Ibandronic acid Fresenius Kabi

Ibandronic acid Fresenius Kabi należy do grupy leków zwanych bisfosfonianami. Lek zawiera substancję czynną kwas ibandronowy.

Ibandronic acid Fresenius Kabi może cofnąć utratę tkanki kostnej poprzez zahamowanie utraty kości i zwiększenie masy kostnej u większości kobiet, które przyjmują ten lek, nawet jeśli one same nie są w stanie zauważyć lub odczuć tej różnicy. Ibandronic acid Fresenius Kabi może być pomocny w zmniejszeniu prawdopodobieństwa złamań (pęknięć) kości. Redukcję liczby złamań wykazano w przypadku złamań kręgów, ale nie w przypadku złamań w obrębie stawu biodrowego.

Ibandronic acid Fresenius Kabi został przepisany w celu leczenia osteoporozy pomenopauzalnej ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia złamań.
Osteoporoza to choroba polegająca na zmniejszeniu gęstości i osłabieniu kości, co występuje często u kobiet po menopauzie. W okresie menopauzy, jajniki kobiety przestają wydzielać żeński hormon, estrogen, którego działanie pozwala na utrzymanie prawidłowej struktury kośćca. Im wcześniej wystąpi menopauza u kobiety, tym większe jest u niej ryzyko wystąpienia złamań związanych z osteoporozą.

Do innych czynników mogących zwiększać ryzyko wystąpienia złamań należą:
– niewystarczająca zawartość wapnia i witaminy D w diecie;
– palenie tytoniu lub nadmierne spożycie alkoholu;
– brak wystarczającej ilości ruchu (spacerów) lub innych intensywnych ćwiczeń;
– występowanie osteoporozy w rodzinie.

Zdrowy styl życia również pomoże w osiągnięciu największych korzyści z leczenia. Oznacza to m.in.:
– stosowanie zrównoważonej diety, bogatej w wapń i witaminę D;
– spacery lub inne intensywne ćwiczenia;
– niepalenie tytoniu i ograniczenie nadmiernego spożycia alkoholu.

Uwaga! Planujesz schudnąć, chciałbyś poprawić jakość życia seksualnego? A może cierpisz na bezsenność lub dokucza Ci ból stawów i kości? Jeżeli choć jedna z wymienionych kwestii dotyczy Ciebie, zajrzyj na BL Zakupy.

Jaki jest skład Ibandronic acid Fresenius Kabi, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest kwas ibandronowy. Jedna ampułko-strzykawka zawiera 3 mg kwasu ibandronowego (w postaci sodu ibandronianu bezwodnego) w 3 ml roztworu.

Pozostałe składniki: sodu chlorek, kwas octowy lodowaty, sodu octan trójwodny, woda do wstrzykiwań, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), kwas solny (do ustalenia pH).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Ibandronic acid Fresenius Kabi – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka leku Ibandronic acid Fresenius Kabi we wstrzyknięciu dożylnym wynosi 3 mg (1 ampułko-strzykawka) raz na 3 miesiące.

Lek powinien być podawany dożylnie przez lekarza lub przez wykwalifikowaną i przeszkoloną pielęgniarkę. Nie wolno wykonywać zastrzyku samodzielnie.

Roztwór do wstrzykiwań trzeba podawać wyłącznie dożylnie, a nie w dowolne miejsce ciała.

Kontynuacja stosowania leku Ibandronic acid Fresenius Kabi
Aby uzyskać jak największe korzyści z leczenia, istotne jest przyjmowanie zastrzyków co 3 miesiące, tak długo jak zaleca to lekarz. Ibandronic acid Fresenius Kabi leczy osteoporozę tak długo, jak trwa leczenie, nawet jeżeli pacjentka nie stwierdza lub nie odczuwa różnicy.

Po 5 latach stosowania leku Ibandronic acid Fresenius Kabi należy skonsultować z lekarzem czy kontynuować leczenie.

Należy również przyjmować preparaty wapnia i witaminy D, zgodne z zaleceniami lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Możliwe jest zmniejszenie stężenia wapnia, fosforanów lub magnezu we krwi. Lekarz może podjąć działania mające na celu skorygowanie tego typu zmian i może podać zastrzyk zawierający wymienione substancje mineralne.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ibandronic acid Fresenius Kabi – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ibandronic acid Fresenius Kabi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ibandronic acid Fresenius Kabi przeznaczony jest do stosowania tylko u kobiet po menopauzie i nie wolno go stosować u kobiet w wieku rozrodczym.

Nie stosować leku Ibandronic acid Fresenius Kabi u pacjentek w okresie ciąży lub karmiących piersią.

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Ibandronic acid Fresenius Kabi i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Ibandronic acid Fresenius Kabi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Ibandronic acid Fresenius Kabi. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ibandronic acid Fresenius Kabi, 3 mg/3 ml, roztwór do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce Acidum (ibandronicum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ibandronic acid Fresenius Kabi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ibandronic acid Fresenius Kabi, 3 mg/3 ml, roztwór do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce Acidum (ibandronicum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Ibandronic acid Fresenius Kabi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.