ASTELOC

Uwaga! Poniższy opis dotyczy postaci leku ASTELOC, 20 mg, tabletki dojelitowe (Pantoprazolum). W dolnej sekcji strony znajdziecie Państwo załączoną dokumentację dla innych postaci farmaceutycznych lub mocy tego leku.

REKLAMA

ASTELOC WSKAZANIA DO STOSOWANIA

ASTELOC jest wybiórczym inhibitorem pompy protonowej, lekiem zmniejszającym ilość kwasu solnego w żołądku. Jest stosowany w leczeniu chorób żołądka i jelit związanych z nadmierną ilością kwasu solnego.

Lek ASTELOC jest stosowany w:

REKLAMA

Osoby dorosłe i młodzież w wieku od 12 lat:
– leczeniu objawów (takich jak zgaga, kwaśne odbijanie, ból podczas połykania) związanych z chorobą refluksową przełyku wywołaną przez cofanie się kwaśnej treści z żołądka do przełyku;
– długotrwałym leczeniu refluksowego zapalenia przełyku (stanu zapalnego przełyku towarzyszącego cofaniu się kwasu solnego z żoładka do przełyku) i zapobieganiu nawrotom tej choroby;

Osoby dorosłe:
– zapobieganiu owrzodzeniom dwunastnicy i żołądka wywołanym przez nieselektywne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ, np. ibuprofen) u pacjentów z grupy ryzyka wymagających stałego stosowania tych leków.

ASTELOC SKŁAD

Substancją czynną leku jest pantoprazol (w postaci pantoprazolu sodowego półtorawodnego). Każda tabletka zawiera 20 mg pantoprazolu.

Pozostałe składniki to:
mannitol,
sodu węglan bezwodny,
karboksymetyloskrobia sodowa (typ A),
kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer,
wapnia stearynian.

Otoczka:Opadry white OY-D-7233:
hypromeloza,
tytanu dwutlenek (E 171),
talk,
makrogol 400,
sodu laurylosiarczan.

REKLAMA

Otoczka: Kollicoat MAE 30 DP yellow:
kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer dyspersja 30 %,
glikol propylenowy,
żelaza tlenek żółty (E 172),
tytanu dwutlenek (E 171),
talk.

ASTELOC DAWKOWANIE

Kiedy i w jaki sposób należy przyjmować lek ASTELOC?
Tabletki należy przyjmować 1 godzinę przed posiłkiem. Nie należy ich gryźć ani kruszyć, należy je połykać w całości popijając wodą.

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosowana dawka wynosi:

Osoby dorosłe i młodzież w wieku od 12 lat:

Leczenie objawów (takich jak zgaga, kwaśne odbijanie, ból podczas połykania) związanych z chorobą refluksową przełyku wywołaną przez cofanie się kwaśnej treści z żołądka do przełyku
Zazwyczaj stosowaną dawką jest jedna tabletka na dobę. Poprawa następuje zazwyczaj w ciągu 2 do 4 tygodni – najpóźniej po kolejnych 4 tygodniach. Lekarz poinformuje, jak długo należy kontynuować przyjmowanie leku. Jeśli po uzyskaniu poprawy, objawy będą nawracać można je opanować przyjmując jedną tabletkę leku na dobę w razie potrzeby.

REKLAMA

Długotrwałe leczenie i zapobieganie nawrotom refluksowego zapalenia przełyku
Zazwyczaj stosowaną dawką jest jedna tabletka na dobę. Podczas nawrotu choroby lekarz może zalecić przyjmowanie podwójnej dawki leku. W takim przypadku można użyć leku ASTELOC 40 mg i stosować go raz na dobę. Po uzyskaniu poprawy dawkę można ponownie zmniejszyć do jednej tabletki 20 mg na dobę.

Osoby dorosłe:

Zapobieganie owrzodzeniom dwunastnicy i żołądka u pacjentów wymagających stałego przyjmowania leków z grupy NLPZ
Zazwyczaj stosowaną dawką jest jedna tabletka na dobę.

Szczególne grupy pacjentów:
– Pacjenci z ciężkimi chorobami wątroby nie powinni przyjmować więcej niż jednej tabletki o mocy 20 mg na dobę.
– Dzieci w wieku poniżej 12 lat. Nie zaleca się stosowania tych tabletek u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

PRZEDAWKOWANIE

Należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Nie są znane objawy przedawkowania.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Tabletki należy przyjmować 1 godzinę przed posiłkiem.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Brak wystarczających danych dotyczących stosowania pantoprazolu u kobiet w ciąży. Stwierdzono przenikanie produktu do mleka kobiecego. Kobiety w ciąży, podejrzewające, że są w ciąży lub karmiące piersią mogą stosować ten lek, tylko jeśli lekarz uzna, że korzyść z jego stosowania jest większa niż potencjalne ryzyko dla nienarodzonego dziecka lub niemowlęcia.

Przed przyjęciem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Pacjenci, u których wystąpią działania niepożądane, takie jak zawroty głowy i zaburzenia widzenia, nie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

ASTELOC ULOTKA LEKU

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

OPINIE O LEKU / FORUM - OCENA

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami. Możesz także dokonać oceny leku lub innego produktu przyznając gwiazdki w systemie od 1 do 10.

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here