Arcoxia

Arcoxia to lek, który zawiera etorykoksyb, substancję należącą do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jest stosowany w leczeniu objawowym choroby zwyrodnieniowej stawów (ChZS), reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS), zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa oraz w leczeniu bólu wynikającego ze stomatologicznego zabiegu chirurgicznego. Lek jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Arcoxia jest lekiem należącym do grupy wybiórczych inhibitorów cyklooksygenazy 2 (COX-2). Należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).

Lek pomaga zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz obrzęki (stany zapalne) stawów i mięśni u osób z chorobą zwyrodnieniową stawów (ChZS), reumatoidalnym zapaleniem stawów (RZS), zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa, oraz z dną moczanową.

Skład

Substancją czynną leku jest etorykoksyb.

Każda tabletka powlekana zawiera 30 mg, 60 mg, 90 mg lub 120 mg etorykoksybu.

• Inne składniki leku to:
Rdzeń tabletki: wapnia wodorofosforan (bezwodny), kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, celuloza mikrokrystaliczna.

Warstwa powlekająca tabletkę: wosk Carnauba, laktoza jednowodna, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), triacetyna. Tabletki w dawce 30 mg, 60 mg i 120 mg zawierają także żelaza żółty tlenek (E 172, barwnik) oraz lak indygotyny (E 132, barwnik).

Dawkowanie

Leku Arcoxia nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 16 lat.

Lek stosuje się doustnie, jeden raz na dobę. Lek Arcoxia można przyjmować z posiłkami lub niezależnie od posiłków.

Nie należy przyjmować większych dawek, niż zalecane dla poszczególnych schorzeń. Co pewien czas należy skonsultować się z lekarzem w celu kontroli leczenia. Ważne jest, aby stosować możliwie najmniejszą skuteczną dawkę działającą przeciwbólowo i nie należy stosować leku dłużej niż jest to konieczne. Istnieje zwiększone ryzyko występowania zawałów serca i udarów po przedłużającym się stosowaniu leku, szczególnie w dużych dawkach.

Choroba zwyrodnieniowa stawów
Zalecana dawka wynosi 30 mg, jeden raz na dobę, zwiększona maksymalnie do 60 mg, jeden raz na dobę, w razie potrzeby.

Reumatoidalne zapalenie stawów
Zalecana dawka wynosi 90 mg, jeden raz na dobę.

Dna moczanowa
Zalecana dawka wynosi 120 mg, jeden raz na dobę; należy ją stosować jedynie w okresie
występowania ostrego bólu, maksymalnie przez 8 dni.

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.
Zalecana dawka wynosi 90 mg, jeden raz na dobę.

Przedawkowanie

Nigdy nie należy przyjmować więcej tabletek, niż zalecił lekarz. W razie przyjęcia zbyt dużej ilości tabletek leku, należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną.

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek może być przyjmowany niezależnie od posiłków. Działanie może rozpocząć się szybciej, jeśli lek zostanie przyjęty na czczo.

Ciąża i karmienie piersią

Leku nie wolno stosować u kobiet w okresie ciąży. Kobieta w ciąży lub kobieta, która może być w ciąży lub planująca ciążę nie powinna stosować tego leku. W przypadku zajścia w ciążę należy odstawić lek i skontaktować się z lekarzem. W przypadku wątpliwości lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji należy skontaktować się z lekarzem.

Nie wiadomo, czy lek wydzielany jest z mlekiem kobiet karmiących piersią. W przypadku karmienia piersią lub planowania karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku. W przypadku przyjmowania leku nie wolno karmić piersią.

Ulotka Arcoxia

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)
Opinie o Arcoxia (forum)

Stosujesz Arcoxia? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

7 komentarzy do “Arcoxia”

 1. Po schyleniu się blokada w odcinku lędźwiowym, RTG i rezonans magnetyczny (Hiszpania). Diagnoza: zwyrodnienie kręgosłupa / dyskopatia (kiepsko mi idzie kataloński, Google translate musiał pomóc). Arcoxia 60 mg 2 razy dziennie (do obiadu i kolacji) na nawodnienie dysków / krążków. Po pierwszym dniu nie czuję poprawy (ból wciąż się utrzymuje). Dziwny posmak w ustach się pojawił.

  Odpowiedz
  • Od 3 lat bol palucha u lewej nogi z oowidu haluxa czekam na operacje juz rok nad haluksem w stawie bol i obrzek diagnoza artrosis pol roku buote arcoxia 60 mg bez poprawy od 2 dni w dawce 90 mg raz na dobe zadnej poprawy

   Odpowiedz
 2. W roku 2017 miałam wypadek w którym doszło do uszkodzenia żeber dolnych po prawej stronie.zdazenie miało miejsce w niemczech.po wstępnych badaniach i rentgenowskich zdjęciach nie wykryto żadnych uszkodzeń, gdyż lekarz dyżurny był zastępowany przez pomoc lekarską,która niestety nie wykryła nawet tego ,że ja w tym czasie nie byłam jeszcze na prześwietleniu!!! I jak weszłam po 5_6 h. Czekania w poczekalni, jeszcze raz.to powiedziala pseudo P.dr. do mnie że alles ok!!! Bez zdjęcia Rentgenowskiego. Huuura.jestem cala- kurcze tylko dlaczego tak się potwornie czuje i wszystko mnie boli?? następnie wybrałam się do Dr…. Dostałam skierowanie do „rury ” i od razu okazało się że zebra połamane.dostalam środki przeciwbólowe ibuprofen 800 i miedzy innymi Arkoxie ,a także leki nasenne Tramadol i i ulżyło mi .ale niestety moja Dr. Odeszła i przyszedł na Pani Dr.miejsce -Pan Doktor!!!! Eco człowiek który nie uznaje leków p. Bólowych . Tylko naturalne metody!!! I nie chciał nawet słyszeć o tym wszystkim.Cierpialam, cierpiałam, cierpalam.po tym osłabieniu organizmu dostałam jaszcze inna straszna chorobę ,oi, właśnie rozprzestrzeniła się na złamanych żebrach i w okolicy wątroby- tylko półpasiec!!!!! Do dziś mam straszne bóle .i nie wiem czy mnie dalej bolą zebra czy od półpaśca ,czy też wątrobę diabli biorą?! !!

  Odpowiedz
 3. W Malezji w szpitalu podawano mi 1x120mg dziennie po artroskopii kolana kiedy odlaczono juz opiaty. Zabieg polegal na odtworzeniu wiezadla krzyzowego. Lek pozwalal obnizyc poziom bolu do minimalnego w pierwszycj dniach po zabiegu.

  Odpowiedz
 4. Na urlopie w Hiszpanii dopadł mnie ból pleców, który z każdym dniem stawał się silniejszy. Leki przeciwbólowe z przywiezione z Polski w ogóle nie działały. Dopiero kupiona w aptece hiszpańskiej Arcoxia pozwoliła mi zacząć normalnie funkcjonować. Niestety lekarze w Polsce nie przepisują tego leku.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Arcoxia. Podziel się doświadczeniami na forum.