg benzalkoniowego chlorku (Benzalkonii chloridum).

Substancje pomocnicze: Jedna tabletka do ssania zawiera sacharozę (ok. 1,2 g) i glukozę (ok. 1,2 g).

JAKIE JEST DAWKOWANIE CHOLINEX INTENSE? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku) i dzieci w wieku powyżej 12 lat: Jedną tabletkę należy przyjmować co 3 godziny; tabletkę ssać powoli. Można przyjąć maksymalnie 8 tabletek na dobę.

Dzieci w wieku od 7 do 12 lat: Jedną tabletkę należy przyjmować co 3 godziny; tabletkę ssać powoli. Można przyjąć maksymalnie 4 tabletki na dobę.

Nie należy podawać preparatu dzieciom w wieku poniżej 7 lat. Nie przekraczać zalecanego dawkowania. W razie utrzymywania się objawów pacjent powinien zasięgnąć porady lekarza.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI CHOLINEX INTENSE, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Doustna dawka toksyczna chlorku benzalkoniowego wynosi 1 do 3 g. Wystąpienie objawów przedawkowania produktu zawierającego małą ilość substancji czynnej (1,2 mg) jest mało prawdopodobne.

Przedawkowanie heksylorezorcynolu może spowodować podrażnienie żołądka i jelit. Po odstawieniu preparatu należy zastosować leczenie objawowe. Po przyjęciu ponad 50 tabletek mogą wystąpić nudności, wymioty, biegunka, obfite pocenie się i zwiększone pragnienie, związane z nadmiernym spożyciem lewomentolu.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

1 tabletka zawiera sacharozę (ok.1,2 g) i glukozę (ok. 1,2 g). Pacjenci chorzy na cukrzycę powinni uwzględnić tę ilość cukru w swojej diecie.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ CHOLINEX INTENSE W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią mogą stosować produkt pod kontrolą lekarza. Brak badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu w okresie ciąży i laktacji u ludzi i zwierząt. Heksylorezorcynol i chlorek benzalkoniowy są stosowane w lecznictwie od wielu lat i jak dotąd nie stwierdzono ich szkodliwego działania. Jednak, tak jak w przypadku innych leków, należy zachować ostrożność w okresie ciąży i laktacji.

ULOTKA LEKU CHOLINEX INTENSE – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – CHOLINEX INTENSE CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - CHOLINEX INTENSE CENA, REFUNDACJA

CHOLINEX INTENSE OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here