Inductos

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

InductOs zawiera czynny składnik leku, diboterminę alfa. Jest to kopia białka zwanego białkiem morfogenetycznym kości-2 (BMP-2), które jest wytwarzane naturalnie przez organizm i wspomaga tworzenie nowej tkanki kostnej.

InductOs może być stosowany w operacjach usztywnienia dolnego odcinka kręgosłupa lub w celu leczenia złamań kości piszczelowej.

Operacje usztywnienia dolnego odcinka kręgosłupa
W przypadku znacznego bólu spowodowanego uszkodzeniem krążka międzykręgowego w dolnym odcinku kręgosłupa, gdy inne formy leczenia nie są wystarczająco skuteczne, lekarz może zaproponować operację usztywnienia dolnego odcinka kręgosłupa. InductOs jest stosowany zamiast przeszczepu kości z biodra pacjenta, co pozwala uniknąć możliwych komplikacji i bólu, wywołanych operacją pobierania kości do przeszczepu.

W przypadku stosowania w operacjach usztywnienia dolnego odcinak kręgosłupa InductOs jest stosowany łącznie z wyrobami medycznymi, które korygują pozycję kręgosłupa. Pytania dotyczące wyrobów medycznych należy kierować do lekarza prowadzącego.

Złamania kości piszczelowej
W przypadku złamania kości piszczelowej InductOs stosuje się w celu ułatwienia procesu gojenia się złamania oraz w celu zmniejszenia zapotrzebowania na dalsze operacje. InductOs stosuje się jako uzupełnienie standardowego postępowania leczniczego przy złamaniach kości.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Inductos.

Skład

Substancją czynną jest indapamid.

Każda tabletka leku Indapamide SR Genoptim zawiera 1,5 mg indapamidu.

Inne składniki leku to: laktoza jednowodna, hypromeloza (Methocel K4M Premium), krzemionka koloidalna bezwodna i magnezu stearynian.

Otoczka tabletki (Opadry II white 33G28707) zawiera: hypromelozę 6cP (E464), tytanu dwutlenek (E171), laktozę jednowodną, makrogol 3000 i triacetynę.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Lekarz prowadzący przeprowadzi implantację produktu InductOs podczas operacji. Personel medyczny przygotowuje produkt InductOs na sali operacyjnej. Proszek należy rozpuścić w jałowej wodzie, otrzymując roztwór, którym nasącza się gąbkę. Nasączoną gąbkę umieszcza się w okolicy wymaganego wzrostu kości. Z upływem czasu gąbka jest stopniowo wchłaniana podczas tworzenia tkanki kostnej.

W przypadku, gdy pacjent otrzymuje InductOs w celu usztywnienia dolnego odcinka kręgosłupa, chirurg usuwa uszkodzony krążek międzykręgowy powodujący ból i zastępuje go wyrobem medycznym wypełnionym produktem InductOs. Wyrób medyczny koryguje pozycję kręgosłupa, a InductOs pobudza kość do wzrostu pomiędzy dwoma kręgami utrzymując je stale we właściwej pozycji.

Jeśli pacjent otrzymuje InductOs w przypadku złamania kości piszczelowej, lekarz umieszcza InductOs wokół złamanej kości podczas leczenia złamania. Lekarz decyduje, jaką ilość produktu InductOs trzeba zastosować, w zależności od rozmiaru złamania i liczby odłamków kości. Na ogół jedno złamanie wymaga zastosowania jednego opakowania 12 mg. Można jednak użyć do dwóch opakowań 12 mg.

Przedawkowanie

Lek jest implantowany przez lekarza w trakcie operacji.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Nie dotyczy.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Nie jest znany wpływ produktu InductOs na przebieg ciąży. Nie zaleca się stosowania produktu u kobiet w ciąży.

Nie wiadomo, czy InductOs przenika do mleka kobiecego.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

InductOs nie wpływa na zdolność do prowadzenia pojazdów lub kierowania maszynami.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here