Angusta

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Lek Angusta zawiera substancję czynną mizoprostol.
Lek jest stosowany, aby ułatwić rozpoczęcie procesu porodu.

Mizoprostol należy do grupy leków zwanych prostaglandynami. Prostaglandyny wywierają podwójne działanie podczas porodu. Jedno polega na rozluźnieniu szyjki macicy tak, aby dziecko mogło łatwiej urodzić się przez pochwę. Drugie polega na wywołaniu skurczów, które pomogą w wypchnięciu dziecka z macicy. Może istnieć kilka powodów, dla których może być potrzebna pomoc w zapoczątkowaniu tego procesu. Więcej informacji może udzielić lekarz.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Angusta.

Skład

Substancją czynną leku jest mizoprostol.

Pozostałe składniki to: hyrpomeloza (3 mPa∙s), celuloza mikrokrystaliczna (PH102), skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, krospowidon (typ B), krzemionka koloidalna bezwodna

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami położnej, lekarza lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza. Lek Angusta powinien być podawany wyłącznie przez wyszkolony personel położniczy w warunkach szpitalnych, umożliwiających stałe monitorowanie stanu płodu i czynności macicy. Lekarz dokładnie oceni stan szyjki macicy przed podaniem leku.

Zalecana dawka to 25 mikrogramów co dwie godziny lub 50 mikrogramów co cztery godziny. Lek Angusta należy przyjmować doustnie, popijając szklanką wody. Tabletek nie należy kruszyć. Położna lub lekarz zadecyduje, kiedy należy przerwać podawanie leku.

Stosowanie leku Angusta będzie przerwane, jeśli:
– pacjentka otrzymała 200 mikrogramów leków w ciągu 24 godzin;
­- gdy rozpocznie się poród;
­- jeśli skurcze macicy są zbyt silne lub przedłużone;
­- jeśli występują oznaki zagrożenia dziecka;
­- jeśli konieczne jest podanie oksytocyny lub innych leków stosowanych w celu ułatwienia porodu (patrz w ulotce „Kiedy nie stosować leku Angusta ”, “Ostrzeżenia i środki ostrożności” ­ i „Lek Angusta a inne leki”).

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Przedawkowanie

Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku Angusta może prowadzić do nasilenia skurczów lub zagrożenia dziecka. Należy przerwać podawanie leku Angusta. Położna lub lekarz może zdecydować, że konieczne jest zastosowanie leków, które zmniejszą siłę lub częstość skurczów macicy lub poród przez cesarskie cięcie.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak odrębnych zaleceń.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża
Lek Angusta jest stosowany, aby ułatwić rozpoczęcie porodu od 37 tygodnia ciąży. Leku nie należy stosować w innych okresach ciąży, chyba, że położna lub lekarz uzna, że leczenie tym lekiem jest w danym przypadku konieczne (patrz powyżej „Ostrzeżenia i środki ostrożności”).

Karmienie piersią
Mizoprostol może przenikać do mleka matki, ale przypuszcza się, że stężenia oraz czas przenikania są bardzo ograniczone i nie powinny stanowić przeszkody dla karmienia piersią. Karmienie piersią można rozpocząć po 4 godzinach po podaniu ostatniej dawki leku.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nie dotyczy.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here