IMATINIB POLFA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA IMATINIB POLFA? – OPIS I WSKAZANIA

Imatinib Polfa jest dostępny w postaci kapsułek żelatynowych twardych zawierających substancję czynną imatynib. Lek działa poprzez hamowanie wzrostu nieprawidłowych komórek w chorobach wymienionych poniżej, w tym w niektórych typach nowotworów.

Lek Imatinib Polfa jest stosowany u dorosłych, dzieci i młodzieży w leczeniu następujących chorób:
• Przewlekła białaczka szpikowa (CML) w przełomie blastycznym. Białaczka jest nowotworem krwinek białych. Zadaniem krwinek białych jest wspomaganie organizmu w zwalczaniu zakażeń. Przewlekła białaczka szpikowa jest jedną z postaci białaczki, w której pewne nieprawidłowe krwinki białe (zwane komórkami mieloidalnymi) zaczynają mnożyć się w niekontrolowany sposób.

Lek Imatinib Polfa jest również stosowany u dzieci i młodzieży w leczeniu:
• Nowo rozpoznanej CML, u których przeszczep szpiku nie jest rozważany w leczeniu pierwszego rzutu.
• CML w fazie przewlekłej po niepowodzeniu leczenia interferonem alfa, lub w fazie akceleracji

SKŁAD IMATINIB POLFA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją aktywną jest imatynib. Każda kapsułka leku Imatinib Polfa zawiera 100 mg imatynibu w postaci imatynibu mezylanu.

Skład otoczki kapsułki: żelatyna, tytanu dwutlenek, tusz o składzie: szelak, amonowy wodorotlenek stężony, glikol propylenowy, żółcień pomarańczowa.

JAKIE JEST DAWKOWANIE IMATINIB POLFA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dorośli
Lekarz ustali dokładnie, ile kapsułek leku Imatinib Polfa należy przyjmować.

Dawka początkowa wynosi zazwyczaj 600 mg, przyjmowana jako 6 kapsułek raz na dobę. Lekarz może przepisać większą lub mniejszą dawkę w zależności od odpowiedzi na leczenie. Jeśli dawka dobowa wynosi 800 mg (8 kapsułek), należy przyjmować 4 kapsułki rano i 4 kapsułki wieczorem.

Dzieci i młodzież
Lekarz ustali, ile kapsułek leku Imatinib Polfa należy podawać dziecku. Ilość leku Imatinib Polfa zależy od stanu dziecka, wagi ciała i wzrostu. Całkowita dobowa dawka dla dzieci i młodzieży nie może przekraczać 800 mg. Dawkę można podawać raz na dobę lub podzielić ją na dwie dawki (połowę rano i połowę wieczorem).

Kiedy i jak przyjmować lek Imatinib Polfa
• Lek Imatinib Polfa należy przyjmować wraz z posiłkiem, co pozwoli uchronić pacjenta przed problemami żołądkowymi podczas stosowania leku Imatinib Polfa.
• Należy połykać kapsułki w całości, popijając dużą szklanką wody.
• Jeśli pacjent nie może połykać kapsułek, można rozpuścić zawartość kapsułki w ok. 50 ml (w przypadku kapsułki 100 mg) lub 200 ml (w przypadku kapsułki 400 mg) wody niegazowanej lub soku jabłkowego (wymieszać za pomocą łyżki do całkowitego rozpuszczenia zawartości kapsułki, a następnie natychmiast wypić całą zawartość szklanki).

Jak długo stosować lek Imatinib Polfa
Lek Imatinib Polfa należy przyjmować codziennie, tak długo, jak zaleca lekarz

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI IMATINIB POLFA, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przypadkowego przyjęcia zbyt dużej liczby kapsułek, należy natychmiast poinformować o tym lekarza. Pacjent może wymagać pomocy medycznej. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek Imatinib Polfa należy przyjmować wraz z posiłkiem, co pozwoli uchronić pacjenta przed problemami żołądkowymi podczas stosowania leku Imatinib Polfa.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ IMATINIB POLFA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

• Pacjentki w ciąży lub karmiące piersią, podejrzewające, że mogą być w ciąży lub planujące zajście w ciążę, powinny zasięgnąć porady lekarza przed zażyciem leku.
• Nie zaleca się stosowania leku Imatinib Polfa podczas ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne, ponieważ może być szkodliwy dla dziecka. Lekarz poinformuje pacjentkę o potencjalnym ryzyku związanym ze stosowaniem leku Imatinib Polfa podczas ciąży.
• Zaleca się, by kobiety, które mogą zajść w ciążę, stosowały skuteczną antykoncepcję podczas leczenia.
• Nie należy karmić piersią podczas leczenia lekiem Imatinib Polfa.
• Pacjenci zwracający uwagę na swoją płodność podczas stosowania leku Imatinib Polfa, powinni skonsultować się z lekarzem.

ULOTKA LEKU IMATINIB POLFA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE


CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – IMATINIB POLFA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE


REZERWACJA LEKU W APTECE - IMATINIB POLFA CENA, REFUNDACJA

IMATINIB POLFA OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here