Konsultacja merytoryczna:

Celomix

Lek Celomix zawiera substancję czynną meloksykam. Meloksykam należy do grupy tak zwanych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które są stosowane w celu zmniejszenia stanu zapalnego i bólu stawów oraz mięśni.

Lek Celomix jest stosowany:
• w krótkotrwałym leczeniu zaostrzeń choroby zwyrodnieniowej stawów
• w długotrwałym leczeniu
− reumatoidalnego zapalenia stawów
− zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa (znanego również jako choroba Bechterowa).

Jaki jest skład Celomix, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest meloksykam. Każda tabletka zawiera 7,5 mg lub 15 mg meloksykamu.

Inne składniki leku to: sodu cytrynian, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Celomix – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka to:
Zaostrzenia choroby zwyrodnieniowej stawów:
7,5 mg jeden raz na dobę. Dawka może zostać zwiększona do 15 mg jeden raz na dobę.

Reumatoidalne zapalenie stawów:
15 mg jeden raz na dobę. Dawka może zostać zmniejszona do 7,5 mg jeden raz na dobę.

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa:
15 mg jeden raz na dobę. Dawka może zostać zmniejszona do 7,5 mg jeden raz na dobę.

Tabletki należy połykać w trakcie posiłku, popijając wodą lub innym płynem.

Jeśli pacjent potrzebuje zażyć dwie tabletki, to muszą być one przyjęte razem w postaci jednej dawki.

Nie należy przekraczać maksymalnej zalecanej dawki 15 mg na dobę.

Jeśli którykolwiek z warunków wymienionych w rubryce „Ostrzeżenia i środki ostrożności” odnosi się do pacjenta, lekarz może zmniejszyć dawkę do 7,5 mg (1 tabletka) jeden raz na dobę.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Celomix nie powinien być podawany dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.
Jeśli pacjent uważa, że działanie leku Celomix jest zbyt silne lub za słabe, lub jeśli po kilku dniach pacjent nie odczuje jakiejkolwiek poprawy, powinien skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia zbyt wielu tabletek leku Celomix lub podejrzenia przedawkowania należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub udać się do najbliższego szpitala.

Objawy przedawkowania NLPZ są zwykle ograniczone do:
− osłabienia (letarg)
− senności
− nudności oraz wymiotów
− bólu w okolicy żołądka.

Objawy te zazwyczaj ustępują po zaprzestaniu stosowania leku Celomix. U pacjenta może wystąpić krwawienie z żołądka lub jelit (krwawienie z przewodu pokarmowego).

Ciężkie zatrucie może prowadzić do wystąpienia poważnych działań niepożądanych:
− wysokiego ciśnienia tętniczego krwi (nadciśnienia)
− ostrej niewydolności nerek
− zaburzeń czynności wątroby
− spłycenia oddechu lub zatrzymania oddechu (depresja oddechowa)
− utraty przytomności (śpiączka)
− napadów padaczkowych (drgawki)
− zapaści krążenia krwi (zapaść sercowo-naczyniowa)
− zatrzymania akcji serca
− natychmiastowej reakcji uczuleniowej (nadwrażliwość), w tym:
− omdlenia
− duszności
− reakcji skórnych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Celomix – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki należy połykać podczas posiłku, popijając wodą lub innym płynem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Celomix w okresie ciąży i karmienia piersią?

Podczas pierwszych sześciu miesięcy ciąży lekarz może przepisać pacjentce okresowo ten lek, jeśli jest to konieczne. Podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży nie wolno stosować leku Celomix, ponieważ może to mieć poważny wpływ na dziecko, zwłaszcza na układ krążenia i układ oddechowy oraz nerki, nawet tylko po jednokrotnym zastosowaniu.

Ten lek nie jest zalecany podczas karmienia piersią.

Ulotka Celomix – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Celomix 7,5 mg, 15 mg, tabletki (Meloxicamum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 24 razy

Rozmiar plku 147.32 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Celomix m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Celomix 7,5 mg, 15 mg, tabletki (Meloxicamum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 21 razy

Rozmiar plku 110.00 KB

Cena - ile kosztuje Celomix?

Cena Celomix i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Celomix.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Celomix? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Aderma Protect Ad krem Spf 50+ (Opakowanie: 150 ml)Aderma Protect Ad krem Spf 50+ (Opakowanie: 150 ml) to krem z filtrami przeciwsłonecznymi przeznaczony do skóry skłonnej do neurodermii. Ma działanie nawilżające i antyoksydacyjne. Jest wodoodporny, dzięki czemu sprawdza się także podczas wypoczynku nad wodą. Może być stosowany u dzieci od 6. miesiąca życia.
Efekt działania Aderma Protect Ad krem Spf 50+ (Opakowanie: 150 ml)…

84.50 

Zastosowanie Olfen Patch plaster (Opakowanie: 2 )Olfen Patch plaster (Opakowanie: 2 ) to plastry lecznicze stosowane w przypadku bólu mięśni i stawów, nadwyrężeń czy kontuzji. Mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Przynoszą ulgę na wiele godzin, zmniejszając obrzęk oraz zwiększając zakres ruchu bolących miejsc.
Efekt działania Olfen Patch plaster (Opakowanie: 2 )Olfen Patch plaster (Opakowanie: 2 ) to plastry zawierające diklofenak – substancję należącą…

12.76 

Zastosowanie Ibuprom RR MAX tabletki powlekane (Opakowanie: 48 )Ibuprom RR MAX tabletki powlekane (Opakowanie: 48 ) to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny. Stosowany w bólu o dużym nasileniu, m.in. menstruacyjnym, głowy, zębów, kręgosłupa, stawów, po operacjach, a także w przebiegu grypy i przeziębienia. Dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia.Efekt działania Ibuprom RR MAX tabletki powlekane (…

29.91 

Zastosowanie Neutrogena krem do rąk perfumowany (Opakowanie: 75 ml)Neutrogena krem do rąk perfumowany (Opakowanie: 75 ml) opracowany na bazie sprawdzonej, norweskiej formuły, zapewnia wrażliwej skórze dłoni intensywne nawilżenie i ochrania przed wysuszeniem nawet do 17 godzin. Krem ma natychmiastowy efekt kojący, łagodząc swędzenia i zaczerwienienia. Przywraca miękkość i gładkość. Jest polecany przez dermatologów. Dzięki wyjątkowo wysokiej koncentracji…

22.99 

Zastosowanie Biomaris krem do skóry bezzapachowy (Opakowanie: 250 ml)Kram o wysokiej zawartości tłuszczu przeznaczony dla skóry suchej, wrażliwej i skłonnej do świądu. Nadaje się również do pielęgnacji skóry atopowej, łuszczycy, rybiej łuski - w fazie leczenia wolnej od dodatkowych preparatów. Umożliwia utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry.Skład(INCI) Aluminium Stearates, Aqua, Cera Alba, Cetearyl Alcohol, Dicocoyl…

59.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief