Konsultacja merytoryczna:

Cytotec

Lek Cytotec zawiera jako substancję czynną mizoprostol. Mizoprostol jest podobny do wytwarzanych naturalnie w organizmie substancji zwanych prostaglandynami (w szczególności prostaglandyny E1), które wytwarzane są między innymi w żołądku, dwunastnicy i jelitach.

Lek Cytotec jest wskazany w zapobieganiu owrzodzeniom żołądka i dwunastnicy, powstałym w trakcie leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).

Jaki jest skład Cytotec, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest mizoprostol.

Ponadto lek zawiera: celuloza mikrokrystaliczna, skrobi glikolan sodowy, olej rycynowy uwodorniony, hydroksypropylometyloceluloza.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Cytotec – jak stosować ten lek?

Lek Cytotec należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zalecana dawka wynosi od 400 mikrogramów do 800 mikrogramów na dobę w dwóch lub czterech dawkach podzielonych. (W trakcie przyjmowania leku Cytotec należy kontynuować leczenie niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi zgodnie z zaleceniem lekarza). Jeśli wskazane, lek Cytotec należy przyjmować jednocześnie z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), do czasu zakończenia terapii NLPZ. Poszczególne dawki leku Cytotec należy przyjmować w czasie śniadania i (lub) głównych posiłków oraz przed snem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku podania większej dawki leku niż zalecana mogą wystąpić działanie niepożądane wymienione poniżej, lub istniejące działania mogą się nasilić. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cytotec – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cytotec w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Lek Cytotec jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży i u kobiet planujących zajście w ciążę, gdyż może spowodować poronienie i (lub) wystąpienie wad wrodzonych u płodu.

Jeżeli istnieje podejrzenie ciąży stosowanie leku powinno zostać przerwane.

Nie należy stosować leku podczas karmienia piersią.
Lek Cytotec nie powinien być stosowany podczas karmienia piersią, ponieważ jego metabolity przenikają do mleka kobiecego, co może spowodować wystąpienie działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią (np. biegunka).

Ulotka Cytotec – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Cytotec, 200 µg, tabletki (Misoprostolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 132 razy

Rozmiar plku 59.50 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cytotec m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Cytotec, 200 µg, tabletki (Misoprostolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 110 razy

Rozmiar plku 296.09 KB

Cena - ile kosztuje Cytotec?

Cena Cytotec i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cytotec.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cytotec? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Akileine Nutri-repair krem regenerujący do stóp (Opakowanie: 100 ml)Akileine Nutri-repair krem regenerujący do stóp (Opakowanie: 100 ml) to krem do pielęgnacji stóp. Jego głównym składnikiem jest masło shea, znane ze swoich nawilżających właściwości. Jego skuteczność w zmiękczaniu nawet suchej i zrogowaciałej skóry stóp leży w składzie masła shea. Zawiera…

41.99 

Zastosowanie Cellufresh krople do oczu (Opakowanie: 10 ml)Cellufresh krople do oczu (Opakowanie: 10 ml) szybko łagodzą podrażnienia oczu, pomagają pozbyć się uczucia piasku/ciała obcego pod powiekami, odświeżają. Dzięki nim pozbędziesz się pieczenia, swędzenia i zaczerwienień.
Cellufresh krople do oczu (Opakowanie: 10 ml) przynoszą ulgę także przy podrażnieniach wywołanych ze względu na kurz, pyłki czy też zbyt intensywne światło…

40.99 

Zastosowanie Intractum Visci PhytoPharm płyn doustny (Opakowanie: 100 ml)Intractum Visci PhytoPharm płyn doustny (Opakowanie: 100 ml) jest lekiem przeznaczonym dla osób, u których występuje ryzyko nadciśnienia tętniczego.

Nalewka z jemioły w naturalny sposób obniża ciśnienie oraz posiada działanie uspokajające.Efekt działania Intractum Visci PhytoPharm płyn doustny (Opakowanie: 100 ml)Intractum Visci zawiera ekstrakt z ziela jemioły…

10.99 

Zastosowanie OLIVENOEL krem pielęgnacyjny do twarzy (Opakowanie: 50 ml)OLIVENOEL krem pielęgnacyjny do twarzy (Opakowanie: 50 ml) to nawilżająco-odżywczy krem do pielęgnacji cery suchej i wrażliwej. Zwiększa elastyczność skóry, zmiękcza ją, wygładza i skutecznie łagodzi podrażnienia. Dzięki oliwce z oliwek OLIVENOEL krem pielęgnacyjny do twarzy (Opakowanie: 50 ml) działa przeciwutleniająco i chroni przed negatywnymi skutkami promieniowania UV…

70.99 

Zastosowanie Theraflu Max Grip saszetki (Opakowanie: 10 )Theraflu Max Grip saszetki (Opakowanie: 10 ) to lek przeznaczony do krótkotrwałego leczenia gorączki, bólu głowy, bólu gardła, niedrożności przewodów nosowych i zatok przebiegającej z bólem, czyli objawów występujących w czasie grypy lub przeziębienia.
Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej…

22.09 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief