ASTELOC

KATEGORIA:
LEKI GASTROLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

ASTELOC - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku ASTELOC. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku ASTELOC w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ASTELOC? – OPIS I WSKAZANIA

ASTELOC jest wybiórczym inhibitorem pompy protonowej, lekiem zmniejszającym ilość kwasu solnego w żołądku. Jest stosowany w leczeniu chorób żołądka i jelit związanych z nadmierną ilością kwasu solnego.

Lek ASTELOC jest stosowany w:

Osoby dorosłe i młodzież w wieku od 12 lat:
– leczeniu objawów (takich jak zgaga, kwaśne odbijanie, ból podczas połykania) związanych z chorobą refluksową przełyku wywołaną przez cofanie się kwaśnej treści z żołądka do przełyku;
– długotrwałym leczeniu refluksowego zapalenia przełyku (stanu zapalnego przełyku towarzyszącego cofaniu się kwasu solnego z żoładka do przełyku) i zapobieganiu nawrotom tej choroby;

Osoby dorosłe:
– zapobieganiu owrzodzeniom dwunastnicy i żołądka wywołanym przez nieselektywne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ, np. ibuprofen) u pacjentów z grupy ryzyka wymagających stałego stosowania tych leków.

SKŁAD ASTELOC, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest pantoprazol (w postaci pantoprazolu sodowego półtorawodnego). Każda tabletka zawiera 20 mg pantoprazolu.

Pozostałe składniki to:
mannitol,
sodu węglan bezwodny,
karboksymetyloskrobia sodowa (typ A),
kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer,
wapnia stearynian.

Otoczka:Opadry white OY-D-7233:
hypromeloza,
tytanu dwutlenek (E 171),
talk,
makrogol 400,
sodu laurylosiarczan.

Otoczka: Kollicoat MAE 30 DP yellow:
kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer dyspersja 30 %,
glikol propylenowy,
żelaza tlenek żółty (E 172),
tytanu dwutlenek (E 171),
talk.

JAKIE JEST DAWKOWANIE ASTELOC? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Kiedy i w jaki sposób należy przyjmować lek ASTELOC?
Tabletki należy przyjmować 1 godzinę przed posiłkiem. Nie należy ich gryźć ani kruszyć, należy je połykać w całości popijając wodą.

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosowana dawka wynosi:

Osoby dorosłe i młodzież w wieku od 12 lat:

Leczenie objawów (takich jak zgaga, kwaśne odbijanie, ból podczas połykania) związanych z chorobą refluksową przełyku wywołaną przez cofanie się kwaśnej treści z żołądka do przełyku
Zazwyczaj stosowaną dawką jest jedna tabletka na dobę. Poprawa następuje zazwyczaj w ciągu 2 do 4 tygodni – najpóźniej po kolejnych 4 tygodniach. Lekarz poinformuje, jak długo należy kontynuować przyjmowanie leku. Jeśli po uzyskaniu poprawy, objawy będą nawracać można je opanować przyjmując jedną tabletkę leku na dobę w razie potrzeby.

Długotrwałe leczenie i zapobieganie nawrotom refluksowego zapalenia przełyku
Zazwyczaj stosowaną dawką jest jedna tabletka na dobę. Podczas nawrotu choroby lekarz może zalecić przyjmowanie podwójnej dawki leku. W takim przypadku można użyć leku ASTELOC 40 mg i stosować go raz na dobę. Po uzyskaniu poprawy dawkę można ponownie zmniejszyć do jednej tabletki 20 mg na dobę.

Osoby dorosłe:

Zapobieganie owrzodzeniom dwunastnicy i żołądka u pacjentów wymagających stałego przyjmowania leków z grupy NLPZ
Zazwyczaj stosowaną dawką jest jedna tabletka na dobę.

Szczególne grupy pacjentów:
– Pacjenci z ciężkimi chorobami wątroby nie powinni przyjmować więcej niż jednej tabletki o mocy 20 mg na dobę.
– Dzieci w wieku poniżej 12 lat. Nie zaleca się stosowania tych tabletek u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ASTELOC, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Nie są znane objawy przedawkowania.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Tabletki należy przyjmować 1 godzinę przed posiłkiem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ASTELOC W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Brak wystarczających danych dotyczących stosowania pantoprazolu u kobiet w ciąży. Stwierdzono przenikanie produktu do mleka kobiecego. Kobiety w ciąży, podejrzewające, że są w ciąży lub karmiące piersią mogą stosować ten lek, tylko jeśli lekarz uzna, że korzyść z jego stosowania jest większa niż potencjalne ryzyko dla nienarodzonego dziecka lub niemowlęcia.

Przed przyjęciem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Pacjenci, u których wystąpią działania niepożądane, takie jak zawroty głowy i zaburzenia widzenia, nie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

ULOTKA LEKU ASTELOC – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE


CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ASTELOC CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE


REZERWACJA LEKU W APTECE - ASTELOC CENA, REFUNDACJA

ASTELOC OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here