Konsultacja merytoryczna:

Arcoxia

Arcoxia jest lekiem należącym do grupy wybiórczych inhibitorów cyklooksygenazy 2 (COX-2). Należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).

Lek pomaga zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz obrzęki (stany zapalne) stawów i mięśni u osób z chorobą zwyrodnieniową stawów (ChZS), reumatoidalnym zapaleniem stawów (RZS), zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa, oraz z dną moczanową.

Jaki jest skład Arcoxia, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest etorykoksyb.

Każda tabletka powlekana zawiera 30 mg, 60 mg, 90 mg lub 120 mg etorykoksybu.

• Inne składniki leku to:
Rdzeń tabletki: wapnia wodorofosforan (bezwodny), kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, celuloza mikrokrystaliczna.

Warstwa powlekająca tabletkę: wosk Carnauba, laktoza jednowodna, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), triacetyna. Tabletki w dawce 30 mg, 60 mg i 120 mg zawierają także żelaza żółty tlenek (E 172, barwnik) oraz lak indygotyny (E 132, barwnik).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Arcoxia – jak stosować ten lek?

Leku Arcoxia nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 16 lat.

Lek stosuje się doustnie, jeden raz na dobę. Lek Arcoxia można przyjmować z posiłkami lub niezależnie od posiłków.

Nie należy przyjmować większych dawek, niż zalecane dla poszczególnych schorzeń. Co pewien czas należy skonsultować się z lekarzem w celu kontroli leczenia. Ważne jest, aby stosować możliwie najmniejszą skuteczną dawkę działającą przeciwbólowo i nie należy stosować leku dłużej niż jest to konieczne. Istnieje zwiększone ryzyko występowania zawałów serca i udarów po przedłużającym się stosowaniu leku, szczególnie w dużych dawkach.

Choroba zwyrodnieniowa stawów
Zalecana dawka wynosi 30 mg, jeden raz na dobę, zwiększona maksymalnie do 60 mg, jeden raz na dobę, w razie potrzeby.

Reumatoidalne zapalenie stawów
Zalecana dawka wynosi 90 mg, jeden raz na dobę.

Dna moczanowa
Zalecana dawka wynosi 120 mg, jeden raz na dobę; należy ją stosować jedynie w okresie
występowania ostrego bólu, maksymalnie przez 8 dni.

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.
Zalecana dawka wynosi 90 mg, jeden raz na dobę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nigdy nie należy przyjmować więcej tabletek, niż zalecił lekarz. W razie przyjęcia zbyt dużej ilości tabletek leku, należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Arcoxia – czy mogę spożywać alkohol?

Lek może być przyjmowany niezależnie od posiłków. Działanie może rozpocząć się szybciej, jeśli lek zostanie przyjęty na czczo.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Arcoxia w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku nie wolno stosować u kobiet w okresie ciąży. Kobieta w ciąży lub kobieta, która może być w ciąży lub planująca ciążę nie powinna stosować tego leku. W przypadku zajścia w ciążę należy odstawić lek i skontaktować się z lekarzem. W przypadku wątpliwości lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji należy skontaktować się z lekarzem.

Nie wiadomo, czy lek wydzielany jest z mlekiem kobiet karmiących piersią. W przypadku karmienia piersią lub planowania karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku. W przypadku przyjmowania leku nie wolno karmić piersią.

Ulotka Arcoxia – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ARCOXIA, 30 mg, 60 mg, 90 mg, 120 mg, tabletki powlekane (Etoricoxibum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 162 razy

Rozmiar plku 151.62 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Arcoxia m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ARCOXIA, 30 mg, tabletki powlekane (Etoricoxibum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 77 razy

Rozmiar plku 491.89 KB


ARCOXIA, 60 mg, tabletki powlekane (Etoricoxibum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 111 razy

Rozmiar plku 212.72 KB


ARCOXIA, 90 mg, tabletki powlekane (Etoricoxibum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 166 razy

Rozmiar plku 215.05 KB


ARCOXIA, 120 mg, tabletki powlekane (Etoricoxibum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 103 razy

Rozmiar plku 215.55 KB

Cena - ile kosztuje Arcoxia?

Cena Arcoxia i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Arcoxia.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Arcoxia? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

5 komentarzy do “Arcoxia”

  1. W roku 2017 miałam wypadek w którym doszło do uszkodzenia żeber dolnych po prawej stronie.zdazenie miało miejsce w niemczech.po wstępnych badaniach i rentgenowskich zdjęciach nie wykryto żadnych uszkodzeń, gdyż lekarz dyżurny był zastępowany przez pomoc lekarską,która niestety nie wykryła nawet tego ,że ja w tym czasie nie byłam jeszcze na prześwietleniu!!! I jak weszłam po 5_6 h. Czekania w poczekalni, jeszcze raz.to powiedziala pseudo P.dr. do mnie że alles ok!!! Bez zdjęcia Rentgenowskiego. Huuura.jestem cala- kurcze tylko dlaczego tak się potwornie czuje i wszystko mnie boli?? następnie wybrałam się do Dr…. Dostałam skierowanie do „rury ” i od razu okazało się że zebra połamane.dostalam środki przeciwbólowe ibuprofen 800 i miedzy innymi Arkoxie ,a także leki nasenne Tramadol i i ulżyło mi .ale niestety moja Dr. Odeszła i przyszedł na Pani Dr.miejsce -Pan Doktor!!!! Eco człowiek który nie uznaje leków p. Bólowych . Tylko naturalne metody!!! I nie chciał nawet słyszeć o tym wszystkim.Cierpialam, cierpiałam, cierpalam.po tym osłabieniu organizmu dostałam jaszcze inna straszna chorobę ,oi, właśnie rozprzestrzeniła się na złamanych żebrach i w okolicy wątroby- tylko półpasiec!!!!! Do dziś mam straszne bóle .i nie wiem czy mnie dalej bolą zebra czy od półpaśca ,czy też wątrobę diabli biorą?! !!

    Odpowiedz
  2. W Malezji w szpitalu podawano mi 1x120mg dziennie po artroskopii kolana kiedy odlaczono juz opiaty. Zabieg polegal na odtworzeniu wiezadla krzyzowego. Lek pozwalal obnizyc poziom bolu do minimalnego w pierwszycj dniach po zabiegu.

    Odpowiedz
  3. Na urlopie w Hiszpanii dopadł mnie ból pleców, który z każdym dniem stawał się silniejszy. Leki przeciwbólowe z przywiezione z Polski w ogóle nie działały. Dopiero kupiona w aptece hiszpańskiej Arcoxia pozwoliła mi zacząć normalnie funkcjonować. Niestety lekarze w Polsce nie przepisują tego leku.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie A-Derma balsam do ust w sztyfcie (Opakowanie: 4 g)A-Derma balsam do ust w sztyfcie (Opakowanie: 4 g) zapewnia intensywną pielęgnację zniszczonej i przesuszonej skórze ust.
Opracowany na bazie mleczka z owsa Rhealba o silnych właściwościach kojących, utrzymuje długotrwałe nawilżenie zapobiegając przesuszeniom oraz pełną odbudowę zniszczonej skóry. Tworząc warstwę ochronną zapobiega drażniącym działaniom czynników ś…

22.99 

Zastosowanie Sachol żel stomatologiczny (Opakowanie: 10 g)Sachol żel stomatologiczny (Opakowanie: 10 g) to lek w postaci żelu o działaniu przeciwzapalnym oraz przeciwbólowym do stosowania w jamie ustnej.

Żel Sachol znajduje zastosowanie przy stanach zapalnych dziąseł, błony śluzowej jamy ustnej czy chorobach zębów. Łagodzi dolegliwości związane z owrzodzeniem czy aftami.
Efekt działania Sachol żel stomatologiczny (Opakowanie: 10 g)Żel na dziąsła posiada…

22.84 

Zastosowanie Imunoglukan P4H kapsułki (Opakowanie: 40 )Imunoglukan P4H kapsułki (Opakowanie: 40 ) to suplement diety polecany do stosowania w okresie zwiększonej zachorowalności na typowe infekcje sezonowe oraz u osób, których dieta nie dostarcza wystarczającej dla utrzymania zdrowia ilości witaminy C. Nadaje się do długotrwałego stosowania (2-3 miesiące), wspiera organizm w jego odpowiedzi immunologicznej. Polecany również sportowcom dla wzmocnienia organizmu…

55.66 

Zastosowanie Kukident Aktiv Plus Tabletki do czyszczenia protez (Opakowanie: 99 szt.)Kukident Aktiv Plus Tabletki do czyszczenia protez (Opakowanie: 99 szt.) należy stosować w celu zapewnienia odpowiedniej czystości protez uzębienia, a także dla utrzymania ich atrakcyjnego wyglądu. Efekt działania Kukident Aktiv Plus Tabletki do czyszczenia protez (Opakowanie: 99 szt.)Kukident Aktiv Plus Tabletki do czyszczenia protez (Opakowanie: 99 szt.) wydzielają tysiące mikro-pęcherzyków, które rozprzestrzeniają…

14.99 

Zastosowanie Mucovagin Żel (Opakowanie: 25 g)Mucovagin Żel (Opakowanie: 25 g) to żel nawilżający do miejsc intymnych u kobiet. Wspomaga gojenie się ran i pomaga zwalczać infekcje intymne. Może być stosowany w celu poprawienia jakości życia intymnego lub po zabiegach czy porodach.
Efekt działania Mucovagin Żel (Opakowanie: 25 g)Produkt zawiera kwas hialuronowy, dzięki czemu ma silne właściwości wiążące wodę. Działanie nawilż…

27.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief