Konsultacja merytoryczna:

Dicloratio plast

Dicloratio plast jest lekiem łagodzącym ból. Należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Dicloratio plast stosuje się w leczeniu miejscowym bólu związanego z nagłym nadwyrężeniem mięśni, naderwaniem więzadeł lub stłuczeniami w obrębie rąk i nóg powstałymi w następstwie urazów odniesionych np. podczas uprawiania sportu.

Jaki jest skład Dicloratio plast, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy. Każdy plaster leczniczy zawiera 140 mg diklofenaku sodowego.

Pozostałe składniki leku to: glicerol; glikol propylenowy; diizopropylu adypinian; sorbitol ciekły, krystalizujący (E420); karmeloza sodowa; sodu poliakrylan; metakrylanu butylu kopolimer zasadowy; disodu edetynian; sodu siarczyn bezwodny (E221); butylohydroksytoluen (E321), glinu potasu siarczan; krzemionka koloidalna bezwodna; kaolin lekki naturalny; makrogolu eter laurylowy (9EO); lewomentol; kwas winowy; woda oczyszczona; poliestrowa warstwa nośna (EL-8100S), polipropylenowy film ochronny.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Dicloratio plast – jak stosować ten lek?

Jeden plaster leczniczy należy przykleić na bolący obszar dwa razy na dobę: rano i wieczorem. Maksymalna dawka dobowa to 2 plastry lecznicze nawet jeśli leczonych jest więcej miejsc chorobowych. Jednocześnie można leczyć tylko jedno bolące miejsce.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku wystąpienia nasilonych objawów niepożądanych w następstwie niewłaściwego stosowania lub przypadkowego przedawkowania (np. przez dzieci) leku, należy skontaktować się z lekarzem. Na podstawie oceny ciężkości zatrucia lekarz podejmie decyzję co do dalszego postępowania i konieczności zastosowania ewentualnych środków zaradczych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dicloratio plast – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Dicloratio plast z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dicloratio plast w okresie ciąży i karmienia piersią?

W czasie pierwszych sześciu miesięcy ciąży lek Dicloratio plast może być stosowany wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia powikłań dla matki i dziecka nie wolno stosować leku Dicloratio plast w okresie trzech ostatnich miesięcy ciąży.

Ulotka Dicloratio plast – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dicloratio plast m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Cena - ile kosztuje Dicloratio plast?

Cena Dicloratio plast i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Dicloratio plast.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Dicloratio plast? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Dobry Sen Forte tabletki (Opakowanie: 30 )Dobry Sen Forte tabletki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety w wygodnej formie tabletek, który pomaga skracać czas potrzebny do zaśnięcia, a także wspomaga organizm w wyciszeniu i odprężeniu.

Preparat może być stosowany przez osoby odczuwające problem z zasypianiem, w przypadku sytuacji stresowych lub nieprzyjemnych momentów w ciągu dnia, aby wspomóc organizm w wyciszeniu przed snem…

11.29 

Hydrofilm Transparentverband 6x7cm (Opakowanie: 10 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

99.99 

Zastosowanie Floradix na Wątrobę płyn (Opakowanie: 250 ml)Floradix na Wątrobę płyn (Opakowanie: 250 ml) to suplement diety zawierający wiele ważnych składników ziołowych, które wspierają pracę wątroby i układu trawiennego: karczoch, mniszek lekarski, kurkumę i inne gorzkie zioła, takie jak goryczka i imbir.

Karczoch jest substancją ziołową znaną w tradycji od wieków ze swoich właściwoś…

34.49 

Zastosowanie Olimp Gold Omega 3 D3+K2, kapsułki (Opakowanie: 30 )Suplement diety Olimp Gold Omega 3 D3+K2, kapsułki (Opakowanie: 30 ) jest preparatem z dużą zawartością kwasów Omega-3, witaminy D3 i witaminy K2 w składzie. Produkt wspomaga pracę serca i układu krwionośnego.
Produkt może być spożywany przez osoby doświadczające problemów z utrzymaniem odpowiedniego poziomu wapnia we krwi.
Suplement skierowany jest dla osó…

34.99 

Zastosowanie Aderma Protect Ad krem Spf 50+ (Opakowanie: 150 ml)Aderma Protect Ad krem Spf 50+ (Opakowanie: 150 ml) to krem z filtrami przeciwsłonecznymi przeznaczony do skóry skłonnej do neurodermii. Ma działanie nawilżające i antyoksydacyjne. Jest wodoodporny, dzięki czemu sprawdza się także podczas wypoczynku nad wodą. Może być stosowany u dzieci od 6. miesiąca życia.
Efekt działania Aderma Protect Ad krem Spf 50+ (Opakowanie: 150 ml)…

84.50 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief